Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 62

Wątek: Witam i o 760Li pytam :)

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Heh... prawie jak w Polonezie co 10kkm kontrola luzów zaworowych a w F01 kontrola wtrysków. Panowie, jaki naprawdę jest sens posiadania takiego auta ?
    Ktoś ma pieniądz ,kupuje nowe ,robi 100kkm i się pozbywa....to zrozumiem, ale kupować to później to tak jak by sobie kłopoty na własne żądanie zafundować.....świadomie. No i po co to komu?
    Sentyment do marki ? Próbuję zrozumieć ,ale czy w tym wypadku nie lepiej się rozumem kierować a nie sercem ?

  2. #22
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Miro, co jest nieracjonalne dla jednego, jest racjonalne dla innego. Trzeba to zaakceptować.

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    15
    BMW
    SL65AMG
    Skąd
    Wawa

    Post

    Niestety zakładając tutaj temat nie byłem świadom tego, że te silniki i auta to aż takie padaki są. Zakup takiego wozu to jak pchanie się na własne życzenie w problemy i jazda tykającą bombą. Nowy motor praktycznie nie do dostania, a z używkami jest różnie. Tym bardziej, że ten wóz przez 2 lata nie zrobiłby więcej niż 30 tyś km więc nie ma sensu inwestowanie w nowy silnik etc po to żeby zaraz sprzedawać znając życie. Patrząc na to, że 100k to dosłowny deadline tego motoru cena z aukcji wcale nie jest okazyjna :) Nie do pomyślenia, że w topowym i najdroższym w 2011 modelu BMW dzieją się takie rzeczy.
    Ostatnio edytowane przez Hugson ; 20-08-2018 o 14:19

  4. #24
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    No niestety są to silniki bardzo podwyższonego ryzyka. Jeżeli Ci mimo wszystko zależy na daniu szansy temu egzemplarzowi, to potrzebowałbyś podjechać z komputerem i sprawdzić korekcje wtrysków. Można też zrobić inspekcję cylindrów kamerką inspekcyjną, ale to wymaga zaangażowania ze strony sprzedającego i już troszkę kosztuje i zajmuje czasu. Jeżeli jest pewny auta, które sprzedaje, powinien się zgodzić. Można zrobić też test oleju silnikowego, ale to też może być niemiarodajne, bo podaje się tam przebieg od ostatniej wymiany + informacje o wszelkich dolewkach oleju i "uszlachetniaczy". Tutaj nie ma bagnetu, więc jedyna szansa pobrania próbki jest przy spuszczaniu oleju. Im częściej był dolewany olej tym bardziej zaburzony wynik testu. Wpisz w google "badanie oleju silnikowego" i tam wyskoczą oferty na takie coś. Koszt około 100pln.

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    No niestety są to silniki bardzo podwyższonego ryzyka. Jeżeli Ci mimo wszystko zależy na daniu szansy temu egzemplarzowi, to potrzebowałbyś podjechać z komputerem i sprawdzić korekcje wtrysków. Można też zrobić inspekcję cylindrów kamerką inspekcyjną, ale to wymaga zaangażowania ze strony sprzedającego i już troszkę kosztuje i zajmuje czasu. Jeżeli jest pewny auta, które sprzedaje, powinien się zgodzić. Można zrobić też test oleju silnikowego, ale to też może być niemiarodajne, bo podaje się tam przebieg od ostatniej wymiany + informacje o wszelkich dolewkach oleju i "uszlachetniaczy". Tutaj nie ma bagnetu, więc jedyna szansa pobrania próbki jest przy spuszczaniu oleju. Im częściej był dolewany olej tym bardziej zaburzony wynik testu. Wpisz w google "badanie oleju silnikowego" i tam wyskoczą oferty na takie coś. Koszt około 100pln.
    Ja myśle ze jak się będzie dbać o te wtryski to auto długo posłuży ;)

  6. #26
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Jak by ktoś miał taka kamerkę (może ktoś z Wawy ma?) to byłbym gotów pojechać ja obejrzeć i kupić, bo niestety bez tego to auto to WIELKA niewiadoma.
    Kupisz i będzie ileś set km ok a może być tak że do domu 300 km dojadę i jeeeeebbbbb
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  7. #27
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    Jak by ktoś miał taka kamerkę (może ktoś z Wawy ma?) to byłbym gotów pojechać ja obejrzeć i kupić, bo niestety bez tego to auto to WIELKA niewiadoma.
    Kupisz i będzie ileś set km ok a może być tak że do domu 300 km dojadę i jeeeeebbbbb
    Ja bym próbował z czymś takim:
    https://allegro.pl/endoskop-kamera-i...848516196.html

    ale to Adasio świece trzeba wykręcać, a to nie takie hop siup zwłaszcza z tymi pod ścianą grodziową.

  8. #28
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Zwłaszcza w V12

    a ma w wawie ktoś kompa co ogarnia F01? Może warto ja zbadać :)
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    zaciekawiła mnie ta cena wtrysków 20 tys za 12 sztuk?? to nie są te same co ida do r6 biturbo i v8 biturbo???

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    zaciekawiła mnie ta cena wtrysków 20 tys za 12 sztuk?? to nie są te same co ida do r6 biturbo i v8 biturbo???
    Chyba ADASIO zaokrąglił ale chyba tam są te same, pamiętam ze Impex pisał coś o 12 tyś plus wymiana itd itp. Może chodziło o pełną kwote pierwszego serwisu !?
    https://www.aso-bmw.pl/search/view/?numer=13538616079
    Ostatnio edytowane przez Aldik ; 21-08-2018 o 10:57

Podobne wątki

  1. [E38] Witam i pytam e38
    Przez pawelst3c w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 18:30
  2. [E38] Witam o zdrowie nie pytam
    Przez Gromas w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 13:39
  3. [E38] Witam (i o zdrowie pytam)
    Przez Khefer w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-08-2012, 21:50
  4. [E65/66] Witam i pytam :)
    Przez LLcool w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-06-2011, 21:53
  5. Witam jako nowy :) i pytam, pytam, pytam ...
    Przez sasiad w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-08-2009, 07:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •