Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 74

Wątek: F01 730D Drgania podczas jazdy

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Jak jedziesz np 80 km/h równo ze stałą prędkością to wskazówka obrotomierza jest stabilna czy waha sie ? Również auto może drżeć .

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz
    Stabilna, ten akurat poslizg bym rozpoznal. Typowe slizgi obrotow dla konwertera. Musze sprawdzic czy moje wibracje przy roznych predkosciach i biegac sa dla tych samych obrotow.

    Druga sprawa to jadac np. 80 wylaczlem silnik i mialem wrzucone N. Dalej wibracje byly. Podczas tego zabiegu wciaz obracaja sie: wal, polosie, ... Nie wiem jak wtedy zachowuje sie konwerter.
    Ostatnio edytowane przez rockybor ; 10-08-2018 o 13:11

  3. #23
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Wow. Silnik w eFie da się zgasić podczas jazdy?

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz
    Oczywiscie, tak samo w F10, F11 jak i F01. Nie wiem jak dlugo mozna tak sie kulac ale robie to kilka sek.

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Konwerter jest na stalę przykręcony do silnika, więc będzie to zależało od obrotów silnika. Wibracje od konwertera najłatwiej rozpoznać na postoju - dodajesz bardzo powoli gazu i obserwujemy, czy przy jakiś prędkościach obrotowych przenosi się coś na budę. Na dobrym konwerterze, niezależnie od obrotów, nie odczujesz żadnych zmian. Jak konwerter będzie źle wyważony, to poczujesz na pewno.

    U mnie wibracje pojawiały się przy 1.300obr/min, 1600 telepało najmocniej, 1.800 wibracje się wygaszały. To jest akurat mniej więcej przedział 80-130km/h. Kolejny konwerter - używany, nigdy nie regenerowany, nie wibrował w ogóle. Następny kupiłem regenerowany w polskim warsztacie za parę stówek i leciutko bił, ale nie na tyle, żeby mnie to irytowało. Czytałem jednak w internecie, że niemal co drugi, kto wymieniał ma problemy z wibracjami na regenerowanych konwerterach. Mało kto jednak to zgłasza, a później bida jest, jak skrzynia się regularnie zaczyna sypać od wibracji.

    Wrzucenie na N powoduje, że konwerter kręci się z prędkością obrotową silnika, natomiast w wewnątrz konwertera sprzęgło jest rozpięte i wał razem z imelarem kręcą się z prędkością kół. Teoretycznie wibracje powinny ustąpić. Jeśli nie ustępują, to czytałem też, że samą skrzynia może powodować wibracje. Na sprawdzenie tego też jest prosty sposób, a mianowicie...
    Podnosisz auto do góry, odkręcasz wał od skrzyni, wyłączasz DSC, zakładasz wydech, odpalasz silnik, wbijasz bieg i rozpędzasz silnik i skrzynię do prędkości obrotowych przy których są wibracje.

    Przeprowadź jeszcze inny test. Jedziesz z prędkością, gdzie masz największe wibracje. Przełącz wtedy na tryb manualny skrzyni i zredukuj najpierw o jeden bieg, później jak się da, to o drugi. Jeśli wibracje się nie zmieniły to nie jest to ani od silnika, ani skrzyni, ani konwertera, ani zawieszenia całego napędu.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 10-08-2018 o 14:25

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wiec tak:

    1. Na postoju nie ma zadnych wibracji ani przy 1300, ani 1600, 1800 i tak az do czerwonego pola.
    2. Zmiana biegow/obrotow przy stalej predkosci nie powoduje zaniku lub pogorszenia drgan.

    Wibracje sa zalezne od predkosci obrotowej walu/kol. Zauwazylem, ze na zimym jakby jest gorzej. Hmm, moze dyfer, skrzynia (temp. oleju).

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Możesz mi wierzyć lub nie ale reasumując całość na obecną chwilę winne masz koła. Albo opony ,albo felgi albo jedno i drugie.
    Postaraj się podmienić na próbę koła od kogoś kto ma na bank idealne bez żadnych wibracji i drgań.
    Ja bym naprawdę od tego zaczął a i kosztów zero......no może jakiegoś łiskacza postawisz komuś za pożyczenie kół na próbę.
    Nie zakładaj swoich zimowych tylko pewniaki co w innym aucie jeżdżą.

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez rockybor Zobacz posta
    Oczywiscie, tak samo w F10, F11 jak i F01. Nie wiem jak dlugo mozna tak sie kulac ale robie to kilka sek.
    Ciutke OT ale jest to bezpieczne np dla skrzyni biegów ? Czy w ogóle włączanie N podczas szybszej jazdy jest bezpieczne ?

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Możesz mi wierzyć lub nie ale reasumując całość na obecną chwilę winne masz koła. Albo opony ,albo felgi albo jedno i drugie.
    Postaraj się podmienić na próbę koła od kogoś kto ma na bank idealne bez żadnych wibracji i drgań.
    Ja bym naprawdę od tego zaczął a i kosztów zero......no może jakiegoś łiskacza postawisz komuś za pożyczenie kół na próbę.
    Nie zakładaj swoich zimowych tylko pewniaki co w innym aucie jeżdżą.
    Ja o kołach w pierwszym pości emówiłem :)

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    136
    BMW
    Alpina b12
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Ja o kołach w pierwszym pości emówiłem :)
    Widze, że jak sie wapomnie o alkoholu to wszyscy się podlączają do sukcesu :) musze zapamiętać ;)

    Pozdrawiam,
    Michał

Podobne wątki

  1. [silnik] E38 730d gaśnie podczas jazdy
    Przez biemdablju7 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-10-2017, 19:08
  2. [silnik] Drgania auta podczas postoju - nadmierne
    Przez windosek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-11-2013, 22:18
  3. Silnik gaśnie podczas jazdy // 730d
    Przez Przybysz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 16:34
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 21:38
  5. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 06-10-2010, 19:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •