Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: 740 m sport z Japonii

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maciej 750il
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    276
    BMW
    BMW E 38 750 IL
    Skąd
    ŚLĄSK
    O to to to
    To miałem na myśli.
    W pełni się zgadzam.A przebieg co ma wspólnego?
    Samochód jest klasykiem lub nie sam w sobie.
    Czy np BMK-a ze zdjęcia jest wg was klasykiem?
    Oczywiście wg mnie E-38 jeszcze długo musi poczekać na taki status.

    Czy to klasyk?


    A malowany był i przebieg też nie mały.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 07-09-2018 o 08:15 Powód: Edytuj posty zamiast pisać jednego pod drugim!

  2. #12
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Przemo_7 Zobacz posta
    Bartek nie wiem co masz na myśli pisząc o wsadzeniu 150 tysięcy w auto. Wiem że to już nie będzie klasyk bo i przebieg powyżej 100 tysięcy oraz malowanie całego auta dyskwalifikują je w zupełności. Ale szukam auta, które będzie w stanie sprawdzić się w codziennej eksploatacji.
    Auta nie będę piaskował i malował ponownie. Chce aby cieszyło mnie każdego dnia.
    150 tyś przebiegu

    Jeżeli chcesz kupić auto na daily driver to zupełnie inna rozmowa. W takim wypadku jak Ci odpowiada jak jest pomalowane to Twój gust. Myślałem, że ładując w e38 40k masz na myśli trzymanie auta na weekendy to wtedy to auto po prostu jest za drogie lub malowanie dyskwalifikuje je w odsprzedaży później.

    Malowanie przez kogoś bez własnego nadzorowania efektu w znacznym stopniu powoduje, że jest pomalowane źle.

    Nie wiem jak wy się zapatrujecie na malowane auta, ale wszyscy moi znajomi włącznie ze mną którzy mamy stare auta w życiu nie kupilibyśmy malowanego w całości. Ale rozumiem, że Wam to nie przeszkadza, w porządku. A jeżdżę na eventy różne z klasycznymi autami, oglądam restaurowane auta typu Porshe, Bentley itd. I auta pomalowane dobrze można policzyć na palcach jednej ręki. Chyba, że to ja jestem zboczony...


    W takim razie o co pyta autor wątku, skoro jedyną informacją zawartą w pytaniu jest to, że malowana? W jakim kontekście pyta, czy warto to auto kupić?
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 07-09-2018 o 07:21
    pozdrawiam Bartek

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    tz ze malowane auto już nie nadaje się do jazdy?

  4. #14
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Wszyscy macie rację i wszyscy się mylicie.

    Bartek ma na myśli (jak sądzę) to, że według jakiś tam kategorii, tabelek i ocen instytucji i ludzi związanych z autami zabytkowymi i "zabytkowymi", dobrze utrzymany egzemplarz z oryginalnym lakierem będzie wart więcej niż dobrze utrzymany egzemplarz z powtórnie położonym lakierem. Subtelna acz znacząca różnica. I nie jest to żadne novum.

    Po prostu auto ze starym lakierem, w perspektywie czasu, powinno zyskiwać na wartości. Auto powtórnie lakierowane pewnie też będzie na tej wartości zyskiwało, ale jednak mniej albo sporo mniej.

    Problem polega na tym, że w tym wątku omawiamy auto, które ma być wykorzystywane jako daily car, więc wszystkie powyższe ograniczenia nie istnieją ;)

  5. #15
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Widzę Irku, że tylko ty mnie zrozumiałeś :)

    Tak jak napisałem, jak to ma być daily to nie ma tematu.
    pozdrawiam Bartek

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    585
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    ...
    Malowanie przez kogoś bez własnego nadzorowania efektu w znacznym stopniu powoduje, że jest pomalowane źle.
    Jest to jakaś gwarancja jeśli się samemu nadzoruje, że choć na rdzę nie było malowane.

    Natomiast jeśli samochód jest tak pomalowany, że tylko miernik lakieru byłby w stanie zakwestionować czy lakier jest jeszcze fabryczny, to już jest z górki. Poleruje się wtedy lakier do żądanej grubości.
    Ostatnio edytowane przez rexman ; 08-09-2018 o 22:31
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Ttrol sorry ale się nie zgodzę. Tam gdzie malowałem e32 malują sporo aut i robią to bardzo dobrze. A fakt jest taki że sprzedałem moje E32 dużo drożej z drugim lakierem niż te wszystkie co idą na sell z pierwszym. Także praktyka przeczy teorii

  8. #18
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    Ttrol sorry ale się nie zgodzę. Tam gdzie malowałem e32 malują sporo aut i robią to bardzo dobrze. A fakt jest taki że sprzedałem moje E32 dużo drożej z drugim lakierem niż te wszystkie co idą na sell z pierwszym. Także praktyka przeczy teorii
    Krzysiek, sprzedałeś drożej, bo takiej ilości nowych OEM części nie było w żadnym E32. I jeszcze przez długi czas nie będzie takiego egzemplarza.

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Pewnie i tak. Ale nowy właściciel dokładnie oglądał wóz pod kątem lakieru i nie żałował że była malowana

  10. #20
    Początkujący Użytkownik Awatar pixel1988
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    72
    BMW
    E38 728i e30c m54b30 Ex. E93 330d e65 745i, E39 530d, E34 m50b25,
    Skąd
    gdańsk
    Przy obecnej sytuacji na rynku jeżeli chodzi o E38 to nawet te Japońskie Perelki, mają najczęściej po kilka elementów do malowania. Po samochodach które oglądałem w zeszlym roku, (szukalem 728 dla mnie i 740i dla znajomego) lepiej kupić dobry bezwypadkowy egzemplarz, z Ori lakierem bez ingierencji blacharskich i samemu dobrze pomalowac, całość wychodzi ok. 10-12 k. E38 w Polsce podzielilbym na te który były malowane albo trzeba malowac i to się tyczy 99% egzemplarzy.

Podobne wątki

  1. Zakup i import auta z japonii. Szukam informacji.
    Przez Sebek w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-09-2018, 20:47
  2. E38 z Japonii radio
    Przez boria w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 07:03
  3. Opuszczone samochody w Japonii
    Przez Hermesso w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 20-02-2015, 13:39
  4. [E38] 740 Hamann z Japonii od Mr.Q
    Przez mcqbis w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-03-2014, 20:43
  5. Auta importowane z Japonii -niskie przebiegi.
    Przez Jakub w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-11-2011, 15:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •