Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Głośne nieregularne stuknięcie z okolic tylnych kół

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    124
    BMW
    728i
    Skąd
    wlkp

    Post Głośne nieregularne stuknięcie z okolic tylnych kół

    Witam,

    Mam dosyć dziwny problem z autem, otóż co jakiś czas, zupełnie nieregularnie pojawia mi się z tyłu samochodu bardzo głośne , głuche stuknięcie przypominające uderzenie np. pięścią w blachę.
    Stuka tak już od jakichś 2 lat ale ostatnio się to nasiliło, stuki są dużo częstsze i głośniejsze. Niestety jest to ciężkie do zdiagnozowania, musiał bym chyba kogoś przewieźć w bagażniku przez kilka km. Stuki pojawiają się i w czasie jazdy i w czasie postoju, często pojawiają się chwilę po tym jak zatrzymam auto po jeździe, np. przy postoju na światłach.

    Czy spotkał się ktoś z Was z takim przypadkiem ? Lub macie może pomysł co to może być? Auto to E38 99' M52TUB28 z manualem.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Stuknięcie jest pojedyncze? Może to nie jest stuknięcie tylko masz problem z odpowietrzaniem baku i tworzące się podciśnienie zasysa blachę baku do wewnątrz.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    124
    BMW
    728i
    Skąd
    wlkp
    Tak stuknięcie jest pojedyńcze, zupełnie nieregularne, chociaż ostatnio coraz częstsze i głośniejsze dlatego mnie to zaczęło martwić. Tak myślałem że to może być jakąś blacha naprężająca się i rozprężającą co jakiś czas lub też coś ze sprężyną lub amortyzatorem/odbojem (dzwoni mi też coś przy prawym kole jak jadę po nierównościach). Wracając do zbiornika paliwa to regenerowałem go w 2016 odrazu po zakupie bo ciekł a auto na codzień jeździ na gazie

    Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pablo_el
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    143
    BMW
    e38 744 1997 e36 M50b20nv 1997
    Skąd
    Bialystok
    tuleje pływające tył oraz półośka - od tego bym zaczął. Tuleje u mnie wydawały dźwięki podobne do tonącego okrętu podwodnego :P Stawiam na tuleje bo półoś by się odzywała bardziej przy zakręcie w prawo oraz przy przyspieszaniu/zwalnianiu.

    Dzwoni pewnie osłona tarczy hamulcowej.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    89
    BMW
    E38 740i 2000
    Skąd
    śląsk
    Też miałem ten problem.
    Okazał się uszkodzony zawór odpowietrzający bak. Najprościej to pojeździ z odkręconym wlewem (ja jeździłem na nie dokręconym). Jeśli stuki ustąpią to będziesz miał odpowiedź

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    124
    BMW
    728i
    Skąd
    wlkp
    Odnośnie zaworu odpowietrzającego, nie ma znaczenia to że auto jeździ 99% czasu na LPG ?

    Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Cytat Zamieszczone przez julaswdx Zobacz posta
    Odnośnie zaworu odpowietrzającego, nie ma znaczenia to że auto jeździ 99% czasu na LPG ?

    Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
    Fizyka :) W baku panuje jakieś ciśnienie. Na zewnątrz auta też panuje jakieś ciśnienie. Zawór odpowiada za wyrównanie ciśnienia w baku, żeby było takie samo jak ciśnienie na zewnątrz. Jak zawór nie działa, to te ciśnienia wyrównują się zbyt wolno, lub wcale, a to powodować może, że bak pracuje i "strzela". Wystarczy, że pojeździsz trochę po górkach. To jest ten sam efekt co zatykające się uszy ;)
    Ostatnio edytowane przez damned1 ; 03-09-2018 o 13:59

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    124
    BMW
    728i
    Skąd
    wlkp
    Rozumiem, dziękuję, pojeżdżę na niedokreconym korku trochę i zobaczę czy dalej będzie stukać.

    Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    124
    BMW
    728i
    Skąd
    wlkp
    Witam,

    Potwierdzam skuteczność metody wywiercenia dziurki w korku wlewu paliwa, załatwiła problem stukania.

    Nasuwają mi się jednak 2 pytania, jak myślicie, czy można to rozwiązanie pozostawić jako docelowe ? oraz czy nie będzie mi się przez to skraplać woda do zbiornika ?

    Pozdrawiam

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    Możesz spróbować przedmuchać odpowietrznik. Pod maską (przynajmniej w moim przypadku - 4.4) jest zawór odpowietrzający zbiornik z wężykiem. Odpinasz wężyk i z kompresora podajesz ciśnienie. U mnie okazało się to tylko doraźnym sposobem gdyż załatwiło sprawę na jakieś pół roku. Ogólnie do wymiany jest filtr który znajduje się z tego co pamiętam pod lewym tylnym błotnikiem. Koszt chyba w okolicy 400-500zł.

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Głośne wycie z okolic konwertera + film nagranie pracy na INPA
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 13-11-2014, 20:07
  2. [klima] Pojedyncze stuknięcie na podszybiu, klapa nawiewu?
    Przez brunoz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-10-2012, 10:07
  3. [pozostale] Głośne wycie z tyłu przy włączonej klimatyzacji
    Przez Rock750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 20:19
  4. Dziwne stuknięcie przy ruszaniu
    Przez qba740 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-02-2010, 09:02
  5. Demontaż tylnych amortyzatorów
    Przez wojtas w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-04-2008, 16:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •