Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53

Wątek: bmw 750 dla młodego kierowcy

  1. #21
    Początkujący Użytkownik Awatar swobi.
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    48
    W 100% się zgadzam że 5.4 jako pierwsze auto to masakra.Niewiem ile trzeba mieć teraz lat żeby dostać prawko ale ja miałem 17.Gdybym wtedy dostał takie auto to nawet nie chce myśleć co by się działo :) konkret fura, duża moc przed kolegami trzeba się popisać i pokazać co TO potrafi, wtedy napewno bym nie myślał o konsekwencjach itp itd.Myśle że mechanicy mówili to specjalnie, tym bardziej że chłopak zaznacza że był to jakiś ok warsztat..Ale tak sobie myśle o młodzieży w USA,przecież w głowie pewnie to samo ;) a wychowali się na duużych pojemnościach i nie małej mocy.

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Helberstam
    zdal prawko chce fure starzy go lubia wiec czemu ma zaczynac od 316i jak sie rozbije to nie bedzie wasz problem tylko rodzicow jak zdrapac syna z tapicerki
    Albo Twój jak uprzątnie z chodnika Twoje dzieci przy okazji... Typ nie wygląda na rozsądnego człowieka po tych dwóch postach.

  3. #23
    Cytat Zamieszczone przez tristeza

    Albo Twój jak uprzątnie z chodnika Twoje dzieci przy okazji...
    Przykre ale prawdziwe.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    404

    hhehe

    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    Stary...trzeba czasem się wyluzować - za bardzo się stresujesz i nie rozpoznajesz kiedy jest żarcik.


    A swoja drogą, to xz rok temu kolega mnie pytał, bo w komisie widział - i nawet sfotografował beemke e32 z symbolem z tyłu 716.
    Zdziwiony pytał mnie czy takie małe silniki tez tu dawali - nie wierzyłem, myślałem że mnie w ch... robi, aż mi pokazał foto na komórce
    swiat pełen jest dziwadeł motoryzacyjnych , sam ostatnio bedąć w MCars u marcina na rzemieślników widziałem jak przyjechała na serwis uwaga :

    Oryginalna 518 z silnikiem 1.8 , co wiecej jej właasciciel posiada równiez drugą jako eksponat 518G z fabrycznie zainstalwanym silnikiem z instalacją CPG na gaz ziemny:)) auta w gołej wersji wyposażenia sprzedawane były w niemczech z przeznaczeniem na taksówki na przełomie 1988-91

    Easy

  5. #25
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków

    Re: hhehe

    Cytat Zamieszczone przez Easy
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    A swoja drogą, to xz rok temu kolega mnie pytał, bo w komisie widział - i nawet sfotografował beemke e32 z symbolem z tyłu 716.
    Oryginalna 518 z silnikiem 1.8 , co wiecej jej właasciciel posiada równiez drugą jako eksponat 518G z fabrycznie zainstalwanym silnikiem z instalacją CPG na gaz ziemny:))
    Taki znaczek 716 bym przykleił na swoją ;D

    i po Krakowie też jeździ oryginalna E34 518G :) z ETK wychodzilo by ze produkowali je w latach 95-96 ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    404

    hmm

    hmmm nie jestem ekspertem w tej dziedzinie..napisałem tylko to co mówił facet:)

    nie wiem czy zalezało mu na tym by wprowadzic nas w błąd czy zaimponić;)

    w kazdym bądź razie 518 widziałem na własne oka:)

    Easy

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Panowie a skąd Wy od razu takie wróżki, ja mam prawko od 18tego roku życia a jak miałem 20-21 to jeździlem swoją E32, jak zdałem egzamin i odebrałem papier to wziąłem poldka od taty i test 160km/h (więcej nie dał rady :) ) - zawsze miałem słabosć do dużych prędkości. Mając 22-23 lata jak jechałem z tatą do niemiec to przy 200 na zakręcie mówił mi "gaz gaz gaz", że mam nie zwalniać i On wie co mówi - no i wiedział bo nadal żyje i jak długo jeżdże tak nie miałem żadnego wypadku ! (tfu tfu oby tak dalej) Od małego byłem zafascynowany jazdą i całe trasy jakie gdzieś robilismy to obserwowałem co sie dzieje na drodze i jak tata jedzie, nawet nie mając prawka juz niezbyt mogłem spać podczas jazdy bo mi było dziwnie że nie patrze na droge... Nie zebym sie przechwalał, lubiłem poszaleć, do dzis szybko jeździć ale nigdy sie nie popisywałem przed innymi i może to był mój sukces, bo to jak jeździłem i jeżdże traktuje jako indywidualne zaspokojenie potrzeb hmm ładnie ująłem :) A wielu młodych kozaczy przed kolegami i stąd może tyle głupich wypadków...

  8. #28
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    Re: bmw 750 dla młodego kierowcy

    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Wyobraź sobie że przychodzi do Ciebie taki gówniarz co ma 18 lat i chce takie auto. Sam fakt sprawił, że potraktowali go czystą olewką wciskając bajkę. Bezczelni byli do bólu :) przybiłbym im bombkę (żółwika) :) Ta wypowiedź była czysto niepoważna jak i sam zainteresowany...
    Troche nie do końca mnie zrozumiałeś - nie krytykuję mechaników.
    Po prostu rozbawiła mnie jego historia, jak został potraktowany przez nich. Przycieli mu zapał i skrzydła w sekundę, a rodzice rzeczywiście jacyś tępowaci, skoro "nieopierzonemu" kierowcy, w dodatku dzieciakowi co się jeszcze nie zdążył wyszumieć dają takie narzędzie...

    Znam osobiście niby spokojnych i porządnych, co jask wsiedli w "rakietę" - nie ważne czy bmw, czy calibra, golf-tuning, probe - po chwili chceli pokazać co potrafia (właściwie co nie umieją).

    A piszesz - jakby do mnie przyszedł taki.... - w sumie to sam nie wiem jakbym się wobec niego zachował :)
    Ja bym powyzywał i wygonił... po rozum do głowy :)
    A pewnie każdy z nas pamięta jak był młody... niektórzy są spokojni itd ale to nie oni zaczynają, wiecie jak jest, przyjdą koledzy się przejechać, laseczki te sprawy :) młodemu na 2 minuty wyłączą się klepki i nieszczęście gotowe :/


    Cytat Zamieszczone przez mario7
    Moja 7 jest moim pierwszym autem i tylko dla tego auta zrobilem prawko tak wiec 7 jest idealna jako pierwsze auto ale dla ludzi którzy lata wariowania maja juz za soba
    Tak kolego ale już z foto widać, że nie masz 18-19 lat i już trochę poznałeś życie i wiesz co znaczą konsekwencje ;)

    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Panowie a skąd Wy od razu takie wróżki[...]
    Ja też lubię korzystać z tego co fi BMW daje. Jeździć szybko nie znaczy niebezpiecznie dobrze wiemy że kobieta czy dziadek za kółkiem jadąc 40km/h potrafi stwarzać 10 razy większe zagrożenie. Za kółkiem trzeba mieć wyobraźnie!!! Myśleć co się robi i wykonywać manewry które nie są niebezpieczne. Co innego lecieć pustą drogą 170km/h a co innego wyprzedzać na trzeciego, co innego wykonywać ten manewr nie widząc dokładnie drogi bez upewnienia się czy jest pusto, lub wyprzedzać na niewidocznych zakrętach! Takich jełopów niestety nie brakuje, tacy pewnie myślą, że podwójne ciągłe na drogach wymalowali dla niedzielnych kierowców a nie dla jego samego- boskiego połączenia Kubicy i Loeba :/
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja mam tylko jedno przypuszczenie - jak wleje pierwsze 30 litrów po 100km to zaraz prawa noga zrobi mu si ejak piórko :)

    Chciałbym też jedno zauważyć, ze osobiscie to widze ze im mniejszy silnik tym ludzie bardziej niebezpiecznie jeżdżą, szczególnie w mieście, hmm może to kwestia odreagowania tego ze tyle aut na jakiejść szybkiej szerokiej drodze go wyprzedziło a jego 1.4 nie dawało rady !? hmm Ale to oczywiście gdybanie...

  10. #30
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Ja w dzieciństwie miałem ciężki wypadek: zahaczył mnie-małego rowerzystę samochód, miałem poważne obrażenia głowy, a lekarze mnie położyli na łóżku na zasadzie "jeśli przeżyje to będziemy leczyć".
    A skoro przeżyłem - i koleżeńsko piłem kakao ze śmiercią, to wyprzedzałem emocjonalnie rówieśników o kilka lat.
    Nie starałem się nigdy w młodości wyszaleć, nie jeździłem i nie jeżdżę na zasadzie "za wszelką cenę", ale jak mam luźną drogę to lubię przycisnąć.

    Zamiast pokazywać głupotę i brak wyobraźni kolegom, lepiej się spróbować na jakimś torze, lub dużym placu - tam można się wyszumieć.

    A jak jest taki nieokiełznany szczyl, to wsadzić na obserwatora go do ratunkowego niech pojeździ do wypadków - wtedy będzie normalnie jeździć.

    Kuzyn kolegi poszedł do straży zawodowej - trafił do jednostki jeźdżącej do wypadków.
    I tu mały szok - jego piersaa akcja na autostradzie, po spotkaniu jakiejś osobówki z tirem. Jako pierwsze zadanie zbierał człowieka z osobówki łopatą do worka (bruuuu - przerażające dla niektórych czytających, ale prawdziwe).
    Chłopak się tyle tego naoglądał, że autem nawet na autostradzie nie przekracza 80kmh - jeździ powoli nawet w trasie.

    Ja mam tylko jedno przypuszczenie - jak wleje pierwsze 30 litrów po 100km to zaraz prawa noga zrobi mu si ejak piórko :)
    Tu nie do końca masz rację - jak rodzice spełniają wszystkie zachcianki i dają na paliwo, to się będzie tłukł i ma gdzieś ile pali auto.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •