Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: n62b44 6hp26 zdjęta skrzynia co warto zrobić ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    80
    BMW
    n62b44
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza

    Post n62b44 6hp26 zdjęta skrzynia co warto zrobić ?

    Witam, zdjąłem skrzynię ponieważ ciekło mi z tyłu bloku silnika (z tej takiej wanienki).

    1 pytanie Koło zamachowe trzeba siłą wytargać ??? wykręciłem wszystkie śruby i mocno siedzi.... czy ono jest wprasowywane?

    Co warto sprawdzić zrobić gdy już mam na zewnątrz skrzynię...

    Da się jakoś sprawdzić konwerter ????

    Cieknie mi olej pod skrzynią czy może cieknąć między konwerterem a skrzynią ??? jest tam jakaś uszczelka ??? czy to nr 10 ?



    Tą wanienkę nr5





    Można na sylikonie czy trzeba nową wanienkę ??? a może są uszczelki do tego ?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek89
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    264
    BMW
    F01 740XD
    Skąd
    EPJ
    Ja aktualnie mam skrzynie rozebrana, jeżeli cieknie ci między konwenterem a skrzynia to uszczelniacz masz do wymiany numer 10 z obrazka ,ja jeszcze wyciagnelem pompę oleju i wymieniłem oringi 18 i 9. Samego konwertera wyciągniętego raczej nie sprawdzisz ale niech wypowiedzą się znawcy ?

  3. #3
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    W sylikonowanie wanienki nr 5 się nie baw, bo jak coś puści to masz znowu kupę roboty. To samo jest np z wanienką nr 1. One mają jednorazowe uszczelnienie. Mi tak się stało z tą drugą i zgubiłem cały płyn chłodniczy.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    80
    BMW
    n62b44
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Cytat Zamieszczone przez krzysiek89 Zobacz posta
    Ja aktualnie mam skrzynie rozebrana, jeżeli cieknie ci między konwenterem a skrzynia to uszczelniacz masz do wymiany numer 10 z obrazka ,ja jeszcze wyciagnelem pompę oleju i wymieniłem oringi 18 i 9. Samego konwertera wyciągniętego raczej nie sprawdzisz ale niech wypowiedzą się znawcy ?
    No właśnie problem z tym że nie wiem skąd ciekło, w trakcie zdejmowania skrzyni popełniłem błąd i nie odkręciłem 4śrub od konwertera więc rozszczepił się ze skrzynią i cały olej się wylał. Czyli wszystko mokre.

    Ale auto stało 2 tygodnie i pod autem była plama oleju. Skądś leci ale skąd ciężko powiedzieć.

    Są jakieś warsztaty które mogą sprawdzić konwerter na maszynce czy coś ?
    To samo co do skrzyni

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Masz p.Palkę w Mysłowicach. Pogadaj z nim. Powinien Ci pomóc.
    P.S. Jaką masz BMWejkę bo domniemam ,że nie o 7er chodzi ?

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    80
    BMW
    n62b44
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Powiedzcie mi jeszcze czy w konwerterze wszystko powinno być na sztywno czy może mieć luz ????

    Są tam zębatki .... coś ala sprzęgło i lata wokół osi.
    Jak się nałoży konwerter na skrzynię to też jest luz jak się go wygina lewo prawo ... to normalne czy ma być na sztywno
    Miro mam e60 - ale silnik plus skrzynia to raczej wszystko to samo


    A ta uszczelka nr 10 to wkręcana jest czy wciskana ? z tego co pamiętam to chyba ma gwint .... tylko czym to wykręcić

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Masters Zobacz posta
    Są tam zębatki .... coś ala sprzęgło i lata wokół osi.
    Jak się nałoży konwerter na skrzynię to też jest luz jak się go wygina lewo prawo ... to normalne czy ma być na sztywno
    Wszystko OK. To, co lata to pompa konwertera - niejako odbiornik momentu. Siedzi wycentrowana na wałku od skrzyni, a po zdjęciu lata, bo to element luźno pracujący w konwerterze. Wszystko jest OK - ma luźno latać.


    Do założenia simeringa 10 przygotuj sobie długą dopasowaną do uszczlniacza rurkę, bo dosyć trudno go nabić bez ściągania pompy. Siedzi bardzo ciasno, więc bardzo ważne jest, żeby ładnie i równo go wsadzić na miejsce - uważaj, żeby go nie zdeformować przy montażu. Uważaj też przy zakładaniu ciężkiego konwertera (ok. 20-25kg), żeby tego uszczelnienia nie uszkodzić.

    Zakładanie konwertera to bardzo istotna sprawa. Najlepiej sobie najpierw zmierzyć jak głęboko siedzi podczas ściągania skrzyni. Jeśli tego nie zrobiłeś, to nie ma stresu, ale uważnie obserwuj jak będziesz zakładał skrzynię - konwerter musi być tak głęboko w skrzyni, że jak przyłożysz skrzynię do silnika, to ma się on jeszcze cofnąć o kilka mm. Jeśli się nie daje cofnąć, to znaczy, że za płytko siedzi i musisz nim jeszcze pokręcić i potrząsnąć przy jednoczesnym lekkim wciskaniu go na miejsce. Konwerter warto zalać olejem, ale tutaj uwaga - wlej po samą szyjkę, odczekaj i wlej znowu - wypełnienie konwertera olejem nie idzie tak szybko, jakby mogło się zdawać.

    Dodam tylko w nawiasie, że jakby ktoś robił mechatronikę przy okazji, to poza sześcioma tłoczkami i okularami warto też wymienić suwaki.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 14-08-2018 o 19:46

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    80
    BMW
    n62b44
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Thx za odpowiedź HTN. Widzę że coraz mnie ludzi na forach z wiedzą.
    10 weszła bezproblemowo trzeba było tylko równiutko wciskać by się nie kantowała.
    Pompę też później zdjąłem bo uszczelka przepuszczała.

    To fakt konwerter wchodzi na kilka razy.

    Suwaki to zapewne te 4 rurki. Już jakiś czas temu je wymieniłem ;).

    Dziwi mnie dolewanie oleju w tych skrzyniach. Wchodzi 8L i zaczyna się ulewać.
    Może przez to że trzeba by auto w powietrzu zawiesić aby 4-6 biegi weszły. W dis opisane jest że 4,5,6 też trzeba na 3 sek włączać.

    Problem też w tym że olej sprawdza i dolewa się przy tem 50-60C a taką tem skrzynia ma z minutę albo 2.

    po chwili zawsze zaczyna wyciekać olej.

    Jest na to jakaś mądra metoda?.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Jest metoda. Robić to zimą przy -10*C w nieogrzewanym garażu. :)
    Temperaturę oleju sprawdza się między 35*C a 45*C To tak jak ma być perfekcyjnie.

Podobne wątki

  1. [skrzynia] BMW e65, skrzynia ZF 6HP26 szarpie z 2 na 3 i na odwrot.
    Przez Smoku w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 16-08-2021, 14:51
  2. [skrzynia] 730d Skrzynia 6HP26 - tryb awaryjny - kody błędów
    Przez Rapik w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-02-2016, 14:12
  3. [skrzynia] E65 gdzie można zrobić upgrade skrzyni 6hp26 trójmiasto okolice
    Przez doto04 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-09-2014, 22:05
  4. [skrzynia] Skrzynia ZF 6HP26.. szarpnięcia przy redukcji ???
    Przez Simon w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 15:19
  5. [skrzynia] SKRZYNIA NIE ZRZUCA NA N 6hp26 745i
    Przez AREK 735 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 19:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •