Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: e38 problem ze sterowaniem przednich szyb

  1. #11
    LCM nie ma z tym nic wspólnego. Szyby są sterowane przez ZKE (GM3) a ten moduł nie zawiera takich danych jak LCM. Ale BOSS-owi chodziło chyba o moduł drzwi (czyli przełączniki)

  2. #12
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    No możliwe że coś nią nie tak. To teraz kolejne pytanie gdzie ją znajdę i czy ona jest tylko odpowiedzialna za szyby czy też będę musiał kombinacje robić bo mi np w liczniku bedzie błąd walił nizgodności stanu przebiegu zapisanego z tym który jest zapisany w sterowniku? Pytam bo w E38 nie wiem jak jest to zrobione, ale w E39 LCM pamięta stan licznika a i jest odpowiedzialny za między innymi centralny i elektrykę szyb. Po jego wymianie występuje nizgodnośc zapisanych danych.
    Ta centralka to to gdzie wciskasz przyciski od szyb- czyli drzwi kierowcy.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Ok to juz teraz jestem sporo mądrzejszy dzięki Wam. To w takim razie narazie moze sie wstrzymam i podmienię sie z kimś na panele w celu sprawdzenia. Faktycznie w nim coś jest bo wyjmowałem go i w nim jest układ bo słyszalny jest przekażnik. Tyle że ten przekażnik cyka tylko podczas zamykania szyby kierowcy. Bez sensu było by się narozbierać zupełnie nie potrzebnie. Przepnę od kogoś i sprawdzę. W e39 jest chyba taki sam.

  4. #14
    Musisz znaleźć taki, który ma wejścia na 3 wtyczki (nowszy typ).

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Rozbierałem ten panel i faktycznie jest tam sterownik. Nie widać śladów zalania czy uszkodzenia, co jednak nie oznacza że jest ok. Podmienię to się okaze co i jak. A faktycznie u mnie jest na trzy kostki. Zajmę się tematem i opiszę co i jak. Narazie serdeczne dzięki za zainteresowanie moim problemem i cenne podpowiedzi.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Koledzy ostatnio trafił mi sie znajomek z E39 z takim panelem sterowania szyb jaki jest u mnie, czyli na 3 kostki. U niego wszystko fruwało jak lala. Niestety po przełożeniu jego przełączników to samo. Czyli szybki nie jadą same do góry. Ehhh co Wy na to? Zostaje zdjęcie boczków i przyjrzenie się krańcówkom opuszczania szyb, czy jeszcze coś odpowiada za ich działanie?

  7. #17
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    Koledzy ostatnio trafił mi sie znajomek z E39 z takim panelem sterowania szyb jaki jest u mnie, czyli na 3 kostki. U niego wszystko fruwało jak lala. Niestety po przełożeniu jego przełączników to samo. Czyli szybki nie jadą same do góry. Ehhh co Wy na to? Zostaje zdjęcie boczków i przyjrzenie się krańcówkom opuszczania szyb, czy jeszcze coś odpowiada za ich działanie?
    Nie kombinuj, podłącz samochód pod komputer, odczytaj błędy sterownika GM3 i wszystko powinno się rozjaśnić.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Nie kombinuj, podłącz samochód pod komputer, odczytaj błędy sterownika GM3 i wszystko powinno się rozjaśnić.[/quote]

    Tyle że ja podłączać to go podłączam i to kilka razy dziennie. Mam sam taka możliwość i niestety ale żadnych błędów nie ma, nigdy nie było. Dlatego szukam i szukam na piechotę i szczerze to zaczynam wymiękać.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Mimo że minęło sporo czasu to odświerzę temat dla potomnych i opiszę co było u mnie problemem z samoczynnym automatycznym zamykaniem się szyb przednich obu drzwi. Otórz w moim przypadku powodem były żle zamontowane plastikowe oprawki ramek drzwi przednich. nie siedziały we właściwym miejscu. Są w nich czujniki, które jak domniewam mają za zadanie widzieć szybę. niestety tak nie było bo się z nia poprostu mijały. Po poprawnym umocowaniu ramek plastikowych na ramkach drzwiowych szybki już zamykają się jak należy. To tak dla potomnzch moe komuđ si pryzda.

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    93
    BMW
    E38 740i / 750i
    Skąd
    Bydzia
    Ja w innym aucie miałem po przypalane styki a z czasem się wziąłem za to bo szybki totalnie wysiadły. U mnie była konieczność wymiany przełączników

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •