Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: [n62b44] Valvetronic zamiana miejscami

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    80
    BMW
    n62b44
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Teraz już rozumiem myślałem że nie mierzalny opór (myślałem że chodzi o "zwarcie/pełne przejście")

    Kolega miał racje z tą wtyczką na banku 1 był wygięty pin.
    Co nowego:

    Vyskoczył mi w inpie
    2859 variable valve gear- learning function stop bank 2
    nie chciał się wykasować
    zrobiłem adaptacje vvt
    poprzedni błąd się wykasował ale pojawił się nowy
    285B variable valve gear - monitoring, servomotor, bank 2
    to też wskazuje na czujnik z okrągłą wtyczką czy może być coś jeszcze. Bo wtyczka w tym jest ok.

  2. #12
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Servomotor to jest już ten silniczek nastawczy, który miejscami zamieniałeś, więc teraz możesz je zamienić miejscami i zobaczyć, czy błąd przejdzie na drugą stronę. Zmierz też mu rezystancję tak jak opisał Cursor.

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    75
    BMW
    E65 745i && VW Phaeton 3.2L
    Skąd
    Kleczew/Poznań

    [n62b44] Valvetronic zamiana miejscami

    Problem z adaptacja vvt prawie na pewni leży w czujniku.
    Ostatnio edytowane przez Sh0vv ; 31-08-2018 o 19:06

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    80
    BMW
    n62b44
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Przejścia między pinami a obudową w silownikach brak(brak zwarcia).
    Włączałem adaptacje na wyjętych siłownikach i oba sie kręcą więc działają.

    Gdy są włożone to adaptacja wykonuje się tylko na 1 banku.
    Po jakimś czasie jak auto popracowało normalnie dało się wykasować błąd i zrobić adaptację. Ale po 10 min jazdy błąd znowu się pokazał.
    Wtyczka na banku który pokazuje błąd jest w dobrej kondycji w gorszej jest ta na banku który działa.

    Chyba kupię drugi sterownik jakoś bardziej jego obstawiam niż ten czujnik w pokrywie zaworów.
    285B vvt actuator monitoring - nawet na zgaszonym aucie często nieda się go wykasować.
    sporadycznie też pokazuje się też
    2849 power break at pump-current

    Też byście sterownik obstawiali ?

    A dodam że przemieżyłem wszystkie kable od okrągłej wtyczki do sterownika oraz oba od siłownika. I wszystkie są w dobrej kondycji

    Sprawdziłem i realoem pokazuje że powinienem mieć taki sterownik 11377575654 mam nieco inny (oba są kompatybilne). Ktoś wie czy z konkretnego powodu tylko ten nie został wycofany? bo nie wiem czy sens jest dopłacać bo ten 11377575654 jest 4x droższy (używka).
    Ostatnio edytowane przez Masters ; 02-09-2018 o 20:00

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    80
    BMW
    n62b44
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Wymieniłem sterownik :/ i dalej mam problem z adaptacją valvetroników . Choć nie mam pewności co do sterownika. Może jutro mojego uda mi sie wsadzić w inne auto i zobacze jak sie zachowa.
    Dis pokazuje
    2859 variable valve gear - learning function, stop, bank2
    fault, lower learning window

    co mi pozostaje ten czyjnik z okrągłą wtyczką czy coś jeszcze może być ???

    Jeśli chodzi o siłowniki valvetronika to wymieniałem same siłowniki bez tej kwadratowej podkładki ale ona chyba nie jest taka istotna ? i raczej by takiego błędu nie generował ?
    Ostatnio edytowane przez Masters ; 04-09-2018 o 20:28

  6. #16
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Wiązki sprawdzałeś? Czujnik dałby podobne błędy, jak ten po drugiej stronie, gdy wtyczka nie stykała. Może mechanicznie jest jakiś problem? Trzeba byłoby ściągnąć pokrywę zaworów i ręcznie poprzestawiać wałek mimośrodowy. Może stawia jakiś opór w którymś miejscu. Nie jestem pewny (Cursor pomocy), ale z odpowiednio skonfigurowanej INPY da się manualnie ustawić dowolną pozycję wałka VVT. Może to pomogłoby zdiagnozować problem. Jeszcze do głowy mi przychodzi, że może jest problem z magnesem na wałku: 11 37 7 534 164.

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    80
    BMW
    n62b44
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Tak wiązka cała sprawdzona. Każdy kabelek od wtyczki czujnika do wtyczki sterownika. Co do mechanicznego problemu ciężko mi powiedzieć, nie wiem ile zabawy z tą pokrywą bo bym już ją zdjął, ale raczej więcej niż 2h to raczej nie powinienm sie z tym bawić więc jak mnie najdzie to jutro ją zdejmę. Co do wałka to w disie jak ustawiam wałek do wyjęcia to normalnie w odpowiednią pozycję oba niby się ustawiają. Wyświetla mi tam wtedy w mm położenie obu. Więc wynikało by z tego że czujnik działa.
    Magnes też mi przeszedł przez myśl.

    No i biorę też pod uwagę że sterownik który kupiłem może być walnięty. Jedną nóżkę miał zaśniedziałą od wilgoci. Jutro mojego postaram sie do innego auta podpiąć jeśli i tam pojawia sie błędy to będzie wszystko jasne ;)

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    80
    BMW
    n62b44
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Mój sterownik vvt wsadzony do innego auta działa bez problemu. Na wszelki wypadek zabrałem do swojego auta sterownik na którym inne auto nie wykazywało żadnych błędów.
    Na moim drugim sterowniku cały czas był błąd
    2859 variable valve gear- learning function stop bank 2
    nie dało się go skasować, adaptacja niby przechodziła bez problemu ale błędu nie dało się wykasowac ... dziwne. Co idiotyczne to nawet wcześniej sprawdzałem co się stanie po odpięciu wtyczek od siłowników i tez przechodziło adaptacje z sukcesem.

    Podmiana sterownika na trzeci który napewno działa.

    Dalej nie da się wykasować błędu ale...
    W trakcie adaptacji przynajmniej już widział że jest problem na banku 2. Bank 1 przechodził adaptację a bank 2 już nie.
    Kilka prób adaptacji i dalej problem.
    Stops teach in procedure for cylinder bank2 terminated
    Terminal 15 off/on
    Check battery voltage
    Repeat stops teach in procedure
    Doszedł jeszcze błąd
    2865 variable valve gear power limitation in limp home operating mode
    full lift position cannot be achieved - oznacza to że siłownik nie może wciągnąć do końca czy wypchać do końca wałka ?
    Naszło mnie aby po raz kolejny podmienić siłowniki.

    Nie wiem dlaczego ale po tym zabiegu udało się wykasować błędy i zrobić adaptację.
    Po odpaleniu silnika przez minutę było ok i po minucie błędy
    285B variable valve gear - monitoring, servomotor, bank 2 - niby siłownik no ale przeciez na banku 1 zawsze działa bez problemu.

    Zostały mi ze 3 śrubki do odkręcenia... jutro wymieniam czujnik wałka. sprawdzę też czy magnes jest ok jak nie to też wymienię.

    Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę jak już będzie pokrywa zdjęta ?

    Istnieje jakiekolwiek prawdopodobienstwo że problem z adaptacją będą powodować te 2 czujniki/elektrozawory z przody ?? bo je wykręcałem i odpinałem.
    Ostatnio edytowane przez Masters ; 05-09-2018 o 23:12

  9. #19
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Wiesz co, a te wskazówki o baterii "Check battery voltage" itp to skąd wziąłeś? INPA wyświetliła? Może powód jest bardziej prozaiczny. Siłowniki VVT są dość prądożerne, może test jest przerywany, bo zbyt mocno spada napięcie na akumulatorze. Może podłącz do auta prostownik i spróbuj wtedy zrobić adaptację. Jak dobrze pamiętam, adaptację robi się na zapłonie, a nie odpalonym silniku?

    Co do elektrozaworów z przodu od Vanosów to nie mają wpływu na pracę VVT. Jak zdecydujesz się na ściągnięcie pokrywy, to uważaj na wtyczkę czujnika VVT. One wtedy najczęściej są łamane i potem trzeba drutować.

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    80
    BMW
    n62b44
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    W trakcie adaptacji aku ma okolo 12-12,4v wiec powinno byc ok no i blad zawsze na bank2. Ale sprawdze podepne e46 odpalone . W pokrywie ze 2 sruby mi zostaly do wykrecenia;). Lekko skrece i sprawdze jak sie zachowa jak bedzie miec 14v.

    Chociaż po głębszej analizie chyba jednak odrazu zdejmuje pokrywe i sprawdzam co sie dzieje w środku i jeszcze wymienie czujnik. No bo przecież na tym sterowniku wczoraj zrobiły się adaptacje przez minutę auto chodziło i po minucie znowu błąd więc na odpalonym aucie napięcie nie mogło spaść ;)
    Ostatnio edytowane przez Masters ; 06-09-2018 o 17:05

Podobne wątki

  1. [silnik] wymiana silniczka nastawnika valvetronic
    Przez dawide65 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-11-2018, 20:49
  2. [silnik] Pomocy problem valvetronic
    Przez piored9 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 20:20
  3. [silnik] Stukanie w silniku n62b44 nie vanos i valvetronic
    Przez x-factor w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 11-04-2017, 11:26
  4. [silnik] Valvetronic
    Przez Colds0ul w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-08-2016, 12:06
  5. [silnik] valvetronic reset
    Przez lukasz7 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-08-2014, 11:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •