Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: panel klimatyzacji

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław

    panel klimatyzacji

    Panowie do czego służy na środkowym panelu to "A" w kółku. samo kółko to obieg zamknięty ale z "A" ???

    http://allegro.pl/item610559871_ster...zja_f_vat.html

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    73
    dobre pytanie...:) nigdy sie na tym nie zastanawiałem, może to coś z automatycznym przewietrzaniem auta??

  3. #3
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Moim zdaniem to jest automatyczny obieg wewnetrzny tzn jak cosik wyczuje filtr to wlacza obieg jak nie ma potrzeby to jest wylaczony ;)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    77
    BMW
    735iA
    Skąd
    Osobnica
    cytując instrukcję obsługi:
    - diody wygaszone: normalny dopływ świeżego powietrza
    - dioda lewa świeci(A):czujnik mierzy skażenie powietrza na zewnątrz. w razie dużego skażenia automatycznie zamykają się klapy wlotu świeżego powietrza i klima działa w zamkniętym obiegu
    - dioda prawa: zamknięty obieg powietrza

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    tak też sądziłem ale obawiałem się że za bardzo wymagam od mojej buni ;D

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    takie wygody tylko w "nowej" klimatyzacji, czyli e32 po lifcie Panowie ;)
    Czarne e32 w benzynie!


  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    no cóż moja nie jest po lifcie i ma... działa... właśnie testowałem jadąc za autobusem MPK :D
    tylko włączając ''A'' w kółku czuć ze włączona jest klima mimo iż śnieżynka się nie świeci.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    takie wygody tylko w "nowej" klimatyzacji, czyli e32 po lifcie Panowie ;)
    Bardzo ciekawe :) W instrukcji z 1988 jest ta funkcja opisana, moje auto z 1990 roku też to ma. Czujnik znajduje się na chłodnicy od strony silnika po stronie kierowcy i wygląda tak:

    http://www.rmeuropean.com/Part-Numbe..._E095124A.aspx

    Jest to część o numerze 64116917001 i występuje w katalogu już w listopadzie 1985:
    http://bmwfans.info/parts/catalog/E3.../sensor_f_auc/

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    skalpel jak zwykle sie przyczepi do tego co ja napisze, nie wiem co karze ci sadzic ze jestes nieomylny?

    moja uwaga powyzej dotyczyla przycisku na panelu klimatyzacji ktory przed liftem wyglada tak:



    po lifcie natomiast tak (widac dodatkowa funkcje na przycisku zamknietego obiegu)



    funkcja przewietrzania byla rzecz jasna dostepna w modelach zarowno przed jak i po liftowych
    Czarne e32 w benzynie!


  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    skalpel jak zwykle sie przyczepi do tego co ja napisze, nie wiem co karze ci sadzic ze jestes nieomylny?
    nie czepiam się, nie śledzę Twoich postów ale po prostu piszę coś na forum albo jak mogę komuś konkretnie pomóc albo jak koś napisał coś konkretnego z czym się nie zgadzam. A że akurat Twoje posty są przeważnie o konkretnych sprawach to nie moja wina ;)

    btw. nic mnie nie kaRZe, co najwyżej żona za przesiadywanie na forum zbyt długo ;)


    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    moja uwaga powyzej dotyczyla przycisku na panelu klimatyzacji
    no i dalej się nie zgadzam. W instrukcji z 1988 roku narysowany jest przycisk jak na drugim zdjęciu. Ja u siebie mam taki jak na drugim zdjęciu (według Ciebie po lifcie) i od tyłu panelu jest naklejka 05 1990 czyli akurat miesiąc produkcji mojego auta.

    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    funkcja przewietrzania byla rzecz jasna dostepna w modelach zarowno przed jak i po liftowych
    A tutaj z kolei nie wiem o co Ci chodzi :) Nie piszę o funkcji przewietrzania tylko o AUC - automatycznym obiegu zamkniętym. Przycisk z dwiema diodami i A w kółku w pozycji 1 aktywuje (co pewnie wiesz) autmatyczne zamykanie obiegu przy zanieczyszczonym powietrzu - czujnik przy chłodnicy, który pokazałem w poprzednim poście. Pokazałem, że czujnik ten był według katalogu od 1985 roku - czym więc on sterował?

    Zresztą popatrzmy tutaj, listopad 1985, w katalogu dostępne są oba panele (zwykły i AUC):
    http://bmwfans.info/parts/catalog/E3..._conditioning/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •