Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 53

Wątek: bmw 750 dla młodego kierowcy

  1. #11
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez radoshb
    Generalnie pogratulować rozumu rodzicom tego młodzieńca ;D
    jak młody ma kompleksy, to łatwo laski wyrwie na dyskotece.

    Chociaż nie problem na masce i po bokach dokleić " 750 v12" z ASO lub allegówno :razz:
    nawet jak w środku będzie podstawowa jednostka
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    64
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    Cytat Zamieszczone przez radoshb
    Generalnie pogratulować rozumu rodzicom tego młodzieńca ;D
    jak młody ma kompleksy, to łatwo laski wyrwie na dyskotece.

    Chociaż nie problem na masce i po bokach dokleić " 750 v12" z ASO lub allegówno :razz:
    nawet jak w środku będzie podstawowa jednostka
    ty moze sam sobie naklej na swojej e65 z tylu i nie bedziesz mowil o kompleksach

    zdal prawko chce fure starzy go lubia wiec czemu ma zaczynac od 316i jak sie rozbije to nie bedzie wasz problem tylko rodzicow jak zdrapac syna z tapicerki

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Stary...trzeba czasem się wyluzować - za bardzo się stresujesz i nie rozpoznajesz kiedy jest żarcik.


    A swoja drogą, to xz rok temu kolega mnie pytał, bo w komisie widział - i nawet sfotografował beemke e32 z symbolem z tyłu 716.
    Zdziwiony pytał mnie czy takie małe silniki tez tu dawali - nie wierzyłem, myślałem że mnie w ch... robi, aż mi pokazał foto na komórce
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    380
    BMW
    740
    Skąd
    wawa
    Moja 7 jest moim pierwszym autem i tylko dla tego auta zrobilem prawko tak wiec 7 jest idealna jako pierwsze auto ale dla ludzi którzy lata wariowania maja juz za soba

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Ja również jestem młody, a moim pierwszym autem była 7 e38, od zawsze chorowałem na to auto z tym konkretnym silnikiem (4.0l), nie szaleje, nie szpanuje, nie wyrywam lasek na gablote ... kupiłem je bo po prostu mi się podoba. Jedni marzą o golfie 5 w dieselku inni z kolei kochają klasyki z wielkimi silnikami, nie tylko dlatego aby osiągać niewiadomo jak zawrotne prędkości ale po to aby cieszyć się z osiągnięcia czegoś o czym marzyło się kupe czasu. Nie ma regóły, jeśli ktoś ma choć troszke oleju pod kopułką to da sobie rade z takim autem ... jednak w przypadku gościa ewidentnie 316i ... wynika to ze sposobu wypowiedzi ;)

  6. #16
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    Re: bmw 750 dla młodego kierowcy

    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er
    wszedłem sobie bez logowania spojrzeć na forum bmw-klub.pl

    I zobaczyłem temat "750"
    Witam
    Właśnie zdałem prawko i chciałem sobie kupić BMW E38 750 5,4 więc poszedłem do dobrego warsztatu samochodowego po to żeby zapłacić mechaników ,żeby ze mną pojechali oglądnąć go. I powiedzieli mi w obecności moich starych (jeden koleś pracował wcześniej w serwisie BMW) ,że oni nie pojadą bo nie chcą przyczyniać się do mojej śmierci. Powiedzieli mi ,że w 95% 750 z tych "gangsterskich" czasów są złożone z 4 innych 750, że są to auta po przestrzeliwane, że zdobycie dobrego egzemplarza graniczy z cudem. Ludzie jaka jest prawda??
    Ci mechanicy....jak to przeczytałem to prawie parsknąłem śmiechem. Kurde, ludzie to mają problemy :razz:
    Kolego to nie mechanicy są nie tacy. Wyobraź sobie że przychodzi do Ciebie taki gówniarz co ma 18 lat i chce takie auto. Sam fakt sprawił, że potraktowali go czystą olewką wciskając bajkę. Bezczelni byli do bólu :) przybiłbym im bombkę (żółwika) :) Ta wypowiedź była czysto niepoważna jak i sam zainteresowany...

    Moje pierwsze auto jak przystało na każdego 17 latka za tamtych czasów to był maluszek :) piękne wspomnienie :D nic lepszego do nauki jazdy nie mogłem kupić (szybko wylądował na szrocie haha) a dodam że nie było to próchno tylko dobry model z dobrym silnikiem, bardzo zadbany, aż żal, że tak skończył :/
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #17
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Ja kupiłem swoją 750i jakieś 9 dni po skończeniu 21 lat ;) tylko, że to już moje czwarte auto :P na pierwsze było by mi jej troszkę szkoda bo jednak na poprzednich trochę się nauczyłem - zwłaszcza zimą (wszystkie były z napędem na tył).

    Nikt nie jest nieomylny, dwa lata temu jak miałem e32 obróciło mnie na śniegu i wpadłem tyłem w mur (na szczęście skończyło się na skrzywionym haku), tej zimy zaliczyłem parę niechcianych poślizgów w e38 i na szczęście mniej więcej wiem jak się zachować w podobnych sytuacjach. Każde BMW wymaga od kierowcy troszkę większych umiejętności i doświadczenia, zwłaszcza to dwutonowe...

    Nie można też myśleć ogólnikowo, może ktoś kto chce kupić to auto jako swoje pierwsze, ma już doświaczenie w prowadzeniu takich aut, albo lubi spokojną jazdę a V12 kupuje dla dźwięku silnika? ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  8. #18
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Na prawdę do prowadzenia 2 tonowego auta z napędem na tył i potężną mocą z potężnego silnika trzeba mieć doświadczenie i to duże. Zapewne naprostowali oni chłopaka skoro rodzice nie potrafili co mnie dziwi, bo gdyby byli normalni to kupili by mu coś większego na początek (BEZPIECZNIEJSZEGO) ale słabszego i z napędem na przód do nauki, np takiego passata B5 i było by spoko. Koleś nauczyłby się jeździć po kilku latach proszę bardzo... A tak nie dość, że ma 80% szans na zabicie siebie to jeszcze co gorsza może kogoś skrzywdzić
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #19
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków

    Re: bmw 750 dla młodego kierowcy

    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Wyobraź sobie że przychodzi do Ciebie taki gówniarz co ma 18 lat i chce takie auto. Sam fakt sprawił, że potraktowali go czystą olewką wciskając bajkę. Bezczelni byli do bólu :) przybiłbym im bombkę (żółwika) :) Ta wypowiedź była czysto niepoważna jak i sam zainteresowany...
    Troche nie do końca mnie zrozumiałeś - nie krytykuję mechaników.
    Po prostu rozbawiła mnie jego historia, jak został potraktowany przez nich. Przycieli mu zapał i skrzydła w sekundę, a rodzice rzeczywiście jacyś tępowaci, skoro "nieopierzonemu" kierowcy, w dodatku dzieciakowi co się jeszcze nie zdążył wyszumieć dają takie narzędzie...

    Znam osobiście niby spokojnych i porządnych, co jask wsiedli w "rakietę" - nie ważne czy bmw, czy calibra, golf-tuning, probe - po chwili chceli pokazać co potrafia (właściwie co nie umieją).

    A piszesz - jakby do mnie przyszedł taki.... - w sumie to sam nie wiem jakbym się wobec niego zachował :)
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  10. #20
    Nieźle . Reakcji mechaników nie będę komentować bo ja nie o tym. Pierwsze auto po zdaniu prawka i od razu 5.4 litra. Nieźle. Zakładając że gość jest oazą spokoju i wsiądzie do tego auta i będzie jeździł spokojnie to myślę że zabije się w nim po jakimś pół roku od zakupu. Czemu? Bo przypuszczalnie tyle czasu zajmie mu oswojenie się i nabranie pewności siebie za kierownicą. Ja moim E36 stuknąłem po niecałym roku i też zdawało mi się że coś umiem. A było to moje już drugie auto i nie miało silnika 5.4 tylko znacznie mniejszy. Rodzicom jegomościa radził bym posłać chłopaka na prawko na motor i kupić mu ścigacza. To skuteczniejsza metoda, bo z wypadku motorem ma mniejsze szanse na przeżycie. Kuzyn od koleżanki kupił zaraz po prawku jako pierwszy motor ścigacza właśnie. Już nie żyje, zabił się kilka dni po zakupie wyjeżdżając z bramy (wjechał pod auto). No ale wracając do gościa. Z tego co pisze to do spokojnych raczej nie należy i pojeździ parę dni i zakładam że się rozwali. Poczuje się pewnie za kierownicą i zacznie jeździć szybciej i pewnie przegnie pałkę w jakimś momencie i sprawa się zakończy. Cóż ludzie mogą wybierać po to maja rozum lub nie. Gościowi życzę żeby te E38 było na tyle szczęśliwe że wyjdzie z wypadku cało - w końcu to kawał blachy jest. Generalnie pogratulować rodzicom.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •