Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: F01 7xx Amortyzatory EDC i sprezyny

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz

    Post F01 7xx Amortyzatory EDC i sprezyny

    Hej,

    EDIT: VDC

    Czy ktos z Was juz mial ta niewatpliwa przyjemnosc wymiany amorkow i sprezyn? Koszt. amorka to jedyne 2900 po znizkach :). Do tego sprezyny ok. 600 i z montazem aby miec gwarancja uzbieralo sie na kosztorysie ponad 9 kola :) jedynie za 2 szt.

    W E65/E66 wiem, ze ludzie wywalaja i wstawiaja zwykle, wykodowuja EDC. Jak to wyglada w F01?

    Natknalem sie na amorki na ali za 2000 z przesylka :). Ciekawe jak to sie ma do oryginalu.
    https://pl.aliexpress.com/item/Front...879622974.html

    U mnie prawy przod zaczal skrzypiec i gosc przesmarowal mi gorne mocowanie nad sprezyna. Popsikal jakims smarem. Jednak slychac, ze od czasu do czasu skrzypi ponownie. Wiem, ze to moze kwestia samego lozyskowania amorka a nie calego amora ale jednak mam 243 tys. i raczej amorki nie beda juz lepsze.
    Ostatnio edytowane przez rockybor ; 16-08-2018 o 07:30

  2. #2
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    No i zaczynają się pomysły na druciarstwo w F01 :D

    Nie ma zwykłych amorów do eFy, więc albo wstawiasz oryginały, albo regenerujesz sobie te co masz (np. w Nagengast), albo testujesz te, co pokazałeś. Zastanawia mnie tylko, czemu ASO doliczyło nowe sprężyny, no i w ogóle czemu musisz wymienić swoje amory?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz
    Zle mnie zrozumiales z tym druciarstwem.

    Moze ktos ma po prostu lepsze dojscie do amorkow i lepsze ceny. 2900 to juz jakis koszt. Przy cenie rynkowej auta na poziomie 60 tys. wymiana wszystkich amorkow to bedzie jakies 18 tys. w ASO. Robi sie spora czesc auta.

    W moim przypadku te skrzypienie to raczej lozyskowanie amorkow, czyli nie tak zle bo oryginal 280 zl a LMI 90 zl.
    ASO przy swoim sprawdzaniu stwierdzilo, ze mam na dole amorkow przy zwrotnicy zwulkanizowane gumy :). Pokazal mi to ale dla mnie to zwykla tuleja, ktora jest cala. Tak sobie spojrzelismy w oczy i bez komentarza to zostawilem.

    Jezeli chodzi o Nagengast to koszt reg. siega ok. 1500 zl + czas regeneracji +- pare dni. Nie naprawiaja elektroniki. Wiec nie wiem czy to ma sens. W moim przypadku zawsze walcze z czasem bo nie mieszkam w PL na stale. Naprawiam auto w weekendy jak zjezdzam do PL.

  4. #4
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Już 1500? No to cena rośnie w oczach. Tam nie ma elektroniki, a elektrozawory regeneruje, przynajmniej tak na filmiku pokazują. Co do amorków z ALI, to lepiej chyba dołożyć brakującą kasę i założyć ORI. Choć z drugiej strony nie ma tu idealnego wyjścia.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz
    Sorki 1200 zl. Odszukalem maila.

    Amortyzatory od tego auta możemy regenerować w kwestii mechanicznej, czyli wówczas gdy są problemy ze sprawnością, stukami czy wyciekami. W przypadku problemów z sterowaniem elektrycznym niestety nie jesteśmy w stanie pomóc. Jeżeli system w aucie n ie zgłasza błędów zakładam problem mechaniczny i wówczas koszt regeneracji takiego amortyzatora to kwota 1200,- brutto za sztukę czas naprawy 5-7 dni roboczych, gwarancja 12 m-cy bez limitu km.
    Pozdrawiam,
    Sebastian Kwiatkowski

    Tel. 58 322 30 37 ; 58 302 56 33
    P.U. NAGENGAST
    ul. Malczewskiego 103
    80-107 Gdańsk
    www.nagengast.pl

  6. #6
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Czyli chodzi pewnie o te elektrozawory sterujące, ale nadal to nie jest raczej elektronika, więc w najgorszym wypadku kupujesz jakiś używany na dawcę i tyle.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Ja bym szukał zdrowych używek.Jest tego sporo.A samą tulejke gumową możesz raczej dobrać i wymienić.
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie

    Post

    Najważniejszym problemem tutaj nie są amory, a brak kasy na naprawę. Auto ma 10 lat, będzie coraz gorzej. Zrobisz amory to za miesiąc będziesz pisał że skrzynia padła. Ja bym go już wysłał na "emeryturę". Czyli nasmarować wkoło tawotem co sie da, żeby nie skrzypiało i sprzedać. Odzyskać pieniądze zamiast topić w naprawy, przeczekać 3 lata, dołożyć pare groszy i przesiąść się na nowszy model, choćby na serie G czy inne ciekawe auto.
    Chyba że obecny właściciel posiada ten model od niedawna, a poprzedni właściciel wpadł na ten sam dobry pomysł wczesniej.
    Ostatnio edytowane przez bmw ; 16-08-2018 o 13:17

  9. #9
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez bmw Zobacz posta
    Najważniejszym problemem tutaj nie są amory, a brak kasy na naprawę. Auto ma 10 lat, będzie coraz gorzej. Zrobisz amory to za miesiąc będziesz pisał że skrzynia padła. Ja bym go już wysłał na "emeryturę". Czyli nasmarować wkoło tawotem co sie da, żeby nie skrzypiało i sprzedać. Odzyskać pieniądze zamiast topić w naprawy, przeczekać 3 lata, dołożyć pare groszy i przesiąść się na nowszy model, choćby na serie G czy inne ciekawe auto.
    Chyba że obecny właściciel posiada ten model od niedawna, a poprzedni właściciel wpadł na ten sam dobry pomysł wczesniej.
    Przecież kolega napisał, że ostatecznie najprawdopodobniej skrzypią mu łożyska McPersona, więc to jeszcze nie powód na wysyłanie auta na emeryturę. Temat zaczął się od amorów, bo oględziny były robione w ASO, a tam baaaardzo rzadko znajdzie się ktoś, kto weźmie pod uwagę wiek auta i opłacalność danej naprawy i zasugeruje naprawę poza ASO jako bardziej rozsądną.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz
    Niestety jestem osoba, ktora zawsze traci na autach. Wtapiam i wiecznie naprawiam gdy tylko cos zaszelesci. Co tydzien diagnostyka (ale mam ISTA/D). Natepna raczej nie bedzie skrzynia a wtryski :) bo juz lekko halasuja na zimnym a to kolejne tysiace, ehhh.

    Trzeba czyms jezdzic a po przesiadce na wyzszy model tez wiaze sie z problemami i czesto drozszymi. Nie wiem czy nie warto zrobic kroku wstecz na E65/E60 od kogos kto dbal. Moje auto byl w leasingu w firmie i raczej kladli lache na wszystko.

    Czasami to juz nawet mysle aby po prostu wziac jakas KIA nowa i miec na wszystko wyrabane, ale serce nie pozwala :). Zawsze wierze do konca, iz pozostalo niewiele do zrobienia aby osiagnac jaki logiczny poziom zadowolenia.
    Ostatnio edytowane przez rockybor ; 16-08-2018 o 13:46

Podobne wątki

  1. e38 sprezyny JAMEX
    Przez Cypcyk w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-07-2016, 13:00
  2. sprezyny tyl
    Przez Bartosz LU w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-10-2015, 22:46
  3. Sprezyny e65
    Przez gutekbialystok w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-08-2015, 11:10
  4. sprezyny
    Przez prokuna w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 17:01
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-07-2012, 09:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •