Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: [mechanika] wycieki oleju z silnika

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    114
    cholera nawet nie mam czasu podjechać do mechanika (ciężki okres i w związku z tym brak czasu) ale dziś rano odpaliłem samochód i wszystko wygląda na to że jest ok żadnego dymu, czy to za każdym razem miałbym z rana dym gdyby poszła ta odma ?
    M62 potrafi jeździc tak dobrze jak jego kierowca...

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    53
    Chcesz to moge dac namiar,ale na Koszalin

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    114
    wiesz co dzięki jednak ale koszalin jest trochę za daleko... ogólnie mam teraz gorący okres i brak czasu...
    M62 potrafi jeździc tak dobrze jak jego kierowca...

  4. #14
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez lewy011
    Chcesz to moge dac namiar,ale na Koszalin
    Jak masz dobrego daj na PW ;)
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Cytat Zamieszczone przez spinacz
    wiesz co dzięki jednak ale koszalin jest trochę za daleko... ogólnie mam teraz gorący okres i brak czasu...
    Kup odmę i sam wymienisz. Nie jest to skomplikowane i wcale kolektora nie musisz ściągać. Odma siedzi z tyłu silnika, czyli od strony szyby. Jest to taki dekiel przykręcony bodajrze na 8 śrób typu torx. Owszem jest tam troszkę ciasno ale bez zdejmowania ssącego można ją wymienić. Zadymienie na bank masz spowodowane przez uszkodzoną membranę odmy. Przez to też ubywać będzie Ci olej w silniku. Uszkodzona membrana puszcza olej do kolektora ssącego a ten tam zalega. Jak się nazbiera więcej to poprostu zasysany jest wraz z powietrzem lub poprostu ścieka w głowicę, dostaje sie do komory spalania cylindra 4 i 8. Najwięcej do tych dwóch bo są najbliżej odmy. Auto po odpaleniu spala olej i potrafi bardzo mocno zakopcić, do tego stopnia że nie będzie świata widać. Auto moze też nierówno pracować z tego powodu. Koszt odmy w ASO to około 150-180zł. Jest dostępna raczej tylko w ASO. Jak jest ostro uszkodzona to może też występowac wyciek oleju z jej okolic. Cieknie wówczas po łączeniu silniaka ze skrzynia (od góry). Jak juz koledzy wyżej pisali moze też cieknąć z uszczelek pod deklami zaworowymi. Pomacaj dłonią i zobaczysz czy jest tam mokro. Zdejmij też plastikowe osłony z dekli i sprawdz czy świece nie zalana są olejem. Jak stoi tam olej to uszczelki szmelc. Wymienić radzę szybko bo szkoda cewek WN. Z wymianą sporo roboty ale też sam powinieneś dać sobie radę. No chyba że nie masz narzędzi i raczej mało orientujesz sie w mechanice to nie proponuję za to się zabierać. Jak coś to pisz pomogę.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    114
    Danek25 dzięki wielkie za pomoc, w poniedziałek jestem umówiony z mechanikiem znajomym to powiem mu co i jak, pozdrawiam
    M62 potrafi jeździc tak dobrze jak jego kierowca...

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    8
    Polecam serwis bmw na osowej ul Perseusza11 ''Adam serwis" tel (58) 522 57 11
    602 27 61 93 (serwis nieautoryzowany) wiec ceny normalne naprawiałem pare razy auto bardzo solidnie. polecam.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    114
    dzięki za adres kolego, dobrych mechaników nigdy za wiele, pozdrawiam
    M62 potrafi jeździc tak dobrze jak jego kierowca...

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    114
    Olej wyciekał z połączenia skrzyni i silnika, to zostało uszczelnione ale jeszcze troszkę go gdzieś leci, czyli zapewne jeszcze odma do wymiany ?
    M62 potrafi jeździc tak dobrze jak jego kierowca...

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    mechanik jak wyjmował skrzynie to myślę że ocenił i zrobił wszystko co potrzeba, bo jest możliwosć że olej wyciekał nie tylko z uszczelniacza wału silnika, ale tez z uszczelniacza w skrzyni. To drugie dość często się zdarza. Jeśli tam jest wszystko ok to możliwe że zcieka z góry silnika bo obudowie skrzyni. Moze to być wyciek z np z okolic odmy lub uszczelek pokryw zaworowych. Dobrze sie przyjrzyj żeby nie wymieniać częśći bez potrzeby. Aczkolwiek wymiana odmy nie zaszkodzi. Sam profilaktycznie wymienie u siebie odmę żeby ustrzec się przed ewentualnym zabrudzeniem kolektora ssącego.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •