Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Zacisk przedni lewy e65 730d

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar oizo_pl
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    580
    BMW
    e65 730d indi.
    Skąd
    Gliwice

    Cool Zacisk przedni lewy e65 730d

    Witam , opisze swój problem a mianowicie zacisk przedni lewy troszeczkę bardziej sie grzeje niż prawa strona . Słuchajcie nie ma tu żadnego druciarstwa a osoba która to robiła nie jest Januszem z Passata 1.9 td . Odkryłem to przez przypadek jadąc wolno po zjeździe z krętej góry i słysząc specyficzny pisk klocka .
    #tarcze nowe firmy Nn
    #klocki Trw
    #nowy płyn hamulcowy
    #pasta do prowadnic Ate
    #pasta do tłoczków Ate
    Nie chciał bym poruszać tematu kto i czym smaruje i packa swoje hamulce zaraz zrobi się pięć stron :) . Mój zacisk był rozbierany sprawdzany tłoczek pracuje jak należy osłona była w porządku brak oznak korozji pod osłoną , tłoczek został przesmarowany pastą z Ate i wszystko jest ok . Prowadnice czyste sprawne pasta z Ate do prowadnic i to wszystko . Osadzenie klocków na jarzmie tez zostało sprawdzone czy przypadkiem nie kantuję się bądź czy coś je nie blokuję .
    I wiecie co nie mam juz pomysłu ale dopisze jeszcze bardzo ważna rzecz, jadąc auto stradą zatrzymam auto mój wzór felgi pozwala mi na wsadzenie reki i złapanie zacisku i w zasadzie są chłodne lewy delikatnie ma o kilka stopni więcej nie wiele trzeba się skupić nad tą czynnością :D:D . Trochę to może dziwnie wyglądać ze koles na poboczu maca zacisk jak znachor głowę chorego :D:D:D:D.W Passacie bym to olał - podsumowując nic strasznego się nie dzieje :) ale ma być dobrze :) i tyle :D:D
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 15-08-2018 o 11:01
    bylo:P e32 735 automat e34 525 td automat e36 320i e36 323i automat e38 740i automat e39 528i automat ,
    obecnie e39 520i , e39 520i 400 tys km igła :) e65 730d individual

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    5
    BMW
    E66 730ld
    Skąd
    Janow
    Hey mam podobny problem rozlorzylem zacisk na części pierwsze wyczytałem i przesmarwoalem i na początku było Ok ale po trasie 4 tyś km na bramkach słyszałem jak popiskuje nie wiem jak w twoim przypadku ale u mnie chyba winę ponosi tarcza bo jak podnioslem auto i zakrecilem kołem to co pół obroty było słychać jak tarcza ociera o klocki przy czym rusza się cały zacisk i ta sprężyna zabezpieczającą piszczy

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar oizo_pl
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    580
    BMW
    e65 730d indi.
    Skąd
    Gliwice
    Ja tez obstawiam jakąś ułomność- bardziej na klocek stawiam , Najprościej wywalić to na hasiok i zapodać nowy zestaw tarcz i klocków z górnej półki (temat rzeka )
    jak wiadomo 1000zł na start. Na starym zestawie nic nie piszczało ja wymieniałem w okresie zimowym i pamiętam ze wjeżdżając na parking i jeszcze wykonując skręt kierą słyszałem ze coś piszczy , pomyślałem aaaa ledwo 200km przejechane muszą się ułożyć.
    Ostatnio edytowane przez oizo_pl ; 15-08-2018 o 09:55
    bylo:P e32 735 automat e34 525 td automat e36 320i e36 323i automat e38 740i automat e39 528i automat ,
    obecnie e39 520i , e39 520i 400 tys km igła :) e65 730d individual

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    5
    BMW
    E66 730ld
    Skąd
    Janow
    Ja mam założone jakieś 15tys temu EBC performance i klocki też EBC i to raptem 2 miesiące temu wymienione

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Podczas problemów z moimi Textarami rozmawiałem z technikiem z Textar Polska i co zapamiętałem (może to prozaiczne) z rozmowy z nim to to ,że powiedział mi ,że w BMW prowadnice zacisku absolutnie nie wolno smarować. Mają być czyste , suche i niczym nie smarowane.
    Drugą kwestią która wzbudziła moje obawy to to że BMW zrezygnowało z blaszki mocującej klocek w zacisku hamulcowym a zostawili tylko na tym co wchodzi do tłoczka.
    Konstrukcja przez lata przewidywała ,że na klocku zewnętrznym jak i wewnętrznym mocowanie było wymagane a ekonomia obecnych czasów pozbawiła jeden klocek mocowania. Zwróć uwagę na to czy masz klocki z mocowaniem na obu klockach czy tylko na jednym. Normalnie jak nikt uwagi na to nie zwraca a nie tak jak Ty to nic nie mówi, a jak widać klocek dotyka tarczę i grzeje sie a przez to powoduje szybsze zużycie. Co za tym idzie to wiadomo. Szybciej wszystko wymienisz i wszyscy zarobią pieniądze prócz Ciebie oczywiście. Skoro BMW zaprzestało kwestii z mocowaniem na jednym klocku mocowania to "wielcy" producenci poszli ich tropem z wiadomych powodów.
    Poniżej wklejam fotkę którą zrobiłem porównując ów klocki
    [IMG][/IMG]

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar oizo_pl
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    580
    BMW
    e65 730d indi.
    Skąd
    Gliwice
    sprawdzę ale wydaje mi się ze klocki mam jak z Textara (brak blaszki ) dam foto za jakiś czas
    bylo:P e32 735 automat e34 525 td automat e36 320i e36 323i automat e38 740i automat e39 528i automat ,
    obecnie e39 520i , e39 520i 400 tys km igła :) e65 730d individual

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez oizo_pl Zobacz posta
    sprawdzę ale wydaje mi się ze klocki mam jak z Textara (brak blaszki ) dam foto za jakiś czas
    Ja też kupiłem klocki z Textara i zauważywszy brak tej blaszki zaczęła się moja rozmowa z technikiem Textar PL. Super facet ,naprawdę. Wyjaśnił mi wiele kwestii .
    Jak widać na klocku Textara jest brak tej blaszki mocującej, ale miejsce na nią jest. Ja rozwierciłem to miejsce w starym klocku żeby odzyskać blaszkę mocującą i nałożyłem tę blaszkę w jak widać na przygotowane miejsce na nowym klocku Textara. Położyłem klocek na płaskiej twardej powierzchni i zaklepałem ją na swoim miejscu tam gdzie przez lata zawsze wszystkie klocki ją miały. Wbrew pozorom prosta rzecz do zrobienia a materiał (ten dzyndzel) na klocku nie jest wcale jakoś specjalnie twardy i bardzo łatwo sie sklepał. Wygląda wszystko jak ori i działa tak jak powinno.
    Teraz mam pewność ,że klocki są odsunięte od tarczy i nie powodują ocierania czy odbijania się od niej.
    Polecam zwracać na to uwagę.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-05-2018, 22:06
  2. [ elektryka] [e38]NIE DZIAŁA LEWY PRZEDNI KIERUNEK
    Przez hoobi2006 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-11-2007, 14:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •