Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 31112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 150

Wątek: Witam

  1. #121
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Można by się zniechęcić po tylu przygodach. Satysfakcja po ogarnięciu wszystkiego będzie spora. Powodzenia
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  2. #122
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,518
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Jak przeczytalem brak termostatu to od razu przypomniała mi się moja była e34 gdzie jakiś nosacz również wyciągnął termostat by ukryć niskie ciśnienie oleju, ktore spowodowane bylo kompletnymi luzami na pompie oleju, jej wymiana zalatwila temat!!!

  3. #123
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Zakres przeprowadzonych prac:

    - szlifowanie zaworów ssących i wydechowych
    - wymiana uszczelniaczy zaworowych
    - planowanie głowicy
    - nowe prowadnice
    - wymiana węża silniczka krokowego
    - nowa uszczelka pod głowicę
    - nowy wąż główny chłodnicy
    - nowe oringi wtryskiwaczy
    - drugie wtryskiwacze
    - wymiana węży podciśnieniowych
    - czyszczenie układu chłodzenia
    - wymiana filtra oleju
    - nowy olej
    - wymiana przegubu wału napędowego
    - nowe nakrętki kolektora ssącego ( wszystkie na inny klucz, 12, 13, 14 )
    - zamontowanie termostatu
    - nowe uszczelki kolektorów

    W środę auto odebrane, w piątek wieczorem z powrotem na warsztat... Zęby obejrzeć filmik należy kliknąć w miniaturkę.



    Zaczęła się znowu gotować, temperatura przed czerwonym polem, cała komora silnika w płynie, a co najgorsze - tłustym płynie. W zbiorniczku wyrównawczym kawa z mlekiem. Mam już dosyć tego samochodu...

  4. #124
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Ehh... Tu współczuć to za mało... Brzmi jak błąd w sztuce :-/ a przy takim zakresie prac łatwo o pomyłkę lub przeoczenie jakiejś istotnej rzeczy :-/

    To jest stopka od Tapatalka na miarę naszych możliwości.

  5. #125
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    136
    BMW
    Alpina b12
    Skąd
    Warszawa
    Brzmi jak pęknięta glowica lub blok.

    Pozdrawiam,
    Michał

  6. #126
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Głowica była sprawdzana na test szczelności, wyszedł pozytywnie. Tutaj silnik jest zgaszony tylko jest to dźwięk wydobywającego się ciśnienia z pękniętego węża z obudowy termostatu. Pękł na opasce. Tym akurat się nie martwię, cały czas myślę czemu płyn jest zmieszany z olejem... Auto przez jeden dzień jeździło normalnie, w drugim zrobiłem 100km jazdą turystyczną 70-80km/h bez jakiejkolwiek pałowania, na mieście zaczęła się gotować.

  7. #127
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    136
    BMW
    Alpina b12
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez motobiker Zobacz posta
    Głowica była sprawdzana na test szczelności, wyszedł pozytywnie. Tutaj silnik jest zgaszony tylko jest to dźwięk wydobywającego się ciśnienia z pękniętego węża z obudowy termostatu. Pękł na opasce. Tym akurat się nie martwię, cały czas myślę czemu płyn jest zmieszany z olejem... Auto przez jeden dzień jeździło normalnie, w drugim zrobiłem 100km jazdą turystyczną 70-80km/h bez jakiejkolwiek pałowania, na mieście zaczęła się gotować.
    Warto glowice przeswietlic, test szczelności nie daje 100% pewności.

    Pozdrawiam,
    Michał

  8. #128
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    763
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL

    Post

    Cytat Zamieszczone przez motobiker Zobacz posta
    ...na mieście zaczęła się gotować.
    A wisco poprawnie się załącza? Dobrze odpowietrzyłeś układ? M30 trochę generuje ciepła, więc układ chłodzenia musi być tip top. Co do mazi w zbiorniczku to tak jak przedmówcy napisali. Albo głowica, albo złe spasowanie. Zobacz też, czy przypadkiem nie była wcześniej spawana. Auto zatargaj na gwarancję do mechaników gdzie robiłeś wóz i niech poprawiają.

  9. #129
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez jpj Zobacz posta
    A wisco poprawnie się załącza? Dobrze odpowietrzyłeś układ? M30 trochę generuje ciepła, więc układ chłodzenia musi być tip top. Co do mazi w zbiorniczku to tak jak przedmówcy napisali. Albo głowica, albo złe spasowanie. Zobacz też, czy przypadkiem nie była wcześniej spawana. Auto zatargaj na gwarancję do mechaników gdzie robiłeś wóz i niech poprawiają.
    Z 15 lat temu miałem taką samą sytuację w takim samym silniku. Okazało sie ,że po wymianie uszczelki pod głowicą do chłodnicy wlali stary płyn a padnięte było visco i dlatego nie wyrabiała. Jak sie jechało w trasie to było ok ale jak się tylko chwile stanęło w korku to temperatura szybko wchodziła na czerwone pole. Po wymianie płynu na nowy a przede wszystkim zamontowaniu nowego Visco wszystko było git.
    Dobre visco w M30 to podstawa i nie ma zmiłuj się.

  10. #130
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Ja miałem sytuację, że mi się silnik grzał na wolnych, ale jak jechałem to ok. Po wymianie termostatu. Okazało się że po złej stronie wsadziłem uszczelkę i to przez to.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •