Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: e38 740d stukanie w silniku

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    5
    BMW
    E38 740D
    Skąd
    Mroczków-Kapturów

    Post e38 740d stukanie w silniku

    Witam.
    Mam problem z moją 7. Kupiłem ją rok temu i wszystko było git, aż tu nagle pewnego dnia jadę sobie spokojnie do roboty i bęc '' Einspritzanlage " obroty w dół i bawara is dead. Proby odpalenia, laweta itd. Po jakimś czasie odpaliła lecz to już nie była ta sama bawara :(

    Oddałem ją do mechanika , popatrzył , posprawdzał i okazało się że jak dostał się do jednego filtrów powietrza usłyszał stukot. Dźwięk dochodzi z jednej z głowic.
    W tej chwili jest normalnie słyszalny. Nie jest to niewiadomo jakie walenie ale ewidentnie coś słychać. Na domiar złego stwierdził że prawdopodobnie nie chodzi na wszystkie gary ;/ Poradził mi żeby najlepiej wyjąć cały silnik, rozmontować głowice itd albo najlepiej kupić cały nowy.

    Więc moje pytanie do was : Czy mieliście kiedyś już takie historie , co może być przyczyną i jakie byłoby Salomonowe rozwiązanie tej sprawy ?

    Dodam tylko że najgorsze jest to że chodziła w 100% normalnie, nie traciła mocy , odpalała - wszystko ot tak.

    Egzemplarz z 2000r. 245km.

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    No nie ma co, trzeba rozbierać, jak coś słychać to usterka mechaniczna.

    Nie ma tutaj innego rozwiązania, ani innej metody żeby znaleźć problem. Nie będziemy Cię tutaj straszyć różnymi opcjami, a jest ich kilka, bo tylko się nakręcisz niepotrzebnie.

    W dużych miastach najlepiej po zdiagnozowaniu na który nie pali zrobić endoskopię I przed rwaniem wszystkiego zadecydować czy jest do roboty, czy wymiany.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 20-09-2018 o 12:41
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    5
    BMW
    E38 740D
    Skąd
    Mroczków-Kapturów
    Obawiam się że już się nakręciłem ;/ wiadomo że z mechaniką nie ma żartów, a problemem jest że w mojej okolicy ( świętokrzyskie okolice Skarżyska ) ciężko o dobrego mechaniora a mam już dość bujania się po znachorach - ja z mechaniki jestem lewy. Chodzi mi o to że może się to okazać studnia bez dna. Koleżka na jednym z forów opisywał ten sam problem z e65 w tej samej jednostce ( a to mechanicznie jedno i to samo) i sprawa się obiła o rozrząd. I tu pojawia się pytanie czy gra w naprawe i dochodzenie jest warta ?
    Nowy klamot ok. 5k

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,244
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Może to być studnia bez dna, ale też może być taka dość płytka. "Coś stuka" niestety nie odpowie nam, na który z tych wariantów musisz się przygotować, dlatego najlepszą radą jest to co napisał ttrol - sprawdzić na który gar nie pali, po znalezieniu go wykręcić świecę i przez kamerę endoskopową sprawdzić wnętrze cylindra. Jeśli tam będzie czysto to dramatu być nie powinno.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    5
    BMW
    E38 740D
    Skąd
    Mroczków-Kapturów
    Tylko tak jak mowie ciezko u mnie o ogarniętego mechanika. Do tej pory oddawałem ją do rzekomo najlepszego serwisu w Kielcach specjalizującego się w Bmw i Mini, choć nie ukrywam że jest jeszcze jedna historia o którą mam do nich żal że mi ją doradzili - mianowicie wodorowanie silnika. Jest możliwość że to mogło być przyczyną początku moich mechanicznych problemów ? ( tak sugerował mechanik)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jagdtiger
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    211
    BMW
    brak
    Skąd
    Łódź
    A nie brałeś pod uwagę że może być to uszkodzony wtrysk, który wydaje takie cykające/stukające dźwięki i dlatego wywaliło błąd Einspritzanlage? Może warto to też sprawdzić.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez jagdtiger Zobacz posta
    A nie brałeś pod uwagę że może być to uszkodzony wtrysk, który wydaje takie cykające/stukające dźwięki i dlatego wywaliło błąd Einspritzanlage? Może warto to też sprawdzić.
    No własnie jak przeczytałem pierwszy post to dla mnie sprawą ewidentną był własnie wtryskiwacz co by tłymaczyło, że nie chodzi na jeden i co więcej może powodować dziwne stuki - takie moje zdanie !

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    5
    BMW
    E38 740D
    Skąd
    Mroczków-Kapturów
    No nic sprobuje jeszcze coś z nim powalczyć ile starczy sił i hajsu w portfelu . Dam znać jak dowiem się co ją trapi. Dzięki za pomoc ! :)

Podobne wątki

  1. [silnik] Stukanie w silniku n62b44 nie vanos i valvetronic
    Przez x-factor w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 11-04-2017, 10:26
  2. Stukanie w skrzyni na zimnym silniku.
    Przez pablo_k3 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 14:05
  3. [silnik] e65 745i stukanie w silniku
    Przez rogalex w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 04-03-2013, 19:55
  4. [silnik] 740d nie odpala na ciepłym silniku...
    Przez kazkom13 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-12-2011, 09:39
  5. stukanie na zimnym silniku
    Przez dOOm_PL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 11:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •