Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Turbiny do N54B30, F01 740i

  1. #11
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Czy ja wiem, czy mętlik.

    Do E60 szły oddzielne. Do 1er i 3er inne i do 7er i X6 inne. Może parametrami się nie różniły, tylko jakimiś detalami. Rozmieszczeniem podzespołów itp. Cholera wie. Czy śmietnik nie wiem, ja nie narzekam, a nalatane ponad 200k km.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa
    damned1, nic się nie dzieje, działają… dobrze, pytam przyszłoś›ciowo, bo słychać‡ już westgaty. Poza tym jest ok. N54B30 w F01 ma dwie takie same turbiny, nie ma mniejszej i większej.

    Cytat Zamieszczone przez bombel89 Zobacz posta
    Straszny mętlik. Kiedyś to był‚o czytelne wszystko. Teraz pokazałeś› jeszcze kilka różnic i się™ sam zaczynam gubić co jest co. A jakby nie dyskutować‡, to te silniki straszny gnój. Bo takich przebiegach, żeby generalki trzeba był‚o robić‡, to szok.
    przy jakim przebiegu robiłeś w N54 generalkę™? Znałeś przeszłość auta.

    Tak z ciekawości jaki koszt takiej generalki?
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 18-10-2018 o 08:00 Powód: Edytuj posty zamiast pisać jednego pod drugim!

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Cytat Zamieszczone przez mk37475 Zobacz posta
    przy jakim przebiegu robiłeś w N54 generalkę? Znałeś przeszłość auta.

    Tak z ciekawości jaki koszt takiej generalki?
    108tys km. Niestety przeszłości nie znałem, sprowadzona Ameryka. Ale auto ostry wpierdol na pewno dostawało, bo koła odkręcałem 3 metrową rurą. I po wykręceniu śrub, nadal można było jeździć.
    Już dobrze nie pamiętam, ale koszt samych części, to w granicach 4K. Istotne jest to że producent zaleca wymianę wszystkich śrub w silniku, a te są aluminiowe. I one dokręcane są na moment, a potem jeszcze kąt, tak aby odkształciły się plastycznie. Przez to są jednorazowe. Koszt wszystkich śrub w aso, to jakieś 1500zł. Jeśli chodzi o obróbkę, to jest ciasno pasowany silnik. Konieczne planowanie zarowno głowicy jak i bloku.
    Popularne w tym silniku (ale to chyba każdy na bezpośrednim) są ogromne nagary na zaworach. To można czyścić bez zdejmowania głowicy, są fachowcy. Rozrząd ustawia się banalnie prosto, aby mieć blokady rozrządu. Ogólnie to BMW dało w miarę ciekawą konstrukcję. Wałki rozrządu pracują zamknięte z góry i z dołu w takich listwach. Dzięki temu, wałek bodaj wydechowy, przy 6 cylindrze, który lubi się wycierać na końcu magistrali olejowej, można wymienić, razem z listwa, no i nie trzeba szukać drugiej głowicy lub jej remontować. U mnie był właśnie tam zatarty, no i to tak na cacy. Przez to silnik się zatrzymał i nastąpiła kolizja zaworów z tłokami. Jednak pomimo tego cała reszta silnika nosiła na tyle duże ślady zużycia, że zdecydowałem się na generalkę. To jednak jest walka z wiatrakami, ten silnik nie chodził tak jak powinien do końca. Szybko zaczął brać olej. Aktualnie nie wiem co się z autem dzieje.

  4. #14
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Właśnie miałem pytać, bo N54 w E60 szedł tylko do USA. Sam widzisz, że silnik dostał mocno po dupie. O nagarze w dolocie słyszałem, ale myślałem, że on nabudowuje się tylko po stronie kolektora ssącego. Jest sporo filmików z USA jak to czyszczą wiórkami ze skorupek orzecha (walnut blast), ale nie znalazłem takiej usługi w PL.

    Pisząc, że do końca nie chodził tak jak powinien, miałeś na myśli także po remoncie?

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Przed remontem był kupiony uszkodzony. Ale po remoncie az takiego szału nie robił jak powinien. Od E39 540iA dostał tak w dupę że aż przykro u nowego właściciela. A powinien być szybszy. Nagar tak, raczej po stronie dolotu. Można to usuwanie nagaru robić starymi metodami, szczotka drucianka na odpowierniej końcówce pneumatycznej i poszedł :D

    Z drugiej strony silnik w dupę dostał, ale... Czy 306konne auto powinno być aż tak słąbe? To nie KIA picanto że się to kupuje po to żeby jeździć o kropelce. Jakoś z M30 nigdy takich problemów nie było. M50, M52 już słabiej ale też lux. Nawet M60, M62 wytrzymuje dużo, dużo więcej.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa
    Jeżeli po remoncie silnik źle działał, to znaczy, że remont był przeprowadzony w mało fachowy sposób, nie zdało to egzaminu. Silnik po dobrze przeprowadzonym remoncie powinien być taki sam jak nowy.

    damned1 w Warszawie robi gość czyszczenie walnut blast, mautocześci się nazywa, w Legionowie. Jadę do niego w połowie listopada. Zdam relację co i jak, poproszę, żeby zrobił zdjęcia.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-06-2018, 07:15
  2. m52b28 swap na n54b30
    Przez miglanc153 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 07:21
  3. [silnik] Nowe turbiny do 740 D
    Przez Roobs w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-09-2012, 07:01
  4. [silnik] Nastawnik turbiny 740d
    Przez zloty w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-10-2011, 14:05
  5. TURBINY E 38
    Przez HORNETT39 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 19-10-2009, 07:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •