Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 65

Wątek: Coś swiszczy przy puszczaniu gazu 740xd

  1. #51
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez michal.nowak1 Zobacz posta
    Aldik i jak ? Pomógł montaż plastiku czy znalazłeś inną przyczynę?

    Pozdrawiam,
    Michał
    Jaki chytrus na łyskacza

  2. #52
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Ja siedzę cicho, bo miałem te plastiki w całości. Potem je rozorałem o krawężnik, potem wymieniłem, ale akustycznie nic się nie zmieniło :P a jak były rozwalone, to przez pół roku na "duck-tape" połatane były ;)

  3. #53
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    136
    BMW
    Alpina b12
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Jaki chytrus na łyskacza
    Nieeeee:) z ciekawości raczej.

    Pozdrawiam,
    Michał

  4. #54
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    W sumie nie do końca miałem okazje przetestować . Ale wydaje mi się ze nie - skupiłem się teraz na tych półosiach i będę je regenerował ale dopiero za dwa tygodnie . Czekam
    do tego czasu na jakiś sugestie . Co ciekawe słyszę tyrkotanie jak np wbijam się z bocznej dobryluchubale przy ostrym skręcie do oporu już cisza

  5. #55
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    W sumie nie do końca miałem okazje przetestować . Ale wydaje mi się ze nie - skupiłem się teraz na tych półosiach i będę je regenerował ale dopiero za dwa tygodnie . Czekam
    do tego czasu na jakiś sugestie . Co ciekawe słyszę tyrkotanie jak np wbijam się z bocznej dobryluchubale przy ostrym skręcie do oporu już cisza
    Co to jest "dobryluchubale" ?

  6. #56
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Eh bo z telefonu pisze i do tego ślepy jestem ;)
    Chodzi o to ze jak wbijam się z bocznej ulicy to słychać a jak ostro skręcam do oporu to nic.
    Ponowię pytanie czy półosie musza być sztywne w sensie niemożliwe do ruszenia ręka ?

  7. #57
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Lekko obrócić się dadzą, ale ruszać wzdłużnie i góra/dół nie powinny się dać.

  8. #58
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Lekko obrócić się dadzą, ale ruszać wzdłużnie i góra/dół nie powinny się dać.
    No to prawą mogę delikatni ruszyć, chociaż słowo ruszyć to nadużycie natomiast jak poszarpie to słysze stuk i widze ze ciut drgnie w jedną lub druga stronę.
    Z lewą to mi się nie udało. Co ciekawe terkocze (odgłos przegubu) w obie strony hmm chociaż w lewo chyyyba bardziej. Słyszę jakby z prawej była własnie walnieta. Teraz pytanie czy Ona moze wydawać dźwięk z filmiku z mojego pierwszego postu ?

  9. #59
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Widze ze mnie olaliście ;)

    Co do tematu to chyba sam sobie musze wódke polać - wymieniłem osłone plus zakupiłem a ASO śrubki i dzisiaj dokrecałem osłone gdzie tylko brakowało plus przejrzałem większość plastików i chyba dźwięk ustąpił. Natomiast dodam że jest chłodnie hmm i hmm czy to może mieć znaczenie !? Myślałem czy mam w grillu zamykany klapki ale to chyba tylko G?

    Kwestia chyba półosi nadal do rozwiazania. Jak delikatnie skręcam to czasami słyszę pukanie ale tak jakby przed soba w środku auta natomiast pasażerowie słyszą to po prawej. Trudno dokładnie powiedzieć. Ztresztą opisalem wszystko w poście powyżej. Jedyna co zauważylem od wczoraj to że jakby delikatnie drgało na pedale podczas powolnego przyspieszania od zera - czy to może być oznaka własnie półosi czy co innego ?
    ...chyba ząłożę nowy temat...

  10. #60
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    136
    BMW
    Alpina b12
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Widze ze mnie olaliście ;)

    Co do tematu to chyba sam sobie musze wódke polać - wymieniłem osłone plus zakupiłem a ASO śrubki i dzisiaj dokrecałem osłone gdzie tylko brakowało plus przejrzałem większość plastików i chyba dźwięk ustąpił. Natomiast dodam że jest chłodnie hmm i hmm czy to może mieć znaczenie !? Myślałem czy mam w grillu zamykany klapki ale to chyba tylko G?

    Kwestia chyba półosi nadal do rozwiazania. Jak delikatnie skręcam to czasami słyszę pukanie ale tak jakby przed soba w środku auta natomiast pasażerowie słyszą to po prawej. Trudno dokładnie powiedzieć. Ztresztą opisalem wszystko w poście powyżej. Jedyna co zauważylem od wczoraj to że jakby delikatnie drgało na pedale podczas powolnego przyspieszania od zera - czy to może być oznaka własnie półosi czy co innego ?
    ...chyba ząłożę nowy temat...
    Czesc co do gwizdow, fajnie że się udało. Półosie nie mają nic wspólnego z drganiami na pedale, chyba że hamulca. Obejrzałem twój film już dwa razy I za nic nie wiem o co chodzi :/ Co do stuków rzeczywiście mogą być słyszalne różnie, A to dla tego że mogą się po wspomnianej półosi prznenosić. Sprawdź wewnętrzne przeguby.

    Pozdrawiam,
    Michał

Podobne wątki

  1. [silnik] Walnięcie przy naciśnięciu gazu
    Przez julaswdx w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-06-2017, 21:57
  2. Wibracje silnika przy dodawaniu gazu na luzie HELP :(
    Przez marcin8181 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-03-2016, 20:39
  3. [skrzynia] "Kopnięcie" przy puszczaniu nogi z gazu.
    Przez damned1 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 17:32
  4. [silnik] m30b30 szarpie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
    Przez pluskwa9 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 11:47
  5. Wibracje przy dodawaniu gazu podczas jazdy.
    Przez Z00FY w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-03-2010, 20:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •