Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 51

Wątek: Najbardziej komfortowe 7er

  1. #41
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    Jak coś to najpierw wprowadził to mercedes pod inną nazwą
    Jak coś to niby kiedy i w jakim modelu i w którym roku Mercedes zastosował takie stabilizatory ?
    Nie rozmawiamy o EDC .

  2. #42
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,435
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez michal.nowak1 Zobacz posta
    [...] W trasy nigdy nie zabieram starszyzny i cenie sobie komfort i niezawodność samochodu nowego. [...]
    No i mniej więcej podzielam Twoje zdanie. Nie wierzę, że ktoś eksploatuje stare auto (a zwłaszcza bardzo zadbane, stare auto) na co dzień i kręci nim 20+ tys. km rocznie. Od tego ma się tzw. daily car. Stąd nie ma co porównywać E32 do F01 czy G11, bo w E32 człowiek się delektuje, a w nowym 7er "połyka" kilometry.

    @Dzuda, Miro: no właśnie coś nie mogę znaleźć info o rozwiązaniu Mercedesa jako alternatywy do DD od BMW. Jedyne co znalazłem, to że na Allegro można kupić taki stabilizator do GLE.

  3. #43
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    No bo jak zwykle Dzuda chciał zabłysnąć i wyszło jak ?........Jak zwykle. :)

  4. #44
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    No bo jak zwykle Dzuda chciał zabłysnąć i wyszło jak ?........Jak zwykle. :)


    To taki standard :)
    jak się ma kompleksy i kłopotów kupę
    to się pisze na forum bzdury
    by ucieszyć dupę
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  5. #45
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,435
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Zawieszenie ABC w MB dawało ten sam efekt co DD w BMW, choć nie robiło tego przy użyciu aktywnych stabilizatorów. ABC zostało wprowadzone w 1999 roku, a DD w 2001 w E65. Aktywne stabilizatory w MB (Active Curve System) zostały wprowadzone w 2011.

  6. #46
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    No więc właśnie. Ja pisałem o aktywnych stabilizatorach a nie o hydraulicznych amortyzatorach.
    Czy działało podobnie czy nie to nie istotne bo aktywne stabilizatory wymyśliło właśnie BMW a nie Mercedes. Jeżeli już o tym wspominamy to nie Mercedes był pionierem w hydraulice zawieszenia a Citroen który w 1989 roku wprowadzając drugą generację zawieszenia hydroactiv II stosując elektronikę sterująca, opanował zachowanie się auta można rzec do perfekcji nie wspominając Hydroactiv III w 2000 roku. Jeżeli ktoś miał okazję jezdzić Citroenem z takim zawiasem to wie o czym piszę. Miałem i Merca z ABC i C5 więc wiem na czym to polega i jakie są odczucia.
    Suma sumarum to jednak BMW jako pierwsi zastosowali aktywne stabilizatory .

  7. #47
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,435
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    No więc właśnie. Ja pisałem o aktywnych stabilizatorach a nie o hydraulicznych amortyzatorach.
    Czy działało podobnie czy nie to nie istotne bo aktywne stabilizatory wymyśliło właśnie BMW a nie Mercedes. Jeżeli już o tym wspominamy to nie Mercedes był pionierem w hydraulice zawieszenia a Citroen który w 1989 roku wprowadzając drugą generację zawieszenia hydroactiv II stosując elektronikę sterująca, opanował zachowanie się auta można rzec do perfekcji nie wspominając Hydroactiv III w 2000 roku. Jeżeli ktoś miał okazję jezdzić Citroenem z takim zawiasem to wie o czym piszę. Miałem i Merca z ABC i C5 więc wiem na czym to polega i jakie są odczucia.
    Suma sumarum to jednak BMW jako pierwsi zastosowali aktywne stabilizatory .
    BMW nie było pierwsze, a właśnie Citroen w 1994 roku.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Anti-r...Active_systems

  8. #48
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    No proszę . Tego nie wiedziałem ,że Citroen to wprowadził między drugą a trzecią generacją co daje do myślenia ponieważ wygląda na to ,że samo sterowanie hydraulicznymi amorkami nie dawało aż takiego efektu jak sterowane stabilizatory. Nie zmienia to jednak faktu ,że Mercedes zastosował to dopiero w 2011 roku.
    E38 miała zwykły stabilizator i dlatego przy jej masie i gabarytach jeżeli ktoś ma chorobę morską może niestety doświadczyć dyskomfortu w tym modelu 7er szczególnie podczas górskich serpentyn i szybkiego pokonywania zakrętów .
    Ostatnio edytowane przez miro ; 19-01-2019 o 23:49

  9. #49
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    No proszę . Tego nie wiedziałem ,że Citroen to wprowadził między drugą a trzecią generacją co daje do myślenia ponieważ wygląda na to ,że samo sterowanie hydraulicznymi amorkami nie dawało aż takiego efektu jak sterowane stabilizatory. Nie zmienia to jednak faktu ,że Mercedes zastosował to dopiero w 2011 roku.
    E38 miała zwykły stabilizator i dlatego przy jej masie i gabarytach jeżeli ktoś ma chorobę morską może niestety doświadczyć dyskomfortu w tym modelu 7er szczególnie podczas górskich serpentyn i szybkiego pokonywania zakrętów .
    Ja tam nie widziałem specjalnie różnicy na zakrętach miedzy e38 a e65 mimo iż to drugie miałem jeszcze obniżone i ząłożone dystanse. Było lepiej ale bez przesady :)

    Co do citroena to chwile jeździłem xsantią z 98r i ... i powiem Wam że jechałem z gębą otwartą po dziurach . To jest niesamowite jak to auto jeździ. Polną drogą jedziesz jak po równym asfalcie.

  10. #50
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Czyli przesiadamy się na Citroena :) :) :)

Podobne wątki

  1. F02 - isofix - komfortowe fotele
    Przez Dominik86 w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-03-2018, 16:05
  2. [wnętrze] [RETROFIT] siedzenia komfortowe tylne
    Przez boeing w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-03-2015, 06:34
  3. [wnętrze] Wymiana foteli na komfortowe w e65.
    Przez mysza w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 11-10-2014, 13:39
  4. komfortowe odpalanie
    Przez ROBERTO w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 08:14
  5. komfortowe fotele z Tyłu
    Przez studentgrzes w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-03-2010, 20:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •