Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 150

Wątek: Witam

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Po podliczeniu koszta zamknęły by się w 10-15 tysiącach. Ubezpieczalnia na bank tyle nie wypłaci. Cały dzień biję się z myślami, na razie oczekiwania na rzeczoznawcę. Jutro głębsze oględziny i fotki. Ktoś się orientuje czy przy szkodzie całkowitej jest możliwość postawienia samochodu do jakiegoś serwisu w celu naprawy pojazdu na koszt ubezpieczyciela? Na pewno będą chcieli dojść do tego, abym pokrył pewną część kosztów jak to bywa, przerabiał ktoś ten temat?
    Ostatnio edytowane przez motobiker ; 06-01-2019 o 21:04

  2. #32
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Współczuje kolego, sam byłem w identycznej sytuacji. Uszkodzenia miałem podobne, najgorzej jak masz fartuch pogięty, trzeba go wtedy w odpowiedni sposób wymienić. niestety znaleźć dobrego blacharza, który zrobi to zgodnie ze sztuką to spore wyzwanie. Zajrzyj do mojego tematu powitalnego i zobaczysz jak to wygląda.

    Co do odstawienia do warsztatu na kompleksowy remont, zapomnij o takiej opcji, żadne TU nie zapłaci takiego hajsu za takie stare auto.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    161
    BMW
    E 32 740 I
    Skąd
    Marki / Kozienice
    Jestem ciekaw ja by TU podeszło do sprawy gdy by auto było na żółtych blachach...

  4. #34
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Pracowałem w zakładzie blacharskim trochę i się naptatrzyłem. Moim zdaniem to są żadne uszkodzenia. Trochę zawieszenia, z blacharki to do wymiany reperaturka z tyłu, błotnik z przodu, Ewentualnie fartuch. Ale tu więcej poszło w zawieszenie moim zdaniem. Pas przedni to wymienna część, tu nie ma problemu. Aby kielich był cały. Moim zdaniem 10-15K za tą naprawę to wycena sporo przesadzona. Myślę że do 5k obskoczy wszystko.

  5. #35
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez bombel89 Zobacz posta
    Moim zdaniem 10-15K za tą naprawę to wycena sporo przesadzona. Myślę że do 5k obskoczy wszystko.
    Też tak myślę.

  6. #36
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    No chyba że każdą część z ASO :D
    A najlepsze było by rozliczenie bezgotówkowe z warsztatem i cześć.

  7. #37
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Powiem szczerze, że nie wiem skąd te ceny macie. Ja ostatnio w innym aucie robiłem ze sztuką reparaturkę nadkola plus kawałek progu. Wszystko wycięte elegancko, pilnowałem na każdym etapie. Do tego jakieś plastiki. Części to było 3k, ASO, ale robocizna kolejne 3k I to nie było ASO, ale poziom porządny.

    A tutaj poprzesuwany zawias przód tył, gdzie z tyłu pogięta jest belka I oby tylko ona bez jej mocowania do nadwozia.

    Wszystkie części blacharskie będą musiały być piaskowane, bo to co zostało na rynku jest całe rude. Do tego nowe klamoty zawiasu. Do tego wyjdzie jeszcze troche, skoro silnik I skrzynia zerwały się z poduszek, to I pewnie wał do zrobienia itd.

    5k to tu wyjdzie dużym cudem za komplet części z używanymi blacharskimi na to wszystko, a jeszcze robocizna plus porządne malowanie.

    Chyba, że lepimy to co innego.

    Tequila robiłeś w tym roku, daj znać realnie ile to może kosztować.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 07-01-2019 o 08:53
    pozdrawiam Bartek

  8. #38
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Tequila robiłeś w tym roku, daj znać realnie ile to może kosztować.
    Mój przykład nie będzie do końca miarodajny bo:

    - auto częściowo sam przygotowałem - rozebrałem budę do gołego - blacharz zaczął od razu pracę i nie bawił się w demontaż itp
    - części blacharskie miałem po znajomości - wątroba swoje wycierpiała :)
    - blacharz policzył mnie dość MOCNO ulgowo - 1.5 roku czekania
    - lakiernik u mnie na firmie po znajomości

    Trzeba się liczyć z tym, że musisz kupić 2 ćwiartki (brak reparaturek na rynku) z których blacharz wytnie sobie to co mu będzie potrzebne, tutaj trzeba liczyć MINIMUM 1k pln za ZDROWĄ ćwiarę.
    Pas przedni, zderzak, listwa pod lampy, maska, błotnik i inne części które masz uszkodzone - patrz alledrogo, oeliks itd

    Za robotę (z tego co widać na zdjęciach) DOBRY blacharz weźmie minimum 2.5-3.5k pln w zależności ile będzie musiał poświęcić czasu. Lakiernik od elementu policzy >350,-

    Biorąc to wszystko do kupy już masz ok 7k pln. Teraz trzeba doliczyć zawias, silnik itd

    Ceny blacharza i lakiernika podałem, takie jakie biorą u mnie w okolicy. Jak potrafisz sam auto przygotować do wjazdu na blacharnię to cena minimalnie pójdzie w dół, jak masz znajomych fachowców to też pewnie policza Cię trochę ulgowo. Tak czy siak szykuj się na duuuże wydatki i sporo siwych włosów na głowie, które na bank podczas tych zabiegów Ci przybędą ;)
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  9. #39
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Panowie, gdyby tutaj chodziło o kwestię 5 tysięcy, siedziałbym na allegro i powoli kompletował elementy. Partia kolejnych fotek:



































    Pas od góry wygląda w miarę ok, ale na pewno jest zgięty na dolnych mocowaniach. Podłużnica wygląda na całą. Szkody:

    - pas ~ 100zł
    - fartuch zgięty ~ x
    - przednia belka ~ 150zł
    - elementy blacharskie ( drzwi tył - opcjonalnie, błotnik, - 200zł w stanie bez rdzy, maska - znaleźć pod szeroki ryj bez ingerencji szpachli dramat (jedna sztuka na allegro 550zł ))
    - zderzak kompletny z wlotami, halogenami i listwami chromowanymi - 1000zł allegro komplet
    - listwa pod reflektorami ~ 50zł
    - reflektor aż dziw bierze, że cały, jedynie pewnie jakieś mocowania pęknięte, wystarczy nowa ramka - 50zł
    - kratka reflektora ~ 50zł
    - kierunkowskaz ~ 100zł takie jakie były
    - chłodnica ~ 300zł nowa
    - visco ~ 350zł nowe
    - wentylator ~ 100zł używka
    - poduszki silnika ~ 150zł szt
    - zawias ( amortyzator zgięty, sprężyna zgięta, wahacze(430zł kpl L+P) i drążki dostały (125zł szt TRW), poduszka (50zł szt), kielich cały, amortyzatory są ze zwrotnicami)
    - lakiernik - u mnie 350zł od elementu ( maska, drzwi, zderzak, błotnik, listwa pod reflektorami (tutaj ulga, pewnie jakieś 50zł) - 1450zł zakładając, że nie szpachlujemy

    Tyle jestem w stanie określić bez demontażu części. Tutaj co powierzchownie wyliczyłem wyszło 5500zł w zaokrągleniu , nie liczyłem amortyzatorów i fartuchu, robocizny mechanika i blacharza.
    Ostatnio edytowane przez motobiker ; 07-01-2019 o 13:23

  10. #40
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    763
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL

    Post

    Po pierwsze - najważniejsze, że kierowca cały. Zdrowia blacharz nie wyklepie. Niefajny widok. Współczuję. Jak spód, podłóżnice, progi zdrowe, auto wolne od rudej, cierpliwości masz dużo to wg mnie można i warto ratować. Tak jak przedmówcy piszą 10k to kwota wstępna na naprawę tego auta aby to miało ręce i nogi. Jak jednak będziesz szukać kolejnej E32 to ceny są znane, a upolować coś obecnie niezamordowanego, wolnego od rudej jest ciężko. Zresztą pewnie sam wiesz, widzisz. Ubezpieczycielowi nie odpuszczaj. Trzymam kciuki!
    Ostatnio edytowane przez jpj ; 07-01-2019 o 22:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •