Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Witam wszystkich, Marcin, F01

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa

    Post Witam wszystkich, Marcin, F01

    Jestem już jakiś czas na forum, ale dopiero teraz pochwalę się swoim nabytkiem, którego stałem się posiadaczem trochę przez przypadek. Zamieniłem się na F01, wcześniej jeździłem Audi S5 V8. Sprawdziłem BMW w zaprzyjaźnionym warsztacie i oprócz delikatnego pocenia się na łączeniu dolot-turbo (to tylne) to auto jest w super stanie. Przebieg oryginalny, w chwili obecnej 184kkm i ciągle rośnie. Ja auto mam od przebiegu 161 kkm. Po zakupie zmieniłem oleje i wszystkie filtry. W sumie olej zmieniałem już trzeci raz, zawsze staram się to robić co 10 000 km.

    Z rzeczy, które wymieniłem od momentu zakupu auta:

    - pompa wody, nowa oryginalna BMW. Stara padła jak byłem w Poznaniu :)

    - uszczelka pokrywy zaworów, pociła się

    - uszczelki podstawy filtra oleju, zrobiłem to sam, pociło się i ciekło już

    - wymieniłem sam olej w skrzyni biegów, wyjąłem i rozebrałem mechatronikę, wymieniłem wszystkie uszczelki, separator itp. Przeprowadziłem adaptacje skrzyni biegów. Dzięki Sebek za części i podzielenie się wiedzą !

    - kilka dni temu zmieniłem wahacze przód, drążek kierowniczy, wszystko nowe Lemforder

    - nowe świece Bosch


    Wiem, że poprzedni właściciel wymieniał cewki i wtryski. Więc pewnie póki co będzie ok. Podobno też jest zrobiony jakiś program, to może być prawda, bo auto jest wyjątkowo dynamiczne. Jak ogarnę całą mechanikę na tip top to zrobię program jeszcze raz, dla świętego spokoju.

    Plany na najbliższy czas:

    - wymiana wiązki PDC przód na nową z BMW, poprzedni właściciele zrobili tam straszną rzeźbę

    - dołożenie Combox Media, chcę mieć koniecznie BT stream audio lub wymienię całą jednostkę na taką dotykową na Androidzie i będę miał pełną funkcjonalność, jeszcze nie wiem

    - czyszczenie kanałów dolotowych metodą walnut blasting, kupię do tego maszynę, planuję to zrobić sam

    - Wyjęcie turbin i naprawa westgate, rewizja turbin - wszystko działa, ale auto ma już swoje lata i warto tam zajrzeć, szczególnie, że te westgaty słychać już (niby to norma w każdym N54B30, ale wolę dmuchać na zimne)

    - pełna regeneracja pompy Dynamic Drive

    - Wymiana uszczelki i śrub miski olejowej - poci się (zrobię to przy okazji demontażu turbin, bo to ta sama robota)

    - mam założony jakiś catback, jeszcze w Niemczech. Brzmi super, ale na niskich obrotach rezonuje, muszę coś z tym zrobić, prawdopodobnie zrobię ten wydech od nowa na sensownych tłumikach

    - ktoś nie kliknął elektrycznej klapy tył, chyba to dołożę, bo brakuje mi tego


    Auto jest po detajlingu, o lakier dba mój kolega, który zajmuje się tym profesjonalnie. Auto jest w świetnej kondycji, nie jest zniszczone ani na zewnątrz, ani wewnątrz, jestem z niego bardzo zadowolony po roku użytkowania.

    Kilka zdjęć mojego auta:










  2. #2
    Vip Vip Awatar PrzemoS
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    536
    BMW
    e91 2005 m47 2.0 d
    Skąd
    Jastrzębie - Zdrój
    Piękna furka, gratulacje fajnie że samemu ogarniasz sobie tyle rzeczy
    Pozdrawiam, Przemos

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa
    Jestem totalnym amatorem, ale lubię to jak cholera :), większość rzeczy jest w necie, wystarczy trochę chęci i odwagi ;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa
    Naprawiamy błędy po wcześniejszych, mało profesjonalnych serwisach i oszczędnościach poczynionych przez poprzednich właścicieli :) - nowa wiązka PDC przód oraz nowy przewód od odpowietrzania.


  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa
    Trochę się pozmieniało od ostatnich wpisów, pochwalę się kilkoma rzeczami, które zrobiłem:

    - nowa pompa Dynamic Drive, nowy zbiornik na płyn DD z filtrem, nowy płyn, układ odpowietrzony

    - nowa uszczelka miski olejowej

    - nowe tarcze i klocki przód

    - wyczyszczone kanały dolotowe w głowicy z nagaru

    - wymiana wytartego przycisku START/STOP

    - nowe świece

    - kupno i założenie oryginalnego uchwytu na akumulator

    - uzupełnienie oryginalnych śrub, spinek, spineczek pod maską, klapa bagażnika itp. - wszystko nowe z ASO

    - wymiana uchwytów drzwi w boczkach, te co się wycierają, na takie z Aliexpress - super sprawa

    - wygłuszenie kompletne drzwi matami STP Gold i pianką - tutaj się narobiłem, ale efekt jest super :) przy okazji wygłuszenia mnóstwo nowych spinek w boczkach itp. jak coś ułamałem to od razu szło nowe

    Plany na najbliższy czas:

    - wymiana silniczka wibracji od kierownicy lub montaż kierownicy Individual - tutaj biję się z myślami, mam do kupienia fajny zestaw indyvidual (kiera, gałka zmiany biegów, dekory od radia, listwy)

    - podniesienie mocy wraz z pełną rewizją silnika i osprzętu - nic się nie dzieje, ale chyba zrobię dla świętego spokoju duży serwis z panewkami, turbinami itp.

    - albo wymiana, albo naprawa felg i malowanie - mam ori felgi 19 cali, może założyłbym coś większego






  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    265
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Bardzo fajne auto :) Dużą różnicę odczułeś po wygłuszeniu? Bardziej polegała ona na różnicy w odbieraniu nagłośnienia auta, czy w trakcie jazdy też zrobiło się ciszej?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa
    Przede wszystkim jest cisza i wszystkie kabelki, spinki w boczkach, no nic już nie hałasuje. Audio gra lepiej zdecydowanie, musiałem basy obniżyć bo na zewnątrz brzmiało jak bym jechał na dyskotekę, tak dawał bass, wewnątrz było ok. Jest ciszej od strony drzwi, ja będę jeszcze wygłuszał miejsce pod tylną kanapą i może nadkola.

    I jeszcze aktualne zdjęcie auta:


  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    265
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Myślałem o lekkim wygłuszeniu w moim E66, ale w sumie jest tak cicho, że czasami na postoju zastanawiam się czy silnik pracuje, więc miałem poważne wątpliwości czy dodatkowe wygłuszenie coś da. Bardziej mnie interesowało wygłuszenie takich miejsc jak nadkola od wew. strony czy też słupków - bardziej żeby w trakcie jazdy lepiej wyciszyć.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ciekawy temat z tym wygłuszeniem :) Coś więcej opiszesz ? Masz więcej zdjęć :) A i pokaż proszę te uchwyty zamykania jak je wymieniłeś i jak wyglądają nowe.

Podobne wątki

  1. [E38] Witam. Jestem Marcin i jestem tu nowy :)
    Przez Marcin1122 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-11-2016, 10:06
  2. [E38] Witam e38 Marcin
    Przez kosterna1 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-08-2015, 08:51
  3. [E65/66] 730D Marcin
    Przez maRRcin w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-02-2015, 09:26
  4. [E38] Marcin i TUB44
    Przez maxtoto w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 11:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •