Strona 24 z 26 PierwszyPierwszy ... 142223242526 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 259

Wątek: Historia smutnej panewki, czyli nagła śmierć eFy N54

  1. #231
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kontaktowales sie z firma, ktora robila remont? Wspolczuje jezeli to faktycznie panewka. Zawsze mnie irytuja rzeczy powracające jak bumerang. Jak mialem zrobiony remont w F11 2.0D to po tym silnik nie chodzil juz tak samo. Wiedzialem, ze musze sie zamienic na inne auto i wzialem 7. Z deszczu pod rynne. Jednak ciagle mam porownanie innych aut do 7 i nawet Tesla S mnie jakos nie przekonala jakoscia.

  2. #232
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez ARIE(L) Zobacz posta
    I to 3 litrówka z którą miało być o wiele mniej problemów.
    Właśnie !!
    tak wszyscy narzekali na 5l motor a tu nie tylko on jest na to narażony jak widać :)

    @Danmed aż mnie zęby rozbolały na ten dźwięk
    Wcale się nie dziwię że zmieniłeś auto bo tez bym mnie ch... strzelił i pewnie tez bym tak zrobił
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #233
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Sowa 7 Zobacz posta
    Niezła lipa, współczuje. Akcja to by dopiero była jakbyś jednak ją sprzedał i na powrocie kupującemu by taki surprise wyskoczył.
    No byłby przypał mocny. Auto skiepściło się w przedostatni dzień ogłoszenia. Dzień po tym jak zadzwonił jedyny telefon. Tak jakby się obraziło, że chcę je sprzedać :D

    Cytat Zamieszczone przez rockybor Zobacz posta
    Kontaktowales sie z firma, ktora robila remont? Wspolczuje jezeli to faktycznie panewka. Zawsze mnie irytuja rzeczy powracające jak bumerang. Jak mialem zrobiony remont w F11 2.0D to po tym silnik nie chodzil juz tak samo. Wiedzialem, ze musze sie zamienic na inne auto i wzialem 7. Z deszczu pod rynne. Jednak ciagle mam porownanie innych aut do 7 i nawet Tesla S mnie jakos nie przekonala jakoscia.
    Zrobiłem od remontu 40k km. Od tego czasu było kilka wymian oleju. To raczej nie była wina złego złożenia. Od jesieni zacząłem jeździć autem do pracy. Do tego była prawdziwa zima. Miałem problem z wtryskami. Olej miał 12k km i podejrzewam, że to tu był słaby punkt.

    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    Właśnie !!
    tak wszyscy narzekali na 5l motor a tu nie tylko on jest na to narażony jak widać :)
    Jak dobrze się popyta po warsztatach to się okaże, że i z 3.0d nie jest różowo, ale nie chcę chłopaków straszyć szczegółami :D

  4. #234
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Współczuję. Trochę szybko to padło.

    To może olej rozrzedził się paliwem jak wtryski lały?

  5. #235
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez bombel89 Zobacz posta
    Współczuję. Trochę szybko to padło.

    To może olej rozrzedził się paliwem jak wtryski lały?
    Tak podejrzewam, ale nie drążę tematu. W filtrze oleju było opiłków, jakby panewka do młynka do kawy wpadła. To mi wystarczy, żeby uznać, że motor kaput.

  6. #236
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Musiałbyś powąchać olej, jak będzie czuć paliwem to masz odpowiedź. Ale tak czy siak mogło by to dłużej wytrzymać, przecież te panewki były prawie nowe !

  7. #237
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa
    Może po tej cudownej regulacji/regeneracji wtrysków lały jak wariaty? hmm...

  8. #238
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sławomir
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    318
    BMW
    2x V12
    Skąd
    Śląsk
    Na ten motor 50i, czyli 4.4 słyszałem na forum BMW miliony narzekań. Od ludzi co nim nie jeździli, a tylko słyszeli o tym od znajomych znajomych, albo wyczytali gdzieś. I bardzo lubią te historie powtarzać, bo sami kupili 3.0 albo niedajborze 2.0, więc muszą mieć usprawiedliwienie. Ja w 650ix miałem to 4.4 i było absolutnie bezawaryjne, to samo kumpel w F10 miał. Jak się dba, to się jeździ. Druga sprawa, że 4.4 ma w normalnej jeździe mniejsze obciążenie ;)
    Ja sam zrezygnowałem z diesli po tym, jak cała oszczędność na paliwie szła w naprawy mojego 3.0d.
    Podarunki od bezdomnego: E32 V12 + G12 V12

  9. #239
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Sławomir Zobacz posta
    Na ten motor 50i, czyli 4.4 słyszałem na forum BMW miliony narzekań. Od ludzi co nim nie jeździli, a tylko słyszeli o tym od znajomych znajomych, albo wyczytali gdzieś. I bardzo lubią te historie powtarzać, bo sami kupili 3.0 albo niedajborze 2.0, więc muszą mieć usprawiedliwienie. Ja w 650ix miałem to 4.4 i było absolutnie bezawaryjne, to samo kumpel w F10 miał. Jak się dba, to się jeździ. Druga sprawa, że 4.4 ma w normalnej jeździe mniejsze obciążenie ;)
    Ja sam zrezygnowałem z diesli po tym, jak cała oszczędność na paliwie szła w naprawy mojego 3.0d.
    Musiałeś mieć pecha może do tego diesla. Ja pare rzeczy tez musiałem zrobić, ale TFU TFU ! nie załuje n razie wyboru (i oby tak zostalo). Nie ma co czarować, benzyny w F i G to padaka, to że ktoś chwile jeździł i nic się nie działo tzn ze miał szczęście. Ale tak czy siak bmw to wadliwe auta, jak ktoś chce jeździć bezawaryjnie to chyba najlepiej kupić jakąś Kia albo Hyundia..

  10. #240
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sławomir
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    318
    BMW
    2x V12
    Skąd
    Śląsk
    No bardzo się nie zgodzę, bo od 2010 jeżdżę wyłącznie benzynami BMW i w zasadzie problemy miałem raz, kiedy kupiłem w salonie auto z N55, które było kompletnie nową konstrukcją i miało choroby wieku dziecięcego. Poza tym zrobione od tego czasu ponad 0.5mln km benzynami i w zasadzie tylko raz, ale to w Cayenne, padło mi nowiutkie V8 po 50tys przebiegu :D

    I nie miałem pecha do diesla - jak w ASO oglądali moje E39 - wtedy 8-letnie - to się dziwili, w jak dobrym stanie jest. Ale zawsze było coś. Tu wtrysk, tu pompa paliwa, itp itd. I nie psuło się, tylko koszty utrzymania 530d były tak wysokie, aby w aucie nie paliła się nigdy ani 1 kontrolka i wszystko działało 100%. M760 teraz to 90tys km i zero awarii, wcześniej 650ix 100tys km zero awarii, itp itd..
    Podarunki od bezdomnego: E32 V12 + G12 V12

Podobne wątki

  1. [silnik] Panewki??
    Przez krzycholina w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-10-2014, 14:19
  2. Historia z morałem, czyli "polski Janusz vs. inżynierowie BMW"
    Przez tuczi77 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 08-08-2014, 12:13
  3. Śmierć na autostradzie 07.07.2010
    Przez ArekLand w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 16-08-2010, 09:11
  4. [mechanika] Nagła awaria!! Pomocy! wyciek + urwany czujnik
    Przez mogewszystko w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 12:44
  5. Alkohol + brawura + bezmyślność = śmierć - tragiczny wypadek
    Przez bitek-bitek w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-05-2009, 20:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •