Witam.

Mam na imię Piotr jestem z Łodzi. Jestem posiadaczem E34. Nie czas i miejsce na opisywanie mojego złomka. Obecnie poszukuję E38.
Najpóźniej po wakacjach chcę być szczęśliwym posiadaczem E38. Mam na wydanie na samo autko nie licząc opłat jakieś 25-27 tyś zł (wiadomo że jeśli będzie górka a będzie warto to się dorzuci ale bez przesady).
Mam wymagania jak każdy nabywający ;) Planuję 740 wersja z navi, TV itp (może być mała wymienię na 16:9), klimatronik elektroniczny mam dość pokrętełek. Webasto by się przydało ale się nie upieram. Dużo jeżdżę i chcę robić to w komforcie.

Teraz kilka pytań. Na co zwracać uwagę przy zakupię E38. Czego się spodziewać. Gdzie szukać. Wiem że awarie układu chłodzenia i wrażliwe bloki na przegrzanie. Wycieki oleju niszczące cewki itp. Ale jak to ugryźć, szukać Triptronica? Czy nie warto? Wiem że po lifcie (oprócz bajerów kosmetycznych) poprawili ramki okien które były problematyczne. Co sprawdzić i gdzie zajrzeć, jak co powinno działać? Co z korozją w E38, czy występuje i gdzie. Proszę o wasze rady i opinie na temat tego modelu. Jak z awaryjnością tego silnika (wiem że był 4.0 i 4,4), który lepszy. Spalanie ... mało mnie interesuje ale nie chcę wydawać fortuny, a z drugiej strony 728 to taki muł na drodze, auto waży swoje i nie oszukamy tego! Czy można te jednostki gazować gdyby okazało się że mój portfel nie wytrzyma mojej jazdy. Jaka instalacja jeśli już. Czy może lepszy by był 730d lub 750 pod względem awaryjności i komfortu.

Wiem że dużo pytań ale zanim postanowię to chcę wiedzieć wszystko. Dzięki za pomoc z góry.

Forum zaczynam już czytać i szukać odpowiedzi na moje pytania, trochę mi zajmie to.
Wiem że muszę mieć 20 postów aby czytać ogłoszenia. Nie lubię nabijać postów więc poczekam.

Pozdrawiam Beni0