Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 150

Wątek: Witam

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław

    Post Witam

    Cześć, pochodzę z Wrocławia i od niedawna jestem posiadaczem E32 735i.
    Pozdro!

  2. #2
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Witamy na forum...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    446
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8
    pokaz foto tej bestii

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Sprawa jest taka, że BMW pochodzi właśnie z tego forum i znalazłem nawet zdjęcie na forum z jakiegoś zlotu, na którym ona jest. Może ktoś z Was ją kojarzy i jej historię, bo niestety kupiłem ją tydzień temu, a nie mogę jeździć. BMW ma problemy z paleniem na jeden cylinder, drugi też nie pali jak powinien. Nawet ma naklejkę na masce "www.7er.pl". Na ogłoszeniu było, że silnik pracuje bardzo ładnie, przy oględzinach pracował normalnie, ale teraz coś jest nie tak, a stała bardzo długi czas ( pewnie z tego powodu ). Kopułka, palec, świece wymienione. W środę jedzie do mechanika, ale ktoś może coś o niej wie. :D



    W dniu zakupu.



    Jestem nieco zniesmaczony tym faktem, bo wsadziłem już ponad 700zł w silnik, a mam obawy, że to jest grubsza sprawa... Zobaczymy po regulacji zaworów.

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Szczerze mówiąc pojęcia nie mam czyje to auto. Tak czy siak odszczurzanie udane ;) Witamy na pokładzie!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    759
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Cytat Zamieszczone przez motobiker Zobacz posta
    ....Jestem nieco zniesmaczony tym faktem, bo wsadziłem już ponad 700zł w silnik, a mam obawy, że to jest grubsza sprawa...
    To nie jest kwota, która powinna przerazić i chyba powinieneś się przegotować na kilku krotność tych pieniędzy :)
    Nie mniej jednak witamy na forum i powodzenia z odchwaszczaniem.
    Ostatnio edytowane przez jpj ; 28-10-2018 o 14:57

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Jeśli nie pali na wszystkie cylindry, to zostały Ci jeszcze przewody zapłonowe. Dość droga rzecz, aczkolwiek bardzo istotna.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Diagnoza postawiona, 6 cylinder brak kompresji, wyszło ledwo 6,5 bara, powinno być lekko 11. W przypadku gdy sama góra będzie do roboty to koszty około 2,5k na co przystać mogę, gdy remont całkowity to około 5k, co jest bardzo średnią opcją. Teraz samochód pod znakiem zapytania...
    Ostatnio edytowane przez motobiker ; 06-11-2018 o 20:51

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Jeśli to była wada ukryta, to poprzedni właściciel powinien partycypować w kosztach naprawy. Pytanie tylko czy była, czy Ty zrobiłeś coś autu. Skoro przy zakupie ładnie pracowało. Pamiętaj tylko, że oskarżenie łatwo rzucić, a potem może ktoś Bogu ducha winny ma problemy. Sam to niestety przerabiałem.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Na ogłoszeniu było napisane, że silnik bardzo ładnie pracuje, mam je nawet zapisane i zrobione zdjęcie. Przy oględzinach garnek kulał na zimnym, potem się obudził i o dziwo pracowała na wszystkie gary, silnik się zagrzał, podczas przejażdżki samochodem czasami telepało, jakby znowu cylinder nie pracował. Po przejażdżce od razu ją zgasił. Sprzedający twierdził i szedł w zaparte na miejscu, że to kwestia świec, kopułki i będzie w porządku. Mówię spoko, kopułka pęknięta co widziałem na miejscu i świece były już zużyte, więc przystałem na te ofertę, bo nie duży koszt, a auto warte. Dopiero teraz wyszło u mechanika, że silnik jest do roboty. Dzisiaj jadę do gościa wyjaśniać sytuację.
    Ostatnio edytowane przez motobiker ; 07-11-2018 o 10:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •