Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Witam!!!

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Sorgal
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    7
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Wroclaw

    Post Witam!!!

    Witam wszystkich.
    Mam na imie Andrzej, jestem z Wroclawia i od 2016 jestem szczesliwym posiadaczem BMW e65 735i rok 2001.
    Do tej pory tylko przegladalem forum w poszukiwaniu informacji ale dzisiaj postanowilem wkoncu wrzucic moj post powitalny i zapoznac sie z wami wszystkimi nieco bardziej.

    pozdrawiam!
    AK

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Witamy na pokładzie ;)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Siemano
    Czuj się jak u siebie.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Witaj,czyli jak od 2016 szczęśliwy posiadacz V8 to jest dobrze.Zmieniaj często olej i ciesz się brzmieniem V8.Dawaj foty

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Sorgal
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    7
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Wroclaw
    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    Witaj,czyli jak od 2016 szczęśliwy posiadacz V8 to jest dobrze.Zmieniaj często olej i ciesz się brzmieniem V8.Dawaj foty

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
    Olej zmieniam regularnie, auto sprawia radoche ale brzmienie mogłoby być lepsze. Wiem, że to limuzyna nie american muscle ale czaje się na przerobienie całego wydechu by móc naprawdę słyszeć to V8. Z jednej strony chciałbym z drugiej nie swędzi mnie 5k w kieszeni zobaczymy co będzie 😊.

    P.s. postram się wrzucić jakieś foto na dniach.

    Pozdrawiam,
    AK

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    579
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Witam na tutejszym forum!
    Dawno temu doczytałem się, że dźwięk jaki wydają muscle cars, zawdzięczają głównie wałowi korbowemu typu cross plane. W grę wchodzą jeszcze fazy rozrządu i kolejności zapłonów.
    W BMW są stosowane wały korbowe typu flat plane, jak np. w Ferrari. Wałki rozrządu też mają inną charakterystykę. Dlatego ciężko będzie wydobyć zbliżone brzmienie do muscle car.
    Gdybym ja chciał coś pomodzić z układem wydechowym, to dążył bym do tego, by podkreślić brzmienie silnika BMW.
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar Sorgal
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    7
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Wroclaw
    Cytat Zamieszczone przez rexman Zobacz posta
    Witam na tutejszym forum!
    Dawno temu doczytałem się, że dźwięk jaki wydają muscle cars, zawdzięczają głównie wałowi korbowemu typu cross plane. W grę wchodzą jeszcze fazy rozrządu i kolejności zapłonów.
    W BMW są stosowane wały korbowe typu flat plane, jak np. w Ferrari. Wałki rozrządu też mają inną charakterystykę. Dlatego ciężko będzie wydobyć zbliżone brzmienie do muscle car.
    Gdybym ja chciał coś pomodzić z układem wydechowym, to dążył bym do tego, by podkreślić brzmienie silnika BMW.

    Hej,
    Tu nawet nie chodzi o to jaka barwę dźwięku ma silnik od BMW w związku z jego wewnętrzną konstrukcja. Tego V8 zwyczajnie nie słychać ze wzgledu na układ tłumików mający zapewniać komfort pasażerom.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    579
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Jeśli tak, to Cię rozumiem... możesz sobie zamówić wydechy customowe.
    Oryginalnego wydechu bym się nie pozbywał. Być może wróci do łask, jeśli nie u Ciebie, to u przyszłego nabywcy.
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Sorgal
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    7
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Wroclaw
    Popytałem w kilku miejscach ale np aktywny układ wydechowy we Wrocławia to koszt 6k za sam towar plus robocizna. Customowy wydech z kwasówki od katów z tłumikami końcowymi to 2-3k za całość. Niby nie drogo ale zawsze coś innego jest do zrobienia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •