Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: panel klimatyzacji

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    skalpel wybacz blad ortograficzny!

    uwazam ze:
    przycisk automatycznego obiegu klimatyzacji jest w "nowej klimie", nie podam daty od kiedy weszla moge przypuszczac ze 90-91 bo zazwyczaj spotyka sie ten panel w autach po lifcie

    ...co nie oznacza ze w egzemplarzach z przed 90 nie bylo funkcji automatycznego obiegu zamknietego - ale bezsprzecznie bylo inaczej rozwiazane na panelu sterowania klima

    moja uwaga o funkcji przewietrzania dotyczyla drugiej z kolei wypowiedzi w tym temacie czyli tego co napisal kolega thor88

    co do zabierania glosu w konkretnych sprawach to chyba naturalne, chetnych do oplatania bzdur jest wystarczajaco albo az nadto ;)

    EDIT:

    diagramy przedstawiaja rozne panele co sie rzecz jasna zgadza jednak panel przedostatni "automatic air conditioning control" oraz ostatni z dodatkowym AUC maja ten sam przycisk zamknietego obiegu (albo cos przeoczylem?)
    Czarne e32 w benzynie!


  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    diagramy przedstawiaja rozne panele co sie rzecz jasna zgadza jednak panel przedostatni "automatic air conditioning control" oraz ostatni z dodatkowym AUC maja ten sam przycisk zamknietego obiegu (albo cos przeoczylem?)
    zauważyłem to, ale w 1994 tez się na obrazku w katalogu niczym nie różnią.
    Sprawdzałem też liczbę zielonych diod w rozpisce - też jest ta sama w 1988 i w 1994 - jest ich 8 a powinno być moim zdaniem 9 w wersji z tym "podwójnym" przyciskiem.

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    problem z tymi diagramami jest taki ze katalogi bmw.fans czy real.oem pelne sa roznego rodzaju bledow i przeoczen niestety
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    Panowie.... Co do tego automatycznego obiegu powietrza to moje auto jest z sierpnia 1990 i według oryginalnych naklejek było na czynniku R12. Czyli stara klima... a jak kolega pisze w starych ponoć nie występowały "A" w kółku... rozumiem przez słowo stary układ: czynnik R12. Jednak poprzednik już w Polsce 6 lat temu zmienił na czynnik R134A i obecnie jest z nowymi czyli nakręcanymi zaworkami napełniania klimy.. nie wiem czy będziecie kaman o co mi biega....

    Więc występowało w starej R12 i w nowej R134A po 1990 ....więc moim zdaniem "A" w kółku zależało od wersji wypasu jakie zamawiał klient...

    To teraz mi jeszcze powiedzcie dlaczego w moim aucie i nie tylko w moim okrągłe pokrętła z temperaturą ten z lewej strony przy (przekręceniu,skręceniu)włączeniu minimalnej temp. robi takie "klik" przy min. a ten z prawej po skręceniu do min. nie robi "klik" ale oba są ustawione na tym samym położeniu.... spotkałem oprócz mojej dwie 7er e32 które tak miały... Czy to jest z czymś powiązane???

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Cytat Zamieszczone przez bmwe
    To teraz mi jeszcze powiedzcie dlaczego w moim aucie i nie tylko w moim okrągłe pokrętła z temperaturą ten z lewej strony przy (przekręceniu,skręceniu)włączeniu minimalnej temp. robi takie "klik" przy min. a ten z prawej po skręceniu do min. nie robi "klik" ale oba są ustawione na tym samym położeniu.... spotkałem oprócz mojej dwie 7er e32 które tak miały... Czy to jest z czymś powiązane???
    A to trzeba czytać instrukcję :D

    Kliknięcie w pokrętle kierowcy oznacza wyłączenie pokrętła pasażera i wymuszenie w całym aucie maksymalnego chłodzenia lub maksymalnego grzania.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    404

    echh

    jesooo a ci znowu....

    chopaki dajcie se po razie , albo wypijcie razem flaszke...pomoże


    Easy

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    A na forum zostawmy tylko tematy, w których każdy co dwa dni będzie dopisywał jacy jesteśmy wspaniali a nasze auta piękne. Znikniemy w mrokach historii utopieni we własnym sosie wzajemnej adoracji. Nuuuuuda... :razz:

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    [/quote]

    A to trzeba czytać instrukcję :D

    Kliknięcie w pokrętle kierowcy oznacza wyłączenie pokrętła pasażera i wymuszenie w całym aucie maksymalnego chłodzenia lub maksymalnego grzania.[/quote]

    No.... to teraz przejąłem władze nad klimatem i marudnymi pasażerami a dokładnie pasażerką...200 km/h to za szybko 90km/h to za wolno... teraz będzie non stop lodówa i nie da rady... :D a niech kręci ;)

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    73
    Cytat Zamieszczone przez skalpel


    A to trzeba czytać instrukcję :D

    Kliknięcie w pokrętle kierowcy oznacza wyłączenie pokrętła pasażera i wymuszenie w całym aucie maksymalnego chłodzenia lub maksymalnego grzania.
    no dobra a jak prawe pokrętło wogóle nie reaguje- cały czas leci zimno nawet jak lewym zrobie "klik" na maks grzaniu??? znaczy że panel do wymiany?

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Raczej bym podejrzewał silniczki sterujące klapami dolotu powietrza do kabiny. Ale w tym temacie nic nie pomogę ani nie podpowiem bo nic nie wiem :) Nawet nie wiem gdzie ich szukać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •