Strona 9 z 26 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 259

Wątek: Historia smutnej panewki, czyli nagła śmierć eFy N54

  1. #81
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez bombel89 Zobacz posta
    A skąd wiesz że też nie był stosowany jakiś pojebanie długi interwał olejowy na początku?
    Mirowi nie wytłumaczysz. On jak zacięta płyta i żadne argumenty do niego nie przemawiają - Miro wie (naj)lepiej. Łazi tak po tematach i wciska swoje, czy tego chcesz czy nie. @Miro bez urazy, lubię Cię, ale ku..a nie masz umiaru chłopie.....

  2. #82
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Z drugiej strony nie ma co wszystkiego zwalać na ten olej bo np Mój brat mieszka w De i jeździ Vw sharanem Olej wymienia co 30-40 kkm albo jak się mu w ogóle przypomni ,że tam też jest olej w silniku co wypadałoby go wymienić. To auto ciągnie dużo lawetę ,jest z 2003 roku a kupił go jak było to trzyletnie auto. Zapytam go dokładnie ile ma przebiegu ale z tego co pamiętam będzie przy 500 kkm na pewno. Leje gnojówkę i jeździ. Raz na rok w nim poodkurza jak się mu w ogóle chce. Auto to czysty wół roboczy i.........i nigdy go nie zawiódł . 1.9 TDI . Więc jak to porównać do silników które teraz produkują ???? W żaden sposób wg mnie.
    Wszystko robią z gówna i papieru toaletowego. Wnętrza z recyklingu po butelkach z coli i innych oranżadach . Ale Panowie. F ka to klasa premium świętej niemieckiej marki za którą w salonie trzeba zostawić równowartość dziesięciu Fiatów Tipo a może i więcej więc pytam za co ??? Za ten znaczek który w obecnych czasach też jest wyprodukowany z gówna ? Bo nawet on ni jak się ma do jakości tego znaczka który był 15 czy 20 lat temu .

    Bartku jest mi przykro ,że Cię to spotkało ale przecież żeby nie powiedzieć ...A nie mówiłem.
    Poznaliśmy się i bardzo Cię polubiłem bo fajny z Ciebie chłop ale wytłumacz mi dlaczego tak zawzięcie bronisz tej Fki ? Przecież sam widzisz jak to wygląda. Jest ładna bo jest....nie powiem Dla mnie jednak to nie wszystko.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 06-11-2018 o 13:02 Powód: Edytuj posty zamiast pisać jednego pod drugim!

  3. #83
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,390
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Mój brat mieszka w De i jezdzi Vw sharanem. 1.9 TDI . Więc jak to porównać do silników które teraz produkują ???? W żaden sposób wg mnie.
    To po co porównujesz ?? Tak samo by można napisać o M30, ale po co ?? Inna epoka motoryzacji i inna technologia.

    Odnoszę coraz częściej wrażenie, że byłeś w śpiączce przez 15 lat, po wybudzeniu nie ogarniasz rzeczywistości, wszystko nowe jest 'BE' i za wszelką cenę chcesz wrócić lata wstecz do swojego eldorado...
    Pogódź się z faktem, że era dobrych i trwałych rzeczy już mija, a nie w kółko wypisujesz, a nie mówiłem, a wiedziałem, a to było do przewidzenia itd. Jest jak jest i trzeba żyć dalej, nie pasuje nie kupuj i daj się innym cieszyć tym z czego chcą. Myślisz, że wypisując ciągle TO SAMO ludzie nagle masowo zaczną sprzedawać swoje 'efy' czy nie będą ich wcale kupować ? Chcesz zbawić świat zaczynając od forum ?
    Ostatnio edytowane przez tequila1909 ; 06-11-2018 o 11:10
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  4. #84
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    A może skręcona była? Też weź poprawkę. na mobile.de są roczne, dwu 3 letnie z przebiegami po kilkaset tysięcy 300-700. Ktoś odkręci z 500 na 200 i jest co jest.

    damned1, na każdym forum jest ktoś kto ma swoją wersję i każdemu chce ją sprzedać.

    Miro, masz trochę racji, ale nie całą. Przeginasz ciut z tym wpieraniem że wszystko gówno.

  5. #85
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Bartku jest mi przykro ,że Cię to spotkało ale przecież żeby nie powiedzieć ...A nie mówiłem.
    Poznaliśmy się i bardzo Cię polubiłem bo fajny z Ciebie chłop ale wytłumacz mi dlaczego tak zawzięcie bronisz tej Fki ? Przecież sam widzisz jak to wygląda. Jest ładna bo jest....nie powiem Dla mnie jednak to nie wszystko.
    Miro na zdjęciach, które wstawiłem jest taka czarna szrama po obwodzie panewki i wału. To najprawdopodobniej kawałek nagaru z sadzy, który się oderwał i wszedł pod panewkę, a wszystko przez, o ironio, dopiero co zalany olej (Millers 0w40 LL-01 ze sprawdzonego źródła). Auto zrobiło na nim 10km. Po zlaniu był czarny. Wygląda, że lałem zbyt dobry olej, który nie ignorował nagaru, tylko go usuwał ;)

    Poniżej serwisówki do wymiany panewek:
    https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f...arings/4O9ta7o
    https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f...arings/GbBVRRF

    Wyjaśnia się tam też tajemnica kolorów panewek i jak bardzo one są spasowane z wałem i korbowodami. Nie wiem, czy jakiejkolwiek firmie opłacałoby się wydać gruuuuuby hajs na takie przygotowanie silnika, po to, aby po 200k km miał się rozpaść ;)

  6. #86
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maciej 750il
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    276
    BMW
    BMW E 38 750 IL
    Skąd
    ŚLĄSK
    Wychodzi na to że po zakupie auta nowego bądź z przebiegiem x ,zrobić porządnie płukankę ,zalać olej jaki my chcemy,przejechać 500 km ,znów płukankę
    i jeszcze raz zalać olejem który uważamy ze jest najlepszy dla naszego auta.
    O olejach nie dyskutujmy bo to temat na "wojnę domową "

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  7. #87
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Ok Ok Ja wyraziłem swoje zdanie na ten pogląd współczesnych samochodów . Każdy ma prawo jezdzić czym chce tym bardziej ,że robi to za swoje ciężko lub nie ciężko zarobione pieniążki.
    Ja po prostu nie pasuję do tego świata współczesnej motoryzacji. Wybaczcie.

  8. #88
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Ok Ok Ja wyraziłem swoje zdanie na ten pogląd współczesnych samochodów . Każdy ma prawo jezdzić czym chce tym bardziej ,że robi to za swoje ciężko lub nie ciężko zarobione pieniążki.
    Ja po prostu nie pasuję do tego świata współczesnej motoryzacji. Wybaczcie.
    Ale stara motoryzacja też była ch...a :) Juz w tym temacie o tym wspomniałem. Przypomniało mi się jeszcze jak w latach 80 taksówkarze zrobili strajk pod mercedesem bo gniły na potęgę że aż drzwi wypadały :) Serio ! Co z tego że w starych mercach klepie silnik na dotyk jak po pierwsze buda juz nie ogarnia tematu mimo że jest 10 raz restaurowana a i osiągi nie nazwałbym jazdą. BMW sie sypie i to ponad przeciętną to fakt ale za to jeździ jak trzeba i daje frajdę z jazdy.

  9. #89
    Zaawansowany Użytkownik Awatar wm10589
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    283
    BMW
    Było E65 750i jest Dodge Grand Caravan 3.6
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Jako ciekawostkę napiszę, że w obecnym aucie które kupiłem w czerwcu z przebiegiem 125500 mil z historii serwisowej wynika, że olej był wymieniany średnio co 7500 mil (12000 km).

    Swoją drogą ciekawe czy np. F-ki są inaczej serwisowane w USA niż EU. Podejrzewam że ze względu na mniej rygorystyczne przepisy dotyczące ochrony środowiska mogą mieć krótsze interwały pomiędzy wymianami co nie byłby bez znaczenia dla żywotności silnika.

  10. #90
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez wm10589 Zobacz posta
    Jako ciekawostkę napiszę, że w obecnym aucie które kupiłem w czerwcu z przebiegiem 125500 mil z historii serwisowej wynika, że olej był wymieniany średnio co 7500 mil (12000 km).

    Swoją drogą ciekawe czy np. F-ki są inaczej serwisowane w USA niż EU. Podejrzewam że ze względu na mniej rygorystyczne przepisy dotyczące ochrony środowiska mogą mieć krótsze interwały pomiędzy wymianami co nie byłby bez znaczenia dla żywotności silnika.
    W USA klienci pogrozili pozwem zbiorowym dla BMW i interwały zostały skrócone do 12 miesięcy albo 10000 mil jak dobrze kojarzę. Co ciekawe informacja o interwale jest wpisana w VIN i dla przykładu auta na rynek rosyjski też mają skrócony do 12miesięcy albo 12000km. Tylko w UE jest 24 miesiące lub 30000km.

Podobne wątki

  1. [silnik] Panewki??
    Przez krzycholina w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-10-2014, 14:19
  2. Historia z morałem, czyli "polski Janusz vs. inżynierowie BMW"
    Przez tuczi77 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 08-08-2014, 12:13
  3. Śmierć na autostradzie 07.07.2010
    Przez ArekLand w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 16-08-2010, 09:11
  4. [mechanika] Nagła awaria!! Pomocy! wyciek + urwany czujnik
    Przez mogewszystko w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 12:44
  5. Alkohol + brawura + bezmyślność = śmierć - tragiczny wypadek
    Przez bitek-bitek w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-05-2009, 20:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •