Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Jakie klocki ?

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Pawliko Zobacz posta
    No pylą, ale co z tego? Ktoś myje auto rzadziej niż 1-2 razy w tygodniu? Jak pylą tzn że się ścierają, jak się ścierają tzn że pracują, a jak pracują to hamują. chyba o to w hamulcach chodzi...
    Dokładnie. Nic dodać nic ująć. Mycie auta raz w tygodniu obowiązkowe .

  2. #12
    Vip Vip Awatar matsember
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    321
    BMW
    G21 320i, ex E65 745i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Pawliko Zobacz posta
    No pylą, ale co z tego? Ktoś myje auto rzadziej niż 1-2 razy w tygodniu? Jak pylą tzn że się ścierają, jak się ścierają tzn że pracują, a jak pracują to hamują. chyba o to w hamulcach chodzi...
    Mam też Textary. Hamować hamują, zgadzam się. Są dobre.
    Ale ja myję auto jak jadę do domu rodzinnego, bo tam mam cały sprzęt (we Wrocławiu niestety nie mam żadnej działki) więc nie zawsze uda mi się raz na tydzień, czasami raz na dwa, czasami raz na miesiąc. Nie mówię o bezdotykowej myjce bo to nie jest mycie tylko płukanie (no chyba, że się ma ceramikę).
    A po umyciu wracam na Wrocław, trasa ~100km i felgi znowu całe w pyle z klocków. Mnie osobiście szlak trafia jak po 100km mam znowu mnóstwo pyłu na felgach. Po trasie trzeba odczekać aż hamulce wystygną, jedziesz na bezdotykową i pył nie schodzi. Musisz gąbką/szczotką felgę potraktować znowu. Syzyfowa praca. Dlatego uważam, że pylą za mocno i po moich frustracjach położyłem powłokę szklaną na felgach. Teraz przynajmniej mi ten pył na bezdotykowej schodzi ładnie.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Cytat Zamieszczone przez matsember Zobacz posta
    A po umyciu wracam na Wrocław, trasa ~100km i felgi znowu całe w pyle z klocków. Mnie osobiście szlak trafia jak po 100km mam znowu mnóstwo pyłu na felgach. Po trasie trzeba odczekać aż hamulce wystygną, jedziesz na bezdotykową i pył nie schodzi. Musisz gąbką/szczotką felgę potraktować znowu.
    Nie musisz, wystarczy jakiś ogarnięty płyn do felg, albo samemu odpowiednio rozcieńczyć APC.

    Wiadomo, że nikt nie lubi jak się auto brudzi. Ale mimo wszystko mam nadzieję, że nie stawiasz tej kwestii ponad skutecznością hamowania.
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  4. #14
    Vip Vip Awatar matsember
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    321
    BMW
    G21 320i, ex E65 745i
    Skąd
    Wrocław
    Uwierz, że muszę. Jeśli nie umyjesz w ciągu kilku godzin po trasie to ten pył się wżera. Jak pisałem wcześniej, nie zawsze jest okazja. Mam do detailingu komplet kosmetyków. Zasadowe płyny do mycia felg, kwasowe do mycia felg, APC też mam. Ale po dłuższym czasie nawet nimi psikając musisz użyć szczotki żeby ruszyć ten zastany pył, inaczej na samym bezdotyku nie zejdzie. Umyję felgę idealnie, jest piękna, 100km trasy i Textar ją zasyfi. Nie stawiam bezpieczeństwa ponad wyglądem, dlatego położyłem powłokę szklaną na felgi i mam teraz względny spokój, ale myślę, że są też producenci, którzy mają równie dobre produkty a nie pylą tak mocno. Textar fajny klocek ale jak masz styling typu 94 albo 176 to łacina czasami pójdzie ;)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Matsember prawie tak samo mam, 140km przejechane kilka hamowan i felgi w pyle
    Ktoregos lata w upaly po kilkuset kilometrach felgi mialem w kolorze opon

    Niestety w E65 mam styling 94 :D
    Od 2 lat na ceramicznych i zadnego problemu z hamowaniem ani tez z tarczami, a ze ceramiczne katuja tarcze no coz nie ma nic wiecznego :)

    Oem klocki pylenie akceptowalne...

Podobne wątki

  1. [hamulce] Jakie klocki i tarcze do e65 ?
    Przez ralf7742 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 02-04-2021, 15:39
  2. [hamulce] jakie klocki hamulcowe lepsze?
    Przez GRABA730i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 03-10-2019, 14:41
  3. [mechanika] Jakie tarcze i klocki do 740 V8?
    Przez piotrek7_40 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 15-08-2013, 21:35
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-03-2010, 10:04
  5. klocki tarcze ...jakie?
    Przez Sebol w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-03-2008, 09:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •