Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: e38 problem ze sterowaniem przednich szyb

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów

    e38 problem ze sterowaniem przednich szyb

    Koledzy kłopot może błachy ale jest. Mianowicie od czasu kiedy kupiłem swoją e38 występuje problem z zamykaniem przednich szyb (kirowcy oraz pasażera). Kłopot wygląda tak że otwieranie jest jak powinno, czyli wciskając przełącznik na jedno kliknięcie sterujemy szybami, ich otwieraniem tyle ile chcemy. Wciskając na dwa szyba opuszcza sie sama do samego dołu. Tu jest ok. Problem pojawia się przy zamykaniu. Na raz wciskając guzik szyba nie rusza wcale do góry. Na dwa (mocniej wciskając klawisz) szyba jedzie ale nie automatycznie tylko trzeba trzymać klawisz. Problem dotyczy tylko zamykania i tylko przednich szyb (pasażer i kierowca) Tył śmiga jak należy. Na początku myślałem że tak ktoś zaprograował LCM bo jest to do ustawienia, ale zastanowiło mnie to ze podczas zamykania auta nie zależnie czy kluczykiem czy pilotem trzymając aż zacznie domykanie, auto domyka wszystko oprócz tych dwóch przednich szyb. Lipa jak nie wiem co. Czy ktoś z takim kłopotem sie spotkał? Od czego możńa by zacząć poszukiwania? Dodam że włączniki sprawdzałem są ok bo sterują (dysponują INPĄ), która też nie zgłasza żadnych błędów związanych z komfortem i szybami. I jeszcze jedna sprawa zauważam że po zamknięciu auta pilotem zapala sie dioda na konsoli (alarm) świeci około 3 s i gaśnie. Alarm się nie uzbraja. Zamykając się w aucie normalnie odpalam nic się nie dzieje nic nie wyje, alarmu jak by nie było. Ktoś coś poradzi? Proszę o opinie i pomoc.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    134
    BMW
    728 e38
    Skąd
    Białystok/Gdynia
    z którego roku masz 7er? nie wszystkie maja alarm, niektóre chyba te z przed 97 mają tylko centralkę i tą diodę ;)
    "With Great Power, Comes Great Responsibility"

  3. #3
    Pytanie, czy alarm kiedykolwiek działał? Alarm w przypadku e38 to duże słowo. Każda ma alarm, tylko nie w każdej jest on uaktywniony. A jak nie jest uaktywniony, to najprawdopodobniej nie ma syrenki i dodatkowych czujników. Włącznie alarmu rejestrującego otwarcie klap i drzwi to prosta robota z komputerem w ręku. Dołożenie dodatkowych czujników to prucie instalacji.

    Co do okien, może miałeś rozbierane drzwi i np. nie zostały podłączone czujniki znajdujące się w plastikowych ramkach wokół szyby? Albo są uszkodzone? Jeśli nie został przeprogramowany sposób obsługi drzwi z klawisza, to w tym miejscu rozpocząłbym poszukiwania...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    więc tak auto jest z końca 98 po lifcie. Coż od początku jak ją mam szyby już nie działały tak jak powinny, więc trudno mi coś kolwiek powiedzieć jak było wcześniej. Prób programowania klawisza już dokonywałem niestety bez efektów. Mam na myśli przytrzymanie na zamykaniu klawisza dłuższy czas. Niestety Inpa nie daje możliwości programowania modułów. Alarm mam raczej kompletny bo czujniki otwarcia np maski mam. Wyć też mi nigdy nie zawył. Dziś jak znajdę chwilkę to zdejmę boczek z drzwi o sprawdze co i jak z tym czujnikiem. Jest jakaś możliwość zastąpienia go czymś innym w razie ewentualności uszkodzenia?

  5. #5
    Sam czujnik jest przyklejony do tej czarnej ramki wokół szyby. Kabelki od niego wychodzą w przedniej części drzwi (w pobliżu lusterka) Spięte są z wiązką taką płaską (chyba trzypinową - dwa użyte) złączką.

    Czy migają Ci kierunki przy zamykaniu lub otwieraniu auta? Jeśli nie, to najprawdopodobniej alarm jest odłączony (wykodowany).

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    nie kierunki nie mygają ani jak auto otwieram ani jak zamykam. Ok zajrzę do tych czujników może akurat to ich wina. A czy jest jakaś możliwośc zastąpienia ich czymś innym czy muszą być takie jak powinny?

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    .....A czy jest jakaś możliwośc zastąpienia ich czymś innym czy muszą być takie jak powinny?
    Niestety, nie testowałem podmiany (emulacji) tych czujniczków czymś innym, więc nie odpowiem... Wiem natomiast, że jak się je odłączy to z zamykaniem automatycznym jest kłopot.

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Danek zmien centalke do otwierania szyb na sprawna bo ta co masz jest niestety uszkodzona ;)
    Po kilku pelnych cyklach szyby "naucza sie" domykac i spod kluczyka/alarmu przod tez bedzie chodzil :]
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Ok śliczne dzięki za pomoc. Jak tam zajrzę to napiszę co i jak z tymi czujnikami. Pozdrawiam.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Danek zmien centalke do otwierania szyb na sprawna bo ta co masz jest niestety uszkodzona ;)
    Po kilku pelnych cyklach szyby "naucza sie" domykac i spod kluczyka/alarmu przod tez bedzie chodzil

    No możliwe że coś nią nie tak. To teraz kolejne pytanie gdzie ją znajdę i czy ona jest tylko odpowiedzialna za szyby czy też będę musiał kombinacje robić bo mi np w liczniku bedzie błąd walił nizgodności stanu przebiegu zapisanego z tym który jest zapisany w sterowniku? Pytam bo w E38 nie wiem jak jest to zrobione, ale w E39 LCM pamięta stan licznika a i jest odpowiedzialny za między innymi centralny i elektrykę szyb. Po jego wymianie występuje nizgodnośc zapisanych danych.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •