Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 150

Wątek: Witam

  1. #131
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Auto ponownie rozebrane. Nic nie stwierdzono, wszystko w należytym porządku. Jutro głowica jedzie do sprawdzenia do innego zakładu.
    Ostatnio edytowane przez motobiker ; 10-06-2019 o 23:04

  2. #132
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    136
    BMW
    Alpina b12
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez motobiker Zobacz posta
    Auto ponownie rozebrane. Nic nie stwierdzono, wszystko w należytym porządku. Jutro głowica jedzie do sprawdzenia do innego zakładu.
    Mowie ci popros o przeswietlenie glowicy

    Pozdrawiam,
    Michał

  3. #133
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Tak też zrobiłem, będzie sprawdzana na nowo w innym zakładzie, pod kątem szczelności jak i pod kątem równości. Ogólnie tak czy siak, pierwszy numer z uszczelką nie popsuł mi jakoś zbytnio humoru, nawet było mi to na rękę, będę miał świadomość, że góra po remoncie. Auto ma swoje lata, ma prawo w końcu strzelić, tak więc zapał do tego, aby było to zrobione "tip top" miałem. Nauczony też z forum, że przy takim samochodzie muszą być wolne dolary na czarną godzinę, więc tego nie brakowało i też nie oszczędzałem, wszystkie węże z ASO, żadne używki i robienie druciarstwa. Jakiekolwiek widoczne zużycie elementu kwalifikowałem do wymiany. Miałem nadzieje, że będzie jeździć tak, że nie będę miał ochoty z niej wysiadać. Chwila ta trwała 2 dni. Po tym numerze już mam dosyć tego samochodu, czuję do niej ogromną niechęć i fakt jej posiadania odczuwam jako wrzód na żołądku. Samochodu się raczej pozbywam, rozglądam się za inną sztuką, oglądałem dziś dwie i niestety - trupiarnie. Podejrzewam, że będą komentarze, że szkoda po takim wkładzie pracy i gotówki odpuścić temat, ale jak wspominałem wcześniej, niechęć do tego auta sprawia, że nie chcę cokolwiek w niej robić, a tym bardziej wkładać kolejne pieniądze, w żaden sposób mi się nie odwdzięczył ten samochód, a wręcz kara za to, że coś w niej człowiek zrobi.

  4. #134
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Michał pisząc "prześwietlenie" miał na myśli naprawdę prześwietlenie rentgenem, który ujawnia nawet mikropęknięcia, a nie tylko samą inspekcję w innym zakładzie. M30 to wredne silniki pod tym kątem, a ich przypadłością są właśnie pękające głowice.
    Jeśli buda jest zdrowa to lepiej poszukaj po prostu innego silnika. Wyjdzie taniej i prościej, a przynajmniej będziesz wiedział co masz zrobione.

  5. #135
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Nie ja załatwiam sprawdzenie głowicy, usłyszałem tylko, że jedzie do specjalistycznego zakładu zajmującego się tylko głowicami, więc podejrzewam, że pojechała na rentgen. Nie mam już ochoty na szukanie drugiego silnika, jeżdżenia, sprawdzania, na przekładkę i władowania kolejnych paru tysięcy w ten samochód. Niby kupi się sprawny silnik, a nie wiadomo co w środku, a może być takie druciarstwo jak w tym. Nie twierdzę też, że nie można się nadziać kupując drugi samochód.

  6. #136
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    To może zrób sobie przerwę. Odstaw w krzaki na kilka tygodni. Emocje opadną, to zobaczysz, czy rzeczywiście koniec miłości, czy to były tylko ciche dni ;)

  7. #137
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    za 40 mogę sprzedać moją. Niech stracę :)

  8. #138
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kecaj
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    903
    BMW
    E32 730i M60B30 '94, E36 328i Coupe '95, E34 520i Touring '96
    Skąd
    Ożarowice
    Głowicę czy całe auto? ;)

    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
    3x BMW, 2x Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Audi, Skoda, Hyundai, Peugeot - ponad podziałami jeśli chodzi o marki.
    E32 730i V8 '94 Calypsorot Metallic

  9. #139
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    762
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL

    Post

    Gdzieś został popełniony błąd i tyle. Wyczyść dokładnie cały układ chłodzenia z tej mazi przed ponownym wlaniem nowego płynu, nawet niewielka ilość oleju potrafi go mocno zanieczyścić. Niestety problemem BMW, a w szczególności tych starych, był i jest wcześniejszy właściciel/-e. Wszelkie zaniedbania serwisowo-eksploatacyjne zawsze mszczą się z nawiązką. Samo E32 uważam za auto mało awaryjne, patrząc na to co od dłuższego czasu jest sprzedawane na rynku motoryzacyjnym. Jeżeli faktycznie masz zdrową budę to ogarnięcie silnika nie powinno być problemem. Zobacz jakie bolączki ma M30, jak odpowiednio serwisować ten motor i sprawdź co robiłeś, a co może Cię jeszcze zaskoczyć. Idź punkt po punkcie. Głowa do góry i powodzenia!

  10. #140
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Tak jak napisał wyżej Bartek, usiądź, ochłoń i na spokojnie wróć do tematu. Każdy z nas miał jakieś większe i mniejsze problemy ze swoim autem. Ja np. praktycznie pół roku miałem rozgrzebane auto, wymieniłem połowę osprzętu silnika, a problemem okazała się pompa paliwa. M30B35 to naprawdę fajny silnik, o ile ktoś go wcześniej nie pałował i dbał o eksploatację. Sam, gdybym miał ponownie wybierać, to zamiast M60B40 wybrał bym właśnie M30B35. Zrób go porządnie w całości, od podstaw, a na pewno odwdzięczy się bezawaryjnością. A jeśli potrzebujesz wsparcia moralnego to zadzwoń, nr znasz ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •