Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Swap do martwego e32

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    67
    BMW
    chwilowo brak wczesniej 2xe36, 2xe34, 3xe32
    Skąd
    Podarpackie

    Swap do martwego e32

    Witam. W moim e32 730ir6 manual silnik powiedzial dobranoc i zdecydowalem się na ocalenie mojego egzęplarza Bmw po przez przeszczep nowego serca. Potrzebuje informacji na temat tego jaki silnik najlepiej wlozyc stosunkowo najtaniej i najbardziej optymalnie. Interesuja mnie informacje na temat jakie częsci sa potrzebne w przypadku wyboru motoru 3.5 r6, 3.0 v8, 4.0v8, czyli czego dokładnie potrzebuje oprócz silnika?? Pytanie dodatkowe czy kupujac taka samą jak posiadana jednosta czyli 3.0r6 potrzebuje czegos oprócz silnika?? Z góry dzięuje za pomoc jeśli mi ktos szybko udzieli pomocy jutro z rana wyruszam na łowy.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    "direct" swap w miejsce 3 litrowki to 3.5

    szukaj jakiejkolwiek zdrowej jednostki M30 na to miejsce, wlozenie czegokolwiek z palety silnikow z e32 innego zrobi spore koszty i malo kto sie tego podejmie

    jesli m30 nie jest ci juz w smak to moze M50 - w e30 to podobno prosty swap w miejsce M20 wiec analogicznie w e32 powinno nie robic problemu a technologicznie to generacja wyzej
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    67
    BMW
    chwilowo brak wczesniej 2xe36, 2xe34, 3xe32
    Skąd
    Podarpackie
    nie narzekalem na 3.0, a to ze uamrła bylo dla mnie kwestią czasu gdyż kupując auto (po okazyjnej cenie) słyszałem mocne stuki z silnika, czyli mysle ze 3.5 bylo by ok i z tego co napisalem stwierszam ze do takiego zwapa potrzebuje tylko silnika i to wszystko ???

    Co do m50 co jeszcze bylo by potrzebne do przeszczepu ??

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez godekx8
    nie narzekalem na 3.0, a to ze uamrła bylo dla mnie kwestią czasu gdyż kupując auto (po okazyjnej cenie) słyszałem mocne stuki z silnika, czyli mysle ze 3.5 bylo by ok i z tego co napisalem stwierszam ze do takiego zwapa potrzebuje tylko silnika i to wszystko ???
    moim zdaniem goly motor wystarczy do przekladki, obie wersje M30 pracuja na dowolnych kompach z pod obu pojemnosci

    mozesz natrafic na problemy z niektorymi kostkami od czujnikow ktore zmienialy sie w zaleznosci od rocznika, jednak da sie to przerobic przy odrobinie staran

    Cytat Zamieszczone przez godekx8
    Co do m50 co jeszcze bylo by potrzebne do przeszczepu ??
    nie chce wymyslac proponuje zadac pytanie na forum e30 i dowiedziec sie co jest potrzebne do swapa m50 na miejsce m20 - zakladam ze powinno byc analogicznie
    Czarne e32 w benzynie!


  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar MCGUMA
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Skąd
    Mielno/Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    "direct" swap w miejsce 3 litrowki to 3.5

    szukaj jakiejkolwiek zdrowej jednostki M30 na to miejsce, wlozenie czegokolwiek z palety silnikow z e32 innego zrobi spore koszty i malo kto sie tego podejmie

    jesli m30 nie jest ci juz w smak to moze M50 - w e30 to podobno prosty swap w miejsce M20 wiec analogicznie w e32 powinno nie robic problemu a technologicznie to generacja wyzej

    Bez sensu jest wstawianie do e32 m50b25 ze wzgledu na koszty i malego momentu obrotowego.Jezeli juz to m52b28.Polecam zdrowe m30b35,niskie koszty zakupu.Do swapa potrzebny Ci bedzie komp od b35,na starym tez by jezdzil-ale ma inna mape paliwa i brakuje mu paliwa przy ok 5 tys.
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    koszt zakupu m30 jasna sprawa niewielki ale znalezienie m30b35 w stanie rozsadnym nie jest juz sprawą prostą

    co do ECU to z tego co pamietam jeden z nich ma dalej przesuniete odciecie, co pewnie w tym zastosowaniu nie bedzie mialo wiekszego znaczenia

    nadal uwazam ze M50B25 jak i M52B28 to ciekawy swap do e32 pytanie tylko o koszt takiej zabawy bo efekt raczej oczywisty - przedluzenie zycia pojazdu o nastepne kilka jesli nie kilkanascie lat, w porownaniu z uzywanym m30 wcale nie bedzie takie oczywiste
    Czarne e32 w benzynie!


  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    179
    BMW
    E32 725 M50B25
    Skąd
    DWR
    W mojej maszynie drzemie M50B25 , a wcześniej było M70B50 :]

    Może autko nie jest demonem prędkości , lecz komfortowe i ekonomiczne

    Kupiłem już po swapie :] profesjonalnie wykonanym

    Zobacz Czarnulę :) -> www.7erczarnula.jpg.pl

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    67
    BMW
    chwilowo brak wczesniej 2xe36, 2xe34, 3xe32
    Skąd
    Podarpackie
    zdecyduje się jednak na 3.5 Dziękuje bardzo za pomoc w razie napotkanych problemów bede szukał wsparcia Pozdrawia :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Skąd
    iNOWROCŁAW
    Cytat Zamieszczone przez godekx8
    zdecyduje się jednak na 3.5 Dziękuje bardzo za pomoc w razie napotkanych problemów bede szukał wsparcia Pozdrawia :)
    I to chyba najrozsądniejszy pomysł i udanych łowów.
    Pamiętaj tylko żeby kupić motor który możesz wcześniej sprawdzić i nie sugeruj się niską ceną i gwarancją którą ci ktoś daje bo kiedyś się tak wkopałem i potem to dopiero kieszeń schudła .

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    639
    BMW
    ex E32 735
    Skąd
    Trzebinia
    Ja szukam dobrego motoru(m30b35) już ponad pół roku i jest kiszka! Jak coś jest dobrego to idzie od ręki a do tego idą szybko te silniki bo biorą je na swap do e30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •