Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Wątek: dźwięk sie wyłącza ?

  1. #31
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    komando, nie twórz OT
    Może i dobrze ... zrobi się wielka zlepa na temat tunera BM24 :]

    DObrze by było skopiować opis kolegi Cursor-a do działu "Zrób to sam"
    Pewność na każdym kilometrze ...

  2. #32
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Becker ma też jeszcze jedną zaletę nad philipsem, a mianowicie podwójny tuner radiowy:


    W momencie gdy jednego używacie do odbioru stacji, drugi jest używany do szukania innych dostępnych stacji oraz do szukania słuchanej stacji na częstotliwości gdzie jest lepszy sygnał i dzieje się to praktycznie niezauważalnie, podczas gdy w innym radiu da się to zauważyć.

    Takie samo rozwiązanie jest też zastosowane w Becker Mexico Pro, które swoją drogą uważam, za jedno z niewielu radii, które pasują stylistyką do bmw e32 i e38, drugie to Nakamichi CD700, ale to już inny budżet :P
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #33
    Cytat Zamieszczone przez sennapowieka
    DObrze by było skopiować opis kolegi Cursor-a do działu "Zrób to sam"
    Słuszna uwaga - zrobiłem :)

  4. #34
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Polecam, a wiem, że sporo osób miało z tym problemy

    http://forum.7er.pl/bm24-ginacy-dzwi...332.htm#185574
    Pewność na każdym kilometrze ...

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik Awatar makister
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    208
    BMW
    BMW 728iA '98
    Skąd
    okolice Łeby
    Witam
    przeszukuję tematy od rana i nie trafiłem na odpowiedź na drażniący mnie temat,mianowicie:


    Cytat Zamieszczone przez Gruby
    U mniw znowu jest tak ze mam wlaczone radio cd niewazne jade sobie gra muzyka wiezdzam w dzurke na jezdni wylacza sie dzwiek nieraz na chwile a nieraz na dlugo, rozkminilem ze aby spowrotem zaczelo grac musze stuknac lekko w bagazniku w plastiki z lewej strony(tam gdzie jest ta cala kapela i tv) radio zaczyna grac az do nastepnej dziury hehehe. Co to sie moglo stac??
    mam dokładnie taką samą sytuację.Radio potrafiło się wyłączyć na uskoku,płyta szła,stacje przełączałem,monitor działał bez zarzutów,zmieniarka pracowała tylko nie było dźwięku.Czasem wystarczyło delikatnie puknąć w bagażniku i zaczynało grać.I tak właśnie do kolejnego uskoku,wyłączy się czy nie...?Ale największym problemem okazał się bardzo duży pobór prądu na "rozłączonym" radiu!Potrafił mi w 6-7 godzin tak zmęczyć aku,że nie mogłem odpalić auta.Gdy gasiłem auto na działającym radiu,niczego takiego nie było.Obstawiłem zwarcie we wzmacniaczu,po najmniejszej linii oporu.Wzmacniacz wymieniony i było jeszcze gorzej.Rozłączało się już nawet ot tak sobie.Czasem delikatne puknięcie już nie pomagało :(
    Rozebrałem calutki tył,czytnik (okazuje się że nie działa,nie widzi płyt,mielić mieli,ale nie czyta) wyjąłem moduł tv,navi,inny czytnik,wszystko podmieniałem.Nic nie przynosiło efektu.Poprawiłem styki (dodam,że instalacja jest bez rzeźby,wszystko w oryginale,nie ruszane).Wróciłem do swojego pierwszego ori wzmacniacza i okazało się,że zdechł...Zamontowałem na koniec 3ci wzmacniacz.Zaczął normalnie grać,nie rozłączył się ani razu,na żadnej dziurze itp a specjalnie nie oszczędzałem uskoków itp żeby sprawdzić czy wszystko gra.I było super,do dziś rana.Odpalam auto i radio znowu nie gra...myślałem,że padnę!Znowu lekkie puknięcie w bagażniku i wszystko w normie.Ani razu nie rozłączyło,grało jak powinno.Mimo wszystko stwierdzam,że coś jest nie tak.Czy ktoś jest w stanie coś mądrego wymyślić?Coś podpowiedzieć??
    Dodam,że navi 4:3.
    z góry dziękuję za jakąkolwiek podpowiedź!!

  6. #36
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Philips działa bez problemów..... Ale śmiało mogę powiedzieć, że Becker zdecydowanie lepiej brzmi.
    Potwierdzam :] nie spotkalem sie jeszcze z uszkodzeniem Phillipsa ;) a przerobilem cala lawine Beckerow :(

    Co do brzmienia to moznaby polemizowac- ostatnio podmienilem jak zwykle uszkodzonego Beckera na Phillipsa w E39 kombi z Hifi - dzwiek o niebo lepszy, oryginalna tuba w bagazniku cudownie "ozyla" :) gdzie przy beckerze jej dzwiek moznaby nazwac agonalnym (ciezko bylo wogole cokolwiek z niej wydobyc)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    Problem z dźwiękiem miałem i ja, rozwiązanie pojawiło się przypadkowo :) Otóż chciałem podłączyć wzmaka do subwoofera, więc powyciągałem wszystko na wierzch, zmieniarkę, tuner, wzmaka oryginalnego na zewnątrz (a więc i porozłączałem wszystkie wtyczki). Po złożeniu wszystkiego do kupy nie dość, że w końcu mam bas, to jeszcze wyłączanie dźwięku przestało się pojawiać :D Robiłem to już parę miechów temu i jak do tej pory jest spokój. Więc moją radą jest poprawić wszystkie połączenia wtyczek :]

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik Awatar makister
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    208
    BMW
    BMW 728iA '98
    Skąd
    okolice Łeby
    panowie,a ja wciąż będę marudził...tym razem mam pytanie wręcz laickie...

    gdzie znajduje się tuner radiowy??bo wykręciłem moduł TV się okazuje,a patrząc na zdjęcia na allegro wygląda to całkiem inaczej niż tuner radiowy :/

  9. #39
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Tuner radiowy jest w tym samym miejscu co czytnik nawigacji, tuner radiowy, odbiornik telefonu i zmieniarka, czyli lewe tylne nadkole.
    Tyle, że tuner jest na samym końcu przy błotniku, żeby do niego się dostać trzeba praktycznie całość rozebrać i pod wygłuszeniem jest tuner.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •