Jestem już jakiś czas na forum, ale dopiero teraz pochwalę się swoim nabytkiem, którego stałem się posiadaczem trochę przez przypadek. Zamieniłem się na F01, wcześniej jeździłem Audi S5 V8. Sprawdziłem BMW w zaprzyjaźnionym warsztacie i oprócz delikatnego pocenia się na łączeniu dolot-turbo (to tylne) to auto jest w super stanie. Przebieg oryginalny, w chwili obecnej 184kkm i ciągle rośnie. Ja auto mam od przebiegu 161 kkm. Po zakupie zmieniłem oleje i wszystkie filtry. W sumie olej zmieniałem już trzeci raz, zawsze staram się to robić co 10 000 km.

Z rzeczy, które wymieniłem od momentu zakupu auta:

- pompa wody, nowa oryginalna BMW. Stara padła jak byłem w Poznaniu :)

- uszczelka pokrywy zaworów, pociła się

- uszczelki podstawy filtra oleju, zrobiłem to sam, pociło się i ciekło już

- wymieniłem sam olej w skrzyni biegów, wyjąłem i rozebrałem mechatronikę, wymieniłem wszystkie uszczelki, separator itp. Przeprowadziłem adaptacje skrzyni biegów. Dzięki Sebek za części i podzielenie się wiedzą !

- kilka dni temu zmieniłem wahacze przód, drążek kierowniczy, wszystko nowe Lemforder

- nowe świece Bosch


Wiem, że poprzedni właściciel wymieniał cewki i wtryski. Więc pewnie póki co będzie ok. Podobno też jest zrobiony jakiś program, to może być prawda, bo auto jest wyjątkowo dynamiczne. Jak ogarnę całą mechanikę na tip top to zrobię program jeszcze raz, dla świętego spokoju.

Plany na najbliższy czas:

- wymiana wiązki PDC przód na nową z BMW, poprzedni właściciele zrobili tam straszną rzeźbę

- dołożenie Combox Media, chcę mieć koniecznie BT stream audio lub wymienię całą jednostkę na taką dotykową na Androidzie i będę miał pełną funkcjonalność, jeszcze nie wiem

- czyszczenie kanałów dolotowych metodą walnut blasting, kupię do tego maszynę, planuję to zrobić sam

- Wyjęcie turbin i naprawa westgate, rewizja turbin - wszystko działa, ale auto ma już swoje lata i warto tam zajrzeć, szczególnie, że te westgaty słychać już (niby to norma w każdym N54B30, ale wolę dmuchać na zimne)

- pełna regeneracja pompy Dynamic Drive

- Wymiana uszczelki i śrub miski olejowej - poci się (zrobię to przy okazji demontażu turbin, bo to ta sama robota)

- mam założony jakiś catback, jeszcze w Niemczech. Brzmi super, ale na niskich obrotach rezonuje, muszę coś z tym zrobić, prawdopodobnie zrobię ten wydech od nowa na sensownych tłumikach

- ktoś nie kliknął elektrycznej klapy tył, chyba to dołożę, bo brakuje mi tego


Auto jest po detajlingu, o lakier dba mój kolega, który zajmuje się tym profesjonalnie. Auto jest w świetnej kondycji, nie jest zniszczone ani na zewnątrz, ani wewnątrz, jestem z niego bardzo zadowolony po roku użytkowania.

Kilka zdjęć mojego auta: