Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45

Wątek: Jakie tarcze / klocki do F01 740i/750i ?

  1. #41
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2020
    Posty
    4
    BMW
    730d
    Skąd
    Siedlce
    Dzień*dobry Panowie.

    Mam problem z hamulcami w F01, przy dynamicznej jeździe i mocniejszym hamowaniu mega mocno czuje bicie na kierownicy. Postanowiłem, że zmienię tarcze, ale w serwisie Boscha powiedzieli, że nie ma opcji, żeby założyli inne niż OEM, bo nie chcą żebym później przychodził z roszczeniami jak powichruje tarcze. Podobno na pólkach mają pełno zwrotu nie oryginalnych tarcz od F01ki. Przejrzałem wypowiedzi wyżej i wydaje mi się, że mam te mniejsze tarcze (wersja silnikowa 730d) aczkolwiek na dosyć dużych kołach 19' 245/275. Po rozkodowaniu na www nie widzę żebym miał "system hamowania z dużych prędkości", o którym mowa była kilkukrotnie wyżej.

    W tygodniu panowie z naszego TIR warsztatu mają*sprawdzić czy tarcze nie są*powichrowane i jak wygląda sytuacja z klockami. Nie mniej jednak chciałbym poznać*Waszą opinie odnośnie tarcz i klocków do w/w modelu. Trochę*mnie boli wydawać 3-5 tysięcy na zmiana hamulców przedniej osi.

    dzięki i pozdrawiam

  2. #42
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez a_zdanowski Zobacz posta
    chciałbym poznać*Waszą opinie odnośnie tarcz i klocków do w/w modelu. Trochę*mnie boli wydawać 3-5 tysięcy na zmiana hamulców przedniej osi. dzięki i pozdrawiam
    Toż przecież masz 5 stron opini, koniecznie chcesz usłyszeć że tarcze za 300zł też się sprawdzą? Niestety nie sprawdzą, kupić auto to nie problem.

  3. #43
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2020
    Posty
    4
    BMW
    730d
    Skąd
    Siedlce
    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    Toż przecież masz 5 stron opini, koniecznie chcesz usłyszeć że tarcze za 300zł też się sprawdzą? Niestety nie sprawdzą, kupić auto to nie problem.
    Nie, chciałbym usłyszeć rzetelne informacje czy jest jakiś dobry zamiennik który działa bez zarzutów u ludzi którzy nie maja założonych oryginalnych.

    Auto mam od nowości, wiec o ile sklasyfikowałeś mnie jako „kupił tanio premium a teraz płacze ze części drogie” to nie do końca tak. szkoda mi ładować mocne pieniądze w auto które jest używane sporadycznie,
    dlatego pytałem o aktualne informacje użytkowników.

  4. #44
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Nic nie klasyfikuje, nowe auto też nie jest problemem kupić, ale nie o to chodzi, chodzi o to że 5 stron tematu a ty chcesz zaczynać go od nowa.

    Serwis bosch mówi ci prawdę, temat na 5 stron na forum potwierdza tą prawdę, to po co zaczynać od nowa. Zamiennik na przedniej osi nie ma sensu, na tyle jakiś dobry jeszcze ujdzie, ale z przodem lepiej nie ryzykować.

  5. #45
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Ja przerobiłem w e66 kilka kompletów i tylko oryginał dał radę. Reszta szła na szrot.

    Zdecydowanie odradzić za to mogę Zimmermann Sport. Raz, że szybko szlag je trafił, dwa, że są pokryte jakąś farbą, która przykleja się do piasty i przy ponownym montażu tarczy powoduje dodatkowe bicie osiowe. Sama efektywność hamowania jest też gorsza, niż oryginału, czy Textara.

    Z tarczami w 7er jest chyba loteria, bo u niektórych zamiennik się sprawdza. Ja bym generalnie teraz szukał tarcz typu pływającego - może już ktoś to wprowadził.

    U mnie na obu osiach skończyło się oryginałem. Temat do odgrzebania na e66.

    lockbud, slogany typu "kupić auto to nie problem..." trochę kojarzą mi się z "jak cię nie stać na ASO..."... Oryginały bardzo często to nic innego, jak zamiennik w opakowaniu BMW. Już pomijam, że części aftermarket'owe to nie ta sama jakość, co idące na pierwszy montaż.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 19-04-2020 o 08:54

Podobne wątki

  1. [hamulce] Jakie klocki i tarcze do e65 ?
    Przez ralf7742 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 02-04-2021, 16:39
  2. [mechanika] Jakie tarcze i klocki do 740 V8?
    Przez piotrek7_40 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 15-08-2013, 22:35
  3. [hamulce] Tarcze + klocki do 740i
    Przez rastaomlet w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-01-2013, 21:25
  4. Tarcze i klocki hamulcowe z E32 750i do E38 750i
    Przez deim-s w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 19:35
  5. klocki tarcze ...jakie?
    Przez Sebol w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-03-2008, 10:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •