Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Wątek: Najbardziej komfortowe 7er

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sławomir
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    318
    BMW
    2x V12
    Skąd
    Śląsk

    Post Najbardziej komfortowe 7er

    Zastanawia mnie od dłuższego czasu, które BMW jest najbardziej komfortowe? Moim zdaniem BMW się bardzo zatraciło w jakości prowadzenia kosztem komfortu.

    Moje E32 to jest absolutna poezja - mniejsze progi zwalniające są dosłownie niezauważalne w aucie. Jedyne auto w życiu, w którym czegoś takiego doświadczyłem.
    Jeździłem też F01 750d - wg mnie strasznie średnia 7er, nic mnie w tym aucie pozytywnie nie zaskoczyło po wyjściu z mojego ówczesnego F06 650ix.
    Za to G01 zaskoczyło pozytywnie - i komfortem i jazdą. Ale do zwieszenia E32 brakuje dużo.

    Nie wiem jak jest z E38 i E65. Przypusczam, że E38 może być bliżej do E32... Co wy sądzicie, która seria 7er jest najwygodniejsza, szczególnie jeśli chodzi o zawieszenie?
    Podarunki od bezdomnego: E32 V12 + G12 V12

  2. #2
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    G11 się niczym nie różni od F01, chyba że ma dokupiony pakiet "Executive Drive Pro". Ciężko mi uwierzyć, że auto z pasywnym zawieszeniem (E32) lepiej wybiera niż auto z aktywnym zawieszeniem (F01) ;) No chyba, że masz EDC, ale to też poszło do przodu w kolejnych modelach, choćby przez krótszy czas reakcji na napotkaną nierówność.

    Być może wolisz po prostu pływające pontony i dlatego np nie zauroczyło Cię F01, które buja się przód tył, ale nie na każdym kroku tak jak pewnie to robi E32.

  3. #3
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    damned1 nie przesadzaj. Skoro nie jeździłeś e32, to skąd wiesz, że jeździ jak ponton. Nowsze auta generalnie są twardsze, ale to nie znaczy, że bardziej komfortowe. Nie jeździłem natomiast F01, ale skoro kolega na górze ma takie odczucia to chyba nie kłamie.

    e38 jak dla mnie jest dokładnie takie same pod względem komfortu jak e32. Nowszymi nie jeździłem.

    e32 jest komfortowym autem, ale są bardziej komfortowe, jak na przykład Cadillac Deville z lat 95 do 98, którego też miałem przez kilka lat. I od razu odpowiem, nie nie bujał, jeździł fajnie zwarto I szybko.

    pomijam już Citroena C5 lub C6 z zawieszeniem hydroaktywnym, niebywałe to jest wręcz, jakby człowiek był w wirtualnej rzeczywistości, coś wspaniałego.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 07-11-2018 o 12:30
    pozdrawiam Bartek

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Komfort aut zależy od średnicy koła i balona opony. Zeszłem w e32 teraz o 2 cale w dół z powrotem do 15" z 17", w E39 też o dwa z 18 na 16 i diagnoza jest jedna. Niesamowicie wzrósł komfort. Czego już nie powiem o prowadzeniu niestety.

  5. #5
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Ale głupi temat


    A mnie zastanawia która laska ma największe cycki?
    czarna, żółta, biała a może eskimoska???


    Znów będzie 765 stron dywagacji, przepychanek i kłótni na temat który jest tak bzdurny że masakra

    Ludzie, serio zajmijcie się czymś konkretnym, a nie zakładaniem tematów tak abstrakcyjnych że aż ściska w ...
    Jak chcecie porównać np bmw 7 z bmw z4? Jak to zupełnie inne auta i dla zupełnie innego targetu odbiorców kierowane??


    Sławku, wiemy że twoje e32 jest NAJ... w każdej materii, tyle że z tego co piszesz to ono jeździ ... tylko na lawecie :)

    Więc może odwróćmy pytanie - jaki rodzaj lawety jest najbardziej komfortowy???



    Nigdy tym autem nie widziałem Cie na jakimkolwiek zlocie czy spocie, a jeśli już to ....X lat temu więc co za różnica jakie jest komfortowe? Jak ty nim nie jeździsz ?


    Od takich pytań są jazdy próbne i porównanie samemu sobie bo coś dla Ciebie będzie mega komfortowe a dla innego wcale - więc to subiektywna ocena każdego z nas


    Bez urazy
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    Ale głupi temat


    A mnie zastanawia która laska ma największe cycki?
    czarna, żółta, biała a może eskimoska???


    Znów będzie 765 stron dywagacji, przepychanek i kłótni na temat który jest tak bzdurny że masakra

    Ludzie, serio zajmijcie się czymś konkretnym, a nie zakładaniem tematów tak abstrakcyjnych że aż ściska w ...
    Jak chcecie porównać np bmw 7 z bmw z4? Jak to zupełnie inne auta i dla zupełnie innego targetu odbiorców kierowane??


    Sławku, wiemy że twoje e32 jest NAJ... w każdej materii, tyle że z tego co piszesz to ono jeździ ... tylko na lawecie :)

    Więc może odwróćmy pytanie - jaki rodzaj lawety jest najbardziej komfortowy???



    Nigdy tym autem nie widziałem Cie na jakimkolwiek zlocie czy spocie, a jeśli już to ....X lat temu więc co za różnica jakie jest komfortowe? Jak ty nim nie jeździsz ?


    Od takich pytań są jazdy próbne i porównanie samemu sobie bo coś dla Ciebie będzie mega komfortowe a dla innego wcale - więc to subiektywna ocena każdego z nas


    Bez urazy
    Ja już wolałem wcześniej nic nie pisać ale teraz to mogę na szybko skrobnąć : Ładnie to Adaś wszystko ująłeś . Z mojej strony X 2

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    136
    BMW
    Alpina b12
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    Ale głupi temat


    A mnie zastanawia która laska ma największe cycki?
    czarna, żółta, biała a może eskimoska???


    Znów będzie 765 stron dywagacji, przepychanek i kłótni na temat który jest tak bzdurny że masakra

    Ludzie, serio zajmijcie się czymś konkretnym, a nie zakładaniem tematów tak abstrakcyjnych że aż ściska w ...
    Jak chcecie porównać np bmw 7 z bmw z4? Jak to zupełnie inne auta i dla zupełnie innego targetu odbiorców kierowane??


    Sławku, wiemy że twoje e32 jest NAJ... w każdej materii, tyle że z tego co piszesz to ono jeździ ... tylko na lawecie :)

    Więc może odwróćmy pytanie - jaki rodzaj lawety jest najbardziej komfortowy???



    Nigdy tym autem nie widziałem Cie na jakimkolwiek zlocie czy spocie, a jeśli już to ....X lat temu więc co za różnica jakie jest komfortowe? Jak ty nim nie jeździsz ?


    Od takich pytań są jazdy próbne i porównanie samemu sobie bo coś dla Ciebie będzie mega komfortowe a dla innego wcale - więc to subiektywna ocena każdego z nas


    Bez urazy
    +1 chociaż mam wrazenie, że przy poziomie moderacji tego forum twój wątek długo nie powisi, niestety.
    Jest jeszcze opcja numer "B" :) że wszyscy trzej dostaniemy bana ;)
    Pozdrawiam,
    Michał
    Ostatnio edytowane przez michal.nowak1 ; 07-11-2018 o 20:32

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    Post

    Nie no bany na bank sie posypią a wątek hmm w sumie o dupie marynie też fajnie pogadać :) A to że jakieś awantury przy okazji wybuchną hmm no cóż od to taka codzienność na forum 7er ;)

    Ale żeby nie było to sie wypowiem w temacie - jak dla mnie to co nowsze bmw to bardziej komfortowe .. a uwaga jeździłem wszystkimi i miałem E32 i to ze trzy, E38 2 a nawet 3, E65, f01 mam. W G to w sumie byłem pasażerem..

  9. #9
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez michal.nowak1 Zobacz posta
    +1 chociaż mam wrazenie, że przy poziomie moderacji tego forum twój wątek długo nie powisi, niestety.
    Jest jeszcze opcja numer "B" :) że wszyscy trzej dostaniemy bana ;)
    Pozdrawiam,
    Michał
    Oj Michał Michał... 3 miesiące na forum, 1 spot, 4 znajomych, a piszesz jakbyś był z nami z 10 lat. Jeśli poziom jest niski to nikt tutaj nikogo na siłę nie trzyma. Internet jest ogromny i na pewno znajdziesz sobie "swoje" miejsce ;)

    Bany się nie posypią (jeszcze), ale czujne oko patrzy. Na razie nikt nikogo nie obraża, więc możecie sobie bić tę pianę do woli

    Odnośnie tematu:
    E32 tak jak zauważył Damned to taki trochę ponton i rzeczywiście jeśli porównać do dość twardych zwieszeń w serii F i G to pod tym kątem (płynięcia) będzie lepsze, ale przez to w zakrętach gorsze.

    Tak jak zauważył Adasio - jeden lubi córkę, a drugi teściową. Gdyby wszyscy lubili to samo to byłoby przecież nudno ;)
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 08-11-2018 o 08:36

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    136
    BMW
    Alpina b12
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Oj Michał Michał... 3 miesiące na forum, 1 spot, 4 znajomych, a piszesz jakbyś był z nami z 10 lat. Jeśli poziom jest niski to nikt tutaj nikogo na siłę nie trzyma. Internet jest ogromny i na pewno znajdziesz sobie "swoje" miejsce ;)

    Bany się nie posypią (jeszcze), ale czujne oko patrzy. Na razie nikt nikogo nie obraża, więc możecie sobie bić tę pianę do woli

    Odnośnie tematu:
    E32 tak jak zauważył Damned to taki trochę ponton i rzeczywiście jeśli porównać do dość twardych zwieszeń w serii F i G to pod tym kątem (płynięcia) będzie lepsze, ale przez to w zakrętach gorsze.

    Tak jak zauważył Adasio - jeden lubi córkę, a drugi teściową. Gdyby wszyscy lubili to samo to byłoby przecież nudno ;)
    Tuczi, 3 miesiące ale wytrenowałeś mnie na najwyższym poziomie. Nie wiedziałem nawet, że mam 4 znajomych :) Na spocie nie byłem żadnym w sumie. Poziom jest mega fajny tylko moderatora sie boję:)

    Pozdrawiam,
    Michał

Podobne wątki

  1. F02 - isofix - komfortowe fotele
    Przez Dominik86 w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-03-2018, 16:05
  2. [wnętrze] [RETROFIT] siedzenia komfortowe tylne
    Przez boeing w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-03-2015, 06:34
  3. [wnętrze] Wymiana foteli na komfortowe w e65.
    Przez mysza w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 11-10-2014, 13:39
  4. komfortowe odpalanie
    Przez ROBERTO w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 08:14
  5. komfortowe fotele z Tyłu
    Przez studentgrzes w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-03-2010, 20:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •