Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 82

Wątek: Ściąga na prawo f01

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Spróbuj zamienić jeszcze koła z przodu lewe na prawe i zobaczysz czy ściągać zacznie w drugą stronę. Jeżeli tak by sie stało to opony do reklamacji .
    O geometrii to tak jak pisze @Ttrol i tak jak rozmawialiśmy wcześniej. Przyrząd to nie wszystko. Wiedza , wiedza i jeszcze raz wiedza .

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Koła przekładane i to samo. Na starych oponach było tak samo. Kumpel sprawdził zawieszenie patrząc jak na ifiotę i mówić "ile razy jeszcze" :D Po czym mówi że tuleje wahaczy rozprężnych jak myślałem są miękkie i prawa bardziej - cóż zamawiam i sie okaze :)

    Co do zakładu który robił mi zbieżność to ma dobrą opinie i znajomy własnie bmw tam wysyłają. Kiedyś mi roili juz E65 i byłem mega zadowolony.
    Ostatnio edytowane przez Aldik ; 24-09-2018 o 15:14

  3. #13
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Trzeba było całe dwa wahacze zamówić. Sworznie wtedy masz nowe i brak ryzyka, że przy zaprasowywaniu pójdzie coś nie tak. Po 6 latach amelinium mogło się lekko utlenić i nowa tuleja nie będzie już siedzieć tak dobrze jak powinna.

  4. #14
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Aldik daj wydruk, to zobaczymy co zrobili. A opinie to większość geometrii ma dobrą, jak się ustawia zbieżność z przodu tylko w 90% samochodów.
    pozdrawiam Bartek

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Trzeba było całe dwa wahacze zamówić. Sworznie wtedy masz nowe i brak ryzyka, że przy zaprasowywaniu pójdzie coś nie tak. Po 6 latach amelinium mogło się lekko utlenić i nowa tuleja nie będzie już siedzieć tak dobrze jak powinna.
    Zamówiłem oba całe :) Tuleje bez sensu same robić.

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Aldik daj wydruk, to zobaczymy co zrobili. A opinie to większość geometrii ma dobrą, jak się ustawia zbieżność z przodu tylko w 90% samochodów.

    Miro się coś dziwił ze z tyłu źle miałem przed ustawieniem ale wymieniąłem tuleje tylnego mostu,.

  7. #17
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Jak rozumieć parametr "nierównoległość osi" ?

  8. #18
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    jak dla mnie to to auto nie będzie super prosto jeździć. Z tyłu nie dość, że koła są nie w osi I to o 26mm, to jeszcze oś geometryczna pojazdu jest przesunięta z tyłu lub z przodu, bo nierównoległość osi ma 24mm(w zasadzie tutaj popsuli to co już źle było).

    Z tyłu coś nie gra, tuleje lub wózek albo jego tuleje.

    Z resztą mogli się bardziej postarać, ale pozostałe parametry nie są tragiczne. Przód raczej ustawia się w plusie niż minusie, bo minus się dużo bardziej nerwowo prowadzi(ale tył ma duży minus, to wnioskuję, że odwrotnie tutaj pokazuje ta maszyna I minus to na zewnątrz pochylenie). Nie ma Wyprzedzenia Sworznia Zwrotnicy, to by nam dało informacje, czy nierównoległość osi jest spowodowana przodem czy tyłem. (chociaż tu przód również jest przesunięty o 5mm, więc WSZ też by wyszedł przesunięty)

    Generalnie geometria tak średnio, tylko na przyrząd, tak jak mówimy z Mirem, jest z tym tragedia. Nie mówiąc o tym, że można zbieżności co do minuty ustawić jakby ktoś chciał.

    Gdyby nie kąty wtórne auto jeździło by prosto.

    W Łodzi bym Ci podpowiedział gdzie masz jechać, w Katowicach nie wiem. Sam z Warszawy jeżdżę do Łodzi niestety.

    Ciśnienie w oponach wyregulowane przed ustawianiem?

    Zauważ jeszcze jedną rzecz, I przód I tył był mocno rozbieżny jak przyjechałeś, nie wiem ile masz przebiegu, ale to już świadczy o zużyciu zawiasu.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 24-09-2018 o 17:29
    pozdrawiam Bartek

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    jak dla mnie to to auto nie będzie super prosto jeździć. Z tyłu nie dość, że koła są nie w osi I to o 26mm, to jeszcze oś geometryczna pojazdu jest przesunięta z tyłu lub z przodu, bo nierównoległość osi ma 24mm(w zasadzie tutaj popsuli to co już źle było).

    Z tyłu coś nie gra, tuleje lub wózek albo jego tuleje.

    Z resztą mogli się bardziej postarać, ale pozostałe parametry nie są tragiczne. Przód raczej ustawia się w plusie niż minusie, bo minus się dużo bardziej nerwowo prowadzi(ale tył ma duży minus, to wnioskuję, że odwrotnie tutaj pokazuje ta maszyna I minus to na zewnątrz pochylenie). Nie ma Wyprzedzenia Sworznia Zwrotnicy, to by nam dało informacje, czy nierównoległość osi jest spowodowana przodem czy tyłem. (chociaż tu przód również jest przesunięty o 5mm, więc WSZ też by wyszedł przesunięty)

    Generalnie geometria tak średnio, tylko na przyrząd, tak jak mówimy z Mirem, jest z tym tragedia.
    Z tyłu były tuleje mostu wymieniony, ale chyba juz pisałem.
    A wiec co Twoim zdaniem zrobić ?

  10. #20
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Tuleje mostu nie mają wpływu na zbieżność.

    Jaki jest przebieg w tym aucie?

    Zanim bym coś robił, to bym pojechał zmierzyć wszystko od nowa gdzie indziej, tam gdzie ktoś tutaj poleci po prostu.
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. Ściąga na prawo - problem z geometrią / kątem WSZ
    Przez Przemo e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-07-2012, 21:21
  2. Rzuca po całej drodze, ściąga na prawo
    Przez bryce w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-08-2009, 14:34
  3. Prawo jazdy na ukrainie ?!
    Przez Sebek w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-04-2009, 23:57
  4. [mechanika] Ściąga przy hamowaniu - delikatnie
    Przez gilu_e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-03-2009, 19:51
  5. dać babie prawo jazdy
    Przez LISU77 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-02-2009, 21:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •