Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Przegub elastyczny wału, poduszki skrzyni i silnika wymiana

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    194
    BMW
    e65 730d 06/2006
    Skąd
    krk

    Post Przegub elastyczny wału, poduszki skrzyni i silnika wymiana

    Witam, przymierzam się do wymiany przegubu wału, poduszek skrzyni i poduszek silnika. Kanal będę miał dostępny tylko kilka godzin takze zależy mi na jak największej pomocy od was. co z łącznikiem ? Trzeba demontować wydech, ściągać wał, zaznaczać jak był zamontowany żeby nie bił, czy śruby do łącznika mają iść na przemian łeb/nakrętka? Proszę o naprowadzenie żeby po rozebraniu nie wychodzić z kanału i googlowac lub po miesiącu wymieniać na nowo

  2. #2
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Musisz zrzucić wydech, bo nie dojdziesz do łącznika. Tutaj masz przykład dla 745i:
    https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e...-shaft/EatOIYb

    Zalecana jest wymiana śrub i nakrętek. Wygląda na to, że idą na przemiennie, czyli łeb śruby zawsze po stronie flanszy, a nakrętka od strony łącznika elastycznego.

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    nigdy , nigdy od kilkunastu lat przy kreceniu naprawianiu czy innym modzeniu BMW nie wymianiałem tych śrub, i nigdy nigdy nic sie nie działo.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    194
    BMW
    e65 730d 06/2006
    Skąd
    krk
    Zobaczę w jakim sa stanie, febi bodajze dodaje śruby do łącznika. Najbardziej przeraża mnie myśl ściągania wydechu, zapewne zapieczone śruby.. trzeba jakoś wał znaczyć przy wymianie tego lacznika żeby później nie bił?

  5. #5
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Przy wymianie łącznika nie trzeba. Przy zakładaniu z powrotem tego samego instrukcja mówi, żeby zaznaczać. Możesz sobie zaznaczyć trójnik ze skrzyni i trójnik na wale, żeby potem skręcić to w takiej samej relacji między sobą, jak masz obawy, że coś może pójść nie tak. Wydech odkręcasz za katalizatorem. Katalizator zostaje z kolektorem wydechowym na aucie.

    Zwróć uwagę na te "trójkąciki" na łączniku pokazane w instrukcji, co podałem wyżej. One pokazują gdzie przychodzi który trójnik.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Roboty z tym trochę jest, ale raczej nic przerażającego. Najgorzej sam wał ściągnąć, bo łącznik elastyczny przeważnie mocno siedzi. Żaby się nie męczyć, łatwiej jest najpierw odkręcić wał od mostu, co da Ci więcej miejsca i nie będziesz szarpał wału pod kątem.

    Z śrubami wydechu u mnie problemu nie było. To BMW - tam śruby są dobrej jakości. W Oplu tylko gumówka.

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Łącznik elastyczny wału - jakiej firmy polecacie?
    Przez HTN w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 20-10-2016, 19:32
  2. [zawieszenie] Silnika - poduszki
    Przez kubaa.w w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-09-2016, 19:43
  3. Przegub wału , PROBLEM
    Przez marcin8181 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-04-2016, 13:54
  4. M60 V8 wymiana poduszki silnika.
    Przez Megablast73 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 10:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •