Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Wideorejestrator

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    9
    BMW
    7
    Skąd
    Rybnik

    Post Wideorejestrator

    Jakie wideorejestratory macie zamontowane w swoich samochodach?? Możecie coś ciekawego z własnego doświadczenia polecić albo odradzić??

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Ja nie mam ale kiedyś się przymierzałem i trochę obadałem temat i trochę czasu temu wszystkiemu poświęciłem.
    Z moich obserwacji tych tanich nie ma najmniejszego sensu kupować. Te bardzo drogie to trochę przerost formy nad treścią jeżeli ma nagrywać tylko w dobrej jakości obraz w dzień i w nocy. Na chwilę obecną kupiłbym Xblitz GO. Fajne urządzenie za około 350 pln
    Chętnie jednak również poczekam na informacje od kolegów którzy używają kamerek.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja kupiłem pare lat temu od kolegi na forum. Obraz ok tylko basów z radia nie ogarnia :) Ale mam go tylko w razie draki. Schowany za lusterkiem i przyklejony do szyby. Zależąło mi aby był jak najmniej widoczny. Podpięty na plus po zapłonie i dzieki temu bezobsługowy.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    W F-ce masz go czy został w E65 ? Ty Janku masz bezpośrednio do plusa w OBD czy przez przekaźnik ?
    Co to masz za kamerkę i jak z czytelnością tablic rej w dzień i w nocy ?

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    W F-ce masz go czy został w E65 ? Ty Janku masz bezpośrednio do plusa w OBD czy przez przekaźnik ?
    Co to masz za kamerkę i jak z czytelnością tablic rej w dzień i w nocy ?
    Nie wiem jak czytelnośc tablic hmm poniżej wkleję filmiki. W E65 miałem plus z obd bezpośrednio i kilka lat bez problemu. W f01 juz kumpel mi w warsztacie podpinał więc nawet nie wiem gdzie :)
    https://www.youtube.com/watch?v=YX4lrUdYAhM
    https://www.youtube.com/watch?v=bDZ0mMqB9-k





    Ostatnio edytowane przez Aldik ; 28-09-2018 o 22:03

  6. #6
    Banned
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    9
    BMW
    7
    Skąd
    Rybnik
    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 10-12-2018 o 09:13

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    9
    BMW
    7
    Skąd
    Lublin
    Mam taką w służbowym hultaju, maleństwo jak na rejestrator ale nagrywa bardzo dobrze. Łapie sporo poza drogą, kąt nagrywania ma 170 stopni i w tej cenie lepszej nie znajdziesz.
    Ostatnio edytowane przez jcas ; 20-10-2018 o 20:59

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    585
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Cool

    Mi zależało, by mieć rejestrator na przód i tył. Kilka lat wcześniej miałem chińczyka raczej nie z najniższej wtedy półki. Po około 3 latach coś z kartą pamięci było nie halo, więc wsadziłem nową o większej pamięci. Wszystko wróciło do normy. Niestety, od jakiegoś czasu kamerka zaczęła żyć własnym życiem. Jakość obrazu raczej bez zmian, ale nagrania bez ładu i składu. A najświeższych brak.









    W maju tego roku postanowiłem szarpnąć się jeszcze raz na azjatę, ale sygnowane przez BMW - advanced car eye.








    Jak na moje oczekiwania wystarczy. Największą zaletą jest to, że ta kamerka nagrywa non stop (24/24). Tak w czasie jazdy, jak i na postoju. Przód i tył. Sprawdzałem to zaraz po zakupie, bo jak każda nowa "zabawka" ciekawi. Co kilka dni sprawdzałem co się nagrało.
    Uruchamia się nawet w nocy, gdy liście ruszają się na wietrze i latarnia uliczna rzuca światło. Nie miałem okazji jednak sprawdzić w zupełnej ciemności w trybie parkowania.
    Kąt nagrywania jest bardzo szeroki.
    Można też ustawiać zakresy czułości (3 stopnie) tzw. eventów, czyli wydarzeń w czasie jazdy. Zauważyłem, że notuje eventy gdy wystąpią wstrząsy, gwałtowne przechyły, skoki. Ta funkcja jest osobno wyświetlana przy odtwarzaniu, więc nie trzeba zapamiętywać, a później szukać o której godzinie miało miejsce zdarzenie.

    Następną zaletą jest to, że wyłącza się automatycznie, by napięcie prądu w akumulatorze pozwoliło na swobodne odpalenie samochodu.
    Ledy, które się palą w kamerkach przedniej i tylnej świadczą o nagrywaniu.
    Przy okazji urządzonko służy jako monitoring przed domem.

    Teraz sprawdzam tylko wybrane sytuacje.
    Fragmenty nagrań trwają po kilkanaście sec. Daje to przy odtwarzaniu nagrania możliwość odczytu z konkretnej godziny i minuty interesującego zdarzenia.
    Oczywiście ostatnie nagrania same się kasują, by robić miejsce nowym.

    Wadą urządzenia jest wysoka cena jak wszystko co sygnowane znaczkiem BMW.
    Następna wada, to bardzo skąpy opis montażu (jak dla mnie amatora), szczególnie podpięcia kabelków.
    Dla ułatwienia napiszę, że kabel czerwony ACC podłącza się "po zapłonie", a żółty pod prąd stały 12V.
    Kamerka przednia mogłaby być mniejsza.


    Na YT można obejrzeć jakość obrazu.

    https://www.youtube.com/watch?v=47gyQ9Zdi60


    Pojawił się już nowszy model. Szczerze mówiąc, myślałem że następna kamerka, to będzie rozbudowane lusterko wewnętrzne (np. jako opcja wyposażenia).
    Ostatnio edytowane przez rexman ; 21-10-2018 o 00:52
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    17
    BMW
    E65
    Skąd
    Lublin

    Post

    Ja chcę kupić jakąś kamerkę na prezent, co polecacie do 500 zł? Słyszałem o tej mikavi i w sumie by pasowała, w budżecie się mieści. Czy ten tryb parkingowy faktycznie działa? Włącza się jak coś się przed autem dzieje? Ja się zastanawiam nad modelem pq2, bo też zależy mi nagrywaniu wnętrza auta.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    9
    BMW
    7
    Skąd
    Lublin

    Post

    Cytat Zamieszczone przez kowallsky Zobacz posta
    Ja chcę kupić jakąś kamerkę na prezent, co polecacie do 500 zł? Słyszałem o tej mikavi i w sumie by pasowała, w budżecie się mieści. Czy ten tryb parkingowy faktycznie działa? Włącza się jak coś się przed autem dzieje? Ja się zastanawiam nad modelem pq2, bo też zależy mi nagrywaniu wnętrza auta.
    Przy trybie parkingowym wystarczy że sobie ustawisz odpowiednią czułość G-Sensora. Przy najczulszym mi się uruchamia przy zamykaniu drzwi, raz nawet się uruchomił na poboczu jak z dużą prędkością minął mnie TIR. Jak się uderzy w auto, kopnie w koło itp to włącza się za każdym razem. Jak chcesz zostawić sobie na noc kamerkę w aucie to dobrze jak sobie ją podłączysz do jakiegoś źródla zasilania albo zrobisz obejście. Wtedy na stowę zadziała. Ten Mikavu PQ2 pewnie ma podobne parametry do PQ1. Musiałbyś sobie porównać specyfikacje.

Podobne wątki

  1. Wideorejestrator - kamerka do nagrywania przebiegu podróży
    Przez Aldik w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-03-2012, 10:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •