Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Wątek: dźwięk sie wyłącza ?

  1. #11
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Tak z ciekawości zapytam. Czy ktoś dobierał się do bebechów tych modułów wzmacniaczy? Albo czy ktoś ma dostęp do schematów tych urządzeń. Byłbym bardzo wdzięczny.

    Sprawa wygląda tak, że chcielibyśmy u kumpla zmienić wzmak, pozostając przy dużej navi. Problem w tym, że razem z tym modułem jest zintegrowany tuner radiowy i chciałbym tylko wpiąć się przed jeszcze zwrotnicami aktywnymi i podać goły sygnał(bez obróbki przez filtry) na wejście zewnętrznego wzmacniacza.

    Czy ktoś się orientuje, czy problem zaniku dźwięku(u kumpla zanika dźwięk niezależnie czy tuner czy cd) to problem już po części analogowej(samej końcówki mocy) czy wcześniej po części cyfrowej?
    U kumpla siedzi duża navi bez dsp, czyli system top hifi bez dsp?
    Mam tuner BM54, który, jak się wczoraj okazało, gra tylko jedną stroną. Internet mówi na ten temat mniej więcej tyle, że siadają końcówki mocy (jakieś napylane na płytkę hybrydy). Standardowa metoda naprawy to podłączenie wydzielonego układu mocy z pominięciem istniejącego układu wzmacniacza. Temat wstępnie rozpoznałem - naprawa spokojnie powinna się zamknąć w 100 zł. O wynikach operacji napiszę, jak uda się ten temat ogarnąć.

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Tak z ciekawości zapytam. Czy ktoś dobierał się do bebechów tych modułów wzmacniaczy? Albo czy ktoś ma dostęp do schematów tych urządzeń. Byłbym bardzo wdzięczny.

    Sprawa wygląda tak, że chcielibyśmy u kumpla zmienić wzmak, pozostając przy dużej navi. Problem w tym, że razem z tym modułem jest zintegrowany tuner radiowy i chciałbym tylko wpiąć się przed jeszcze zwrotnicami aktywnymi i podać goły sygnał(bez obróbki przez filtry) na wejście zewnętrznego wzmacniacza.

    Czy ktoś się orientuje, czy problem zaniku dźwięku(u kumpla zanika dźwięk niezależnie czy tuner czy cd) to problem już po części analogowej(samej końcówki mocy) czy wcześniej po części cyfrowej?
    U kumpla siedzi duża navi bez dsp, czyli system top hifi bez dsp?
    Mam tuner BM54, który, jak się wczoraj okazało, gra tylko jedną stroną. Internet mówi na ten temat mniej więcej tyle, że siadają końcówki mocy (jakieś napylane na płytkę hybrydy). Standardowa metoda naprawy to podłączenie wydzielonego układu mocy z pominięciem istniejącego układu wzmacniacza. Temat wstępnie rozpoznałem - naprawa spokojnie powinna się zamknąć w 100 zł. O wynikach operacji napiszę, jak uda się ten temat ogarnąć.
    Szajboos ma bm24. Narazie poprawiłem luty i od 3 tygodni działa bez zarzutu, zobaczymy jak długo.

  3. #13
    Vip Vip Awatar artas270
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    332
    BMW
    Bmw 740i 4.4l
    Skąd
    Gdańsk
    U mnie zaczeło się dziać podobnie.Obojętnie czy Cd,radio,tv, nagle zanika dzwięk ,wyłączenie całej aparatury na chwile powoduje powrót dzwięku.Ale tematu jeszcze nie rozwiązałem co jest przyczyną

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    67
    BMW
    E32 730i
    Skąd
    Chełmek
    Koledzy ja miałem taki problem w E32 jakiś kabel od radia, który był złączką do wzmacniaczą stykał się z obudową i radio sie przegrzewało i przestawało grać. I trzeba bylo ponownie wyłączyć im dłuższą przerwę się mu dało tym dłużej grało. Dopiero zaizolowałem te przewody i pomogło.

    pozdro.

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez artas270
    U mnie zaczeło się dziać podobnie.Obojętnie czy Cd,radio,tv, nagle zanika dzwięk ,wyłączenie całej aparatury na chwile powoduje powrót dzwięku.Ale tematu jeszcze nie rozwiązałem co jest przyczyną
    Jeśli masz navi, to na 99% problemem jest BM24

  6. #16
    Vip Vip Awatar artas270
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    332
    BMW
    Bmw 740i 4.4l
    Skąd
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Cytat Zamieszczone przez artas270
    U mnie zaczeło się dziać podobnie.Obojętnie czy Cd,radio,tv, nagle zanika dzwięk ,wyłączenie całej aparatury na chwile powoduje powrót dzwięku.Ale tematu jeszcze nie rozwiązałem co jest przyczyną
    Jeśli masz navi, to na 99% problemem jest BM24
    A co w tym urządzeniu się sypie... jak to naprawić...

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez artas270
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Cytat Zamieszczone przez artas270
    U mnie zaczeło się dziać podobnie.Obojętnie czy Cd,radio,tv, nagle zanika dzwięk ,wyłączenie całej aparatury na chwile powoduje powrót dzwięku.Ale tematu jeszcze nie rozwiązałem co jest przyczyną
    Jeśli masz navi, to na 99% problemem jest BM24
    A co w tym urządzeniu się sypie... jak to naprawić...
    Jak otworzysz BM'a, to w rejonach gniazda i radiatora, będzie druga płytka prostopadle do głównej.

    Popraw styki w miejscu łączenia obu płyt.
    Dodatkowo, do radiatora jest przymocowane kilka scalaków.
    Popraw styki w miejscu łączenia z płytą każdego z nich.
    Na koniec przejedź wszystko wacikiem nasączonym spirytusem salicylowym(daj mu później odparować).

    Następnie poskładać BM'a do kupy i idź sprawdzić czy zadziała.
    U szajboosa działa to już tak od ponad 2 miesięcy i nie ma żadnych problemów. Aktualnie mija już chyba 3 tydzień od czasu dorobienia gniazd RCA i założenia zewnętrznego wzmacniacza.

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    70
    BMW
    bez
    Skąd
    Tomaszów
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Aktualnie mija już chyba 3 tydzień od czasu dorobienia gniazd RCA i założenia zewnętrznego wzmacniacza.
    czytam drugi raz o tym rozwiązaniu...
    jakiś rysuneczek lub schemat może popełniłeś?
    jakiś link?

  9. #19
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez vic
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Aktualnie mija już chyba 3 tydzień od czasu dorobienia gniazd RCA i założenia zewnętrznego wzmacniacza.
    czytam drugi raz o tym rozwiązaniu...
    jakiś rysuneczek lub schemat może popełniłeś?
    jakiś link?
    Niestety, ale nie miałem wtedy aparatu.

    W przypadku tunera Becker BM24, to jest banalnie proste.

    Obok gniazda antenowego, mamy 4 kondensatorki obok siebie(1uF elektrolityczne). Każdy z nich to poszczególny kanał. Który jest który, teraz nie pamiętam.
    Sygnał "gorący" wziąłem z miejsca gdzie kondy były(wylutowałem je, żeby do seryjnej końcówki nie dochodził dźwięk), a masę wziąłem z obudowy(z ekranu przy gnieździe antenowym)

  10. #20
    Początkujący Użytkownik Awatar tomi290
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    BMW
    E 38 735 1998
    Skąd
    KBR
    Witam ja tez mam problem z radiem tzn nie mam czasami głosu ucina a cd działa bez problemów.Wczoraj wiec zabrałem się za wyciąganie całych bebechów i dokopałem się do wzmacniacza.Wyjąłem wszystko (navi,zmieniarka,komputer ,wzmacniacz).Po wyciągnięciu wyczyściłem wszystkie kostki i styki spirytusem(tak jak któryś z kolegów wcześniej pisał) poskładałem wszystko i nic dalej to samo ;( ;( :( radio raz działa raz nie.
    Mam takie pytanie do znawców elektroniki czy przypadkiem problemem nie jest antena????tzn nie ma styku lub coś z nią nie tak i wtedy radio się wycisza (wiem ze antena jest w tylnej szybie)bo skoro cd działa bez problemu


    Co do demontażu jest dość prosty nie miałem aparatu przy sobie i nie porobiłem zdjęć.
    Zaczynamy od wyjęcia navi (wyciąga się jak radio samochodowe ja użyłem do tego cienkich śrubokrętów) później wykręcamy 2 wkręty plastikowe i delikatnie wyciągamy caly boczek, a potem wszystko po kolei.Ja dałem rade chociaż nie jestem jakimś uzdolnionym mechanikiem zajęło mi to trochę czasu ale na spokojnie żeby nic nie pourywać lub połamać



    Co myślicie o tej antenie???? bo jak nie ona to co jest powodem ze radio nie gra a cd bez problemów 8/
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam Tomek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •