Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: [inny] Decyzja zapadła poszukiwania E38 ! Przyszły właścicie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    150
    BMW
    VW :]
    Skąd
    Łdz

    [inny] Decyzja zapadła poszukiwania E38 ! Przyszły właścicie

    Witam.

    Mam na imię Piotr jestem z Łodzi. Jestem posiadaczem E34. Nie czas i miejsce na opisywanie mojego złomka. Obecnie poszukuję E38.
    Najpóźniej po wakacjach chcę być szczęśliwym posiadaczem E38. Mam na wydanie na samo autko nie licząc opłat jakieś 25-27 tyś zł (wiadomo że jeśli będzie górka a będzie warto to się dorzuci ale bez przesady).
    Mam wymagania jak każdy nabywający ;) Planuję 740 wersja z navi, TV itp (może być mała wymienię na 16:9), klimatronik elektroniczny mam dość pokrętełek. Webasto by się przydało ale się nie upieram. Dużo jeżdżę i chcę robić to w komforcie.

    Teraz kilka pytań. Na co zwracać uwagę przy zakupię E38. Czego się spodziewać. Gdzie szukać. Wiem że awarie układu chłodzenia i wrażliwe bloki na przegrzanie. Wycieki oleju niszczące cewki itp. Ale jak to ugryźć, szukać Triptronica? Czy nie warto? Wiem że po lifcie (oprócz bajerów kosmetycznych) poprawili ramki okien które były problematyczne. Co sprawdzić i gdzie zajrzeć, jak co powinno działać? Co z korozją w E38, czy występuje i gdzie. Proszę o wasze rady i opinie na temat tego modelu. Jak z awaryjnością tego silnika (wiem że był 4.0 i 4,4), który lepszy. Spalanie ... mało mnie interesuje ale nie chcę wydawać fortuny, a z drugiej strony 728 to taki muł na drodze, auto waży swoje i nie oszukamy tego! Czy można te jednostki gazować gdyby okazało się że mój portfel nie wytrzyma mojej jazdy. Jaka instalacja jeśli już. Czy może lepszy by był 730d lub 750 pod względem awaryjności i komfortu.

    Wiem że dużo pytań ale zanim postanowię to chcę wiedzieć wszystko. Dzięki za pomoc z góry.

    Forum zaczynam już czytać i szukać odpowiedzi na moje pytania, trochę mi zajmie to.
    Wiem że muszę mieć 20 postów aby czytać ogłoszenia. Nie lubię nabijać postów więc poczekam.

    Pozdrawiam Beni0

  2. #2
    Witam serdecznie :)
    Jako że kupno auta planujesz na po wakacjach wiec masz jeszcze trochę czasu na lekturę forum. Odpowiedzi na praktycznie wszystkie pytania już tu padły więc na spokojnie poczytaj a nie będziesz żałował ;) Zobaczysz że potem kupno auta będzie łatwiejsze.
    Powodzenia w poszukiwaniach tej jedynej e38 :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Witam :) Studiuj forum ,a zdobyta wiedza wiele Ci pomoże przy zakupach :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    150
    BMW
    VW :]
    Skąd
    Łdz
    Nie wiem czy aż tak dużo czasu. Trzeba zacząć się rozglądać. Znaleźć dobrą E38 to jest sztuka i powoli czytając wiem jak wielka! Dużo dowiedziałem się o gazie. Mam kilka problemów z rozpoznawaniem komputerów wersji navi itp. Muszę doczytać o 4:3 i 16:9. Będzie sporo do poczytania. Mam nadzieję że znajdę ulubioną 7er ;)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Witam serdecznie i życzę udanych poszukiwań

    Z rzeczy które na ten czas pamiętam:
    Navi MkI, MkII było w monitorach 4:3 a w 16:9 było Mk3 i Mk4. Te szersze monitory weszły coś koło 99/00 roku nie wiem dokładnie. Nad gazem sie dobrze zastanów czy robisz tyle km żeby sie opłacało. Bo pamiętaj że instalacja jest dodatkową rzeczą w aucie która może sie popsuć. I raczej nie myśl nad kupnem diesla no chyba że koszty napraw Ci nie straszne.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Siemanko i owocnych poszukiwań :D

  7. #7
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Witam SERDECZNIE! :D Życzę udanych poszukiwań ;)
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    150
    BMW
    VW :]
    Skąd
    Łdz
    Dziękuję za ciepłe przyjęcie. Zobaczymy jak pozwolą finanse i co ciekawego będzie do zakupu. Czekam na wasze rady co do wyboru silnika. Disla nie chcę bo wiem że szczególnie te pierwsze TDSy były bardzo awaryjne. Warto podobno jedynie zwrócić uwagę na 3 litrową jednostkę. Ale jak to się mówi nawet dobre zapalniczki są na benzynę. Teraz średnio dziennie robię ok 100-150 km po mieście. Jeśli kupię to na pewno przez pierwszy okres użytkowania póki nie sprawdzę autka i nie usunę usterek silnika nie założę LPG. Obecnie moje e34 w mieście pali ok 15 litrów. Jeśli nowe autko z silnikiem 4.0 lub 4.4 będzie mieć podobne spalanie przy ekonomicznej jeździe to nie zakładam gazu. Boję się wersji 750. Nie wiem jak u niej ze spalaniem rzeczywistym i awaryjnością gdyż opinie użytkowników są różne.
    Mam nadzieję iż przed konkretnym zakupem znajdzie się pomocna dusza która będzie wstanie mi pomóc sprawdzić autko. Na mechanice się trochę znam, przypadłości BMW i tej marki. Kitu mi sprzedawca nie wciśnie że np. klima tylko do napełnienia. Niestety nie znam usterek i typowych bolączek tego modelu. Jak sprawdzić np NAVI, TV itp czy działa prawidłowo, jak i co powinno funkcjonować.

    Pozdrawiam i czekam na krytykę, opinie, własne zdanie itp. co wam przyjdzie do głowy

    Benio

  9. #9
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Beni0
    Czekam na wasze rady co do wyboru silnika. Disla nie chcę bo wiem że szczególnie te pierwsze TDSy były bardzo awaryjne.
    (...)
    Boję się wersji 750. Nie wiem jak u niej ze spalaniem rzeczywistym i awaryjnością gdyż opinie użytkowników są różne.
    na forum jest kilka TDSów i nie słychać o ich awaryjności :)

    A w temacie spalania jest na forum taki piękny temat: http://forum.7er.pl/pozostale-raport...iki-vt2246.htm i tam możesz poczytać o rzeczywistym spalaniu.

    Awaryjność bardziej zależy od konkretnego egzemplarza niż od jednostki, wiadomo przy 750i naprawy przy silniku nie należą do tanich, ale też rzadko się zdarzają :P

    Generalnie jeśli chcesz jeździć tanio i szybko to wybór jest prosty - 4.4 + LPG ;)

    Tak w ogóle to witam na forum i życzę powodzenia w szukaniu tej właściwej :D
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  10. #10
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Witam :)
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •