Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Zbieżność

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    14
    BMW
    F01
    Skąd
    Leverkusen

    Zbieżność

    Witam
    Muszę ustawić zbieżność w mojej F01 , mam active steering i tylna oś skretna .
    Pytanie brzmi czy ktoś z forumowiczów wie jaka jest procedura, a chodzi glownie o to jakie kalibracje i funkcje serwisowe (w ista +) (mam icom )trzeba wlaczyc przed i po ustawieniu zbieżności. Bo mam goscia ktory mi ustawi geometrie ale kalibracje musze sam zrobic .

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz
    Hej,
    sam jestem ciekawe. Ja probowalem 2 razy zrobic to sam i ze zwykla stacja ustawiajaca geometrie. Za kazdym razem konczylo sie tym, ze mi sie kierownica krzywila od 120 km/h. W koncu sie wkurzylem i pojechalem do ASO. Oddali mi auto z takim samym problemem. Wiec reklamacja i dopiero przyszedl gosc z ISTA i poresetowal czujniki i jest malina.

    Moze moj blad byl, ze zawsze podczas ustawiania geometrii siedzial w srodku w aucie.
    Podczas kalibracji byla 2 razy komenda: trzymaj prosto kola a pozniej trzymaj kierownice prosto. Moze tam cos zawalilem.

    Temat - https://7er.pl/showthread.php/53082-...a-osia-skretna

    Daj znac jakie beda wyniki. Moze nawet nagraj jakis filmik.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    14
    BMW
    F01
    Skąd
    Leverkusen
    Dzisiaj sie dowiadywalem w BMW w leverkusen koszt geometri z kalibracja kosztuje 327 euro.
    Ale znalazlem warsztat ktory ustawi geometrie i zkalibruje wszystko za 70e takze jak jutro przyjdzie mi wachacz to na dniach bede robic geometrie. Takze podpatrze jak cala procedura wyglada i co kalibruja i dam znac :)

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    14
    BMW
    F01
    Skąd
    Leverkusen
    Dzisiaj byłem ustawiać geometrię zapłaciłem 60euro
    Sprawa wyglądała następująco:
    Gościu ustawił mi wszystkie kąty i zbieżność po tym wszystkim podłączyłem się ista + auto dalej było na podnosniku i ustawione wszystko na zero kierownica, tylna oś:
    -funkcje serwisowe
    -aktywny układ kierowniczy
    - jak dobrze pamiętam to pytała sie ista co było robione to zaznaczyłem ze ustawianie zbieżności
    I cala procedura polegala na tym ze dawałem dalej dalej itp tam musiałem potwierdzać czy wszystko jest na zero.

    Musze dodac jeszcze ze sprzęt do zbieżności musi być konkretny i mierzyć w iluś tam punktach bo inaczej nic z tego nie bedzie .

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz
    Czego ja nie kumam w tej procedurze to on pyta na poczatku:

    1. Czy klient uskarza sie na krzywa kierownice? Jak wybierzesz tak to sa dodatkowe rzeczy do zrobienia.

    Potem gdzies w srodku pada rozkaz:

    2. Ustaw kola prosto.
    3. Ustaw kierownice prosto.

    Pytanie skad masz wiedziec kiedy sa kola prosto? Przeciez moga byc rzucone wzgledem kierownicy.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    14
    BMW
    F01
    Skąd
    Leverkusen
    Powiem ci ze to dziwne bo ja tez myślałem ze najpierw ustawiam na tylnej osi w iscie punkt zero i na kierownicy , ale gościu który mi ta geometrię robil powiedział ze po ustawieniu geometrii robie procedurę w ista. I tak samo powiedział mi gość który sie specjalizuje w BMW.
    Ja ci powiem z kąd wiedziałem kiedy jest kierownica prosto i tylna os
    - gość mial porządny sprzęt do geometrii i założył mi czujnik na kierownicy i jak ustawial mi zbieżność to wyświetlało jemu na monitorze w jakiej pozycjj jest kierownica . I jak skończył regulacje to tylna oś i kierownice miałem prosto. Zrobilem ta procedurę w ista no i wszystko gra.

    A powiedz mi co miałeś wymieniane ze potrzebowałeś geometrię ustawić ?


    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    14
    BMW
    F01
    Skąd
    Leverkusen
    Teraz tak sobie pomyślałem ze gość mial racje ustawił mi wszystkie kola względem prostej kierownicy a pozniej w ista zmieniasz punkt wirtualny (zero) żeby aktywny układ nie warjowal.

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz
    Jezeli gosc byl pewny, ze tyl patrzy prosto to mogl to zrobic dobrze wzgledem tylnej osi. Ja jezdzilem 2 razy to gosci co tyl traktowali jako punkt wyjsciowy. Wiec jak krecilem kierownica to wszystko im plywalo.

    Robilem poniewaz po wymianie wahaczy rzucilo mi lekko kierownice. Pozniej po moich kalibracjach bylo, ze kierownica byla skrzywiona w lewo do 80 km/h, przy 80 km/h patrzala prosto a ponad 120 km/h skrzywiala sie w prawo :).

Podobne wątki

  1. gwint a zbieżność pytanko.
    Przez mateusz91 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-05-2016, 23:23
  2. [zawieszenie] E38 '96 zbieżność - prośba o sugestie
    Przez Velocityraptor w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-12-2015, 13:43
  3. Zbieżność z tyłu
    Przez arturkkk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 05-05-2015, 07:20
  4. [zawieszenie] Zbieżność ( regulacja pochylenia koła ) w e38.
    Przez Kamiloooo91 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-08-2013, 10:52
  5. Zbieżność kół z przodu
    Przez Megablast73 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-02-2011, 17:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •