Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Nivo a zawieszenie gwintowane ???

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    48
    BMW
    E38 750i
    Skąd
    Brzesko

    Post Nivo a zawieszenie gwintowane ???

    Panowie i Panie

    Mam swego rodzaju problem , kupiłem e38 z myślą o pewnych modyfikacjach , niestety albo stety auto seryjnie jest wyposażone w Nivo z EDC na osi tylnej , co więcej system nie działa , jeden amortyzator już się wylał ,sprężyna pękła oraz część przewodów jest do wymiany - stąd pomysł aby się tego pozbyć , tym bardziej że z góry zakładałem że będzie tam gwint lub kpl. niższego zawieszenia
    Do sedna ,czy ktoś z Was przerabiał temat usunięcia Nivo ???- wiem że pompa od działa wraz z układem wspomagania , natomiast doczytałem tylko tyle że można układ zamknąć w taki sposób aby był zamknięty bez wpływu na pompę wspomagania , jak to zrobić ???

  2. #2
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez kostek666 Zobacz posta
    Panowie i Panie

    Mam swego rodzaju problem , kupiłem e38 z myślą o pewnych modyfikacjach , niestety albo stety auto seryjnie jest wyposażone w Nivo z EDC na osi tylnej , co więcej system nie działa , jeden amortyzator już się wylał ,sprężyna pękła oraz część przewodów jest do wymiany - stąd pomysł aby się tego pozbyć , tym bardziej że z góry zakładałem że będzie tam gwint lub kpl. niższego zawieszenia
    Do sedna ,czy ktoś z Was przerabiał temat usunięcia Nivo ???- wiem że pompa od działa wraz z układem wspomagania , natomiast doczytałem tylko tyle że można układ zamknąć w taki sposób aby był zamknięty bez wpływu na pompę wspomagania , jak to zrobić ???
    Wszysko wywalacz tylko przy pompie musisz zrobic obieg aby sekcja nivo teoretycznie pracowała


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    48
    BMW
    E38 750i
    Skąd
    Brzesko
    Pociągnę cie jeszcze za język , rozumiem ze przewody odpowiedzialne za NIVO które wychodzą z pompy mam połączyć razem aby stworzyć obieg płynu?!
    Nie sprawdzałem tego jeszcze przy pompie ale domyślam się że jest tam wyjście z pompy i powrót do zbiornika?! popraw mnie jeśli się mylę?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe
    Na wysokości fotela kierowcy zdejmij plastik pod spodem auta tam idą dwa przewody do tylnego zawieszenia robisz przewód w kształcie litery u zarabiasz końcówki jak do przewodów hamulcowych i zamykasz układ. Uzupełniasz płyn wspomagania i już nie masz nivo na tyle auta. Od cała filozofia.
    https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=GK21-EUR-01-1994-E38-BMW-750iL&diagId=33_0452
    Tu na schemacie na złączkach numer 7 łączysz przewody nr 13 z 18.
    https://www.bavauto.com/media/imports/inst_pages/ins254.pdf
    Tu jest pełna instrukcja po angielsku.
    Ostatnio edytowane przez Kriss88 ; 11-10-2018 o 22:08

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    48
    BMW
    E38 750i
    Skąd
    Brzesko
    Dziękuje wam dobrzy ludzie :)

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Najprosciej jest zalozyc zwykla pompe i usunac przewody, sprawna uzywka kosztuje grosze, kilka kilo mniej dla silnika do dzwigania i nie ma strat na niepotrzebnym mieleniu plynem.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] Zawieszenie gwintowane z e39
    Przez Cypcyk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-06-2017, 23:12
  2. gwintowane zawieszenie FK + EDC
    Przez Grzesiek740 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-11-2015, 23:47
  3. Zawieszenie gwintowane z e34 do e32
    Przez kyky7er w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-10-2013, 19:12
  4. Zawieszenie gwintowane
    Przez NegroEG w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 29-12-2011, 21:02
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-12-2009, 12:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •