Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 73 z 73

Wątek: [ pozostale] e38 - czy silnki 2.8 daje rade?

  1. #71
    Zaawansowany Użytkownik Awatar makister
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    208
    BMW
    BMW 728iA '98
    Skąd
    okolice Łeby
    Ja mimo ogromnej sympatii do silników V,zdecydowałem się jednak na R6 tylko z powodów ekonomicznych.Nie obawiałem się spalania,tylko serwisu.
    Czy "daje radę"??Tak,myślę,że daje.Ta jednostka sprawdziła się i w trasie i w lokalnych przejażdźkach,ale moim celem jest teraz 740.
    Osiągi są optymalne,spalanie jednak niewiele mniejsze niż w 4,4 (mówimy o stonowanej jeździe).Moje spalanie wynosi ok 11,2 l/100km,kolegi 4,4 V8-12,1 l.Także w sytuacji kiedy mam samochód firmowy nacodzień,różnica ta wydaje się być niezauważalna.
    Osobiście polecam R6,powinieneś być zadowolony,ale takich emocji jak w V8 chyba nie można oczekiwać...że tak dyplomatycznie podsumuję.
    Pozdrawiam

  2. #72
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez makister
    Ja mimo ogromnej sympatii do silników V,zdecydowałem się jednak na R6 tylko z powodów ekonomicznych.Nie obawiałem się spalania,tylko serwisu.
    Czy "daje radę"??Tak,myślę,że daje.Ta jednostka sprawdziła się i w trasie i w lokalnych przejażdźkach,ale moim celem jest teraz 740.
    Osiągi są optymalne,spalanie jednak niewiele mniejsze niż w 4,4 (mówimy o stonowanej jeździe).Moje spalanie wynosi ok 11,2 l/100km,kolegi 4,4 V8-12,1 l.Także w sytuacji kiedy mam samochód firmowy nacodzień,różnica ta wydaje się być niezauważalna.
    Osobiście polecam R6,powinieneś być zadowolony,ale takich emocji jak w V8 chyba nie można oczekiwać...że tak dyplomatycznie podsumuję.
    Pozdrawiam
    Faktycznie trochę odbiegliśmy od tematu , mam pytanie do kolegi Makistra chodzi mi o spalanie silnika 4,4 v8 12,1/100 rozumiem że chodzi o trase a nie o miasto , natomiast jeżeli chodzi o 2,8 to moja w mieście też pal okolo 11l/100...

  3. #73
    Zaawansowany Użytkownik Awatar makister
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    208
    BMW
    BMW 728iA '98
    Skąd
    okolice Łeby
    Cytat Zamieszczone przez wisior
    Cytat Zamieszczone przez makister
    Ja mimo ogromnej sympatii do silników V,zdecydowałem się jednak na R6 tylko z powodów ekonomicznych.Nie obawiałem się spalania,tylko serwisu.
    Czy "daje radę"??Tak,myślę,że daje.Ta jednostka sprawdziła się i w trasie i w lokalnych przejażdźkach,ale moim celem jest teraz 740.
    Osiągi są optymalne,spalanie jednak niewiele mniejsze niż w 4,4 (mówimy o stonowanej jeździe).Moje spalanie wynosi ok 11,2 l/100km,kolegi 4,4 V8-12,1 l.Także w sytuacji kiedy mam samochód firmowy nacodzień,różnica ta wydaje się być niezauważalna.
    Osobiście polecam R6,powinieneś być zadowolony,ale takich emocji jak w V8 chyba nie można oczekiwać...że tak dyplomatycznie podsumuję.
    Pozdrawiam
    Faktycznie trochę odbiegliśmy od tematu , mam pytanie do kolegi Makistra chodzi mi o spalanie silnika 4,4 v8 12,1/100 rozumiem że chodzi o trase a nie o miasto , natomiast jeżeli chodzi o 2,8 to moja w mieście też pal okolo 11l/100...
    Wiesz,spalanie było średnią z ok 300-350 kilometrowej przejażdzki,z miasta do miasta,drogi krajowe oraz lokalne.Raczej rozsądne "wożonko",ale z jajem.Samochody mialy po 4 osoby z kierowcą na pokładzie.Ot takie przejażdzki z kumplem,który także niedawno 7er kupił.I o ile ja byłem powiedzmy spokojny swojego spalania,to on był raczej zadowolony,ale podkreślil,że własnie tak mu pali przy stonowanej jeździe.Tyle,że on nacodzień mieszka za granicą,to wiadomo...troszkę inna bajka.
    Nie mam pojęcia ile mi pali w samym mieście,dlatego,że jeżdzę po nim autkiem firmowym.
    Powiem tyle,że w trasie na odcinku 700 km spalił mi w jedną stronę ok 11,5 l (korki korki korki!!!) a do domku juz ponizej 10 l (4 osoby i kupa bagaży,opony zimowe jeszcze)Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •