Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Lewa strona dmucha cieplej niz prawa

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    19
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Trójmiasto

    Post Lewa strona dmucha cieplej niz prawa

    Przeczytałem już posty na ten i podobne tematy jakie są na Forum i w nawiązaniu do nich mam pytanie do znawców tematu: Ile powinno by czynnika i jaka jest tolerancja od - do? E65 3,0D 2003

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    69
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    Puławy
    Powinienes miec naklejke na masce od spodu na zielonej naklejce ile wchodzi, a z tego co pamietam to ok 850 gr

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    19
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Trójmiasto

    Post

    @czauder Dzięki za wiadomość. Tam nie szukałem naklejki a i tak była mocno przykurzona. I tu powstał problem bo na naklejce jest 700 +/-10 a wszędzie w internecie znajduję ilość 810 +/-10 co prawda w niektórych jest zaznaczone po 2005r więc jestem w kropce. Miałem napełnione według naklejki i efekt jak wyżej oraz w innych postach np:
    Cytat Zamieszczone przez .raven Zobacz posta
    Potwierdzam, miałem ten sam objaw tego lata. Z lewej strony wiało cieplej - było mało czynnika.
    Jak napełnię 810 może być to:
    Cytat Zamieszczone przez toomas Zobacz posta
    Jeśli serwisant napełni układ zbyt dużą ilością czynnika to może uszkodzić sprężarkę. Tak pokrótce o klimatyzacjach i chłodnictwie.
    No i nie wiem co robić...
    Ostatnio edytowane przez AndyS ; 31-07-2018 o 22:18

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Jeżeli było by 710 a ma być 810 to uwierz mi ,że będzie chłodziła jak wściekła.
    Nie uszkodził Ci się czasem jeden elektrozawór ogrzewania i cały czas ładuje gorący płyn na lewą nagrzewnicę ?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    19
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Trójmiasto

    Post

    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Jeżeli było by 710 a ma być 810 to uwierz mi ,że będzie chłodziła jak wściekła.
    A Ty masz też więcej (810)? Wolałbym nie uwalić sprężarki.
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Nie uszkodził Ci się czasem jeden elektrozawór ogrzewania i cały czas ładuje gorący płyn na lewą nagrzewnicę ?
    Myślę że nie. Po pierwsze zaraz po uruchomieniu silnika (płyn zimny) też tak jest a potem temperatura dmuchanego powietrza nie rośnie. Po drugie prawa strona też słabo chłodzi raz lepiej raz gorzej. Jest odczuwalnie zimniejsza ale nie mocno zimna. W piątek jadę na przegląd czy nie ma wycieków. Wtedy muszę podjąć decyzję 700 czy 800 i nadal nie wiem ile "nabić".
    Ostatnio edytowane przez AndyS ; 31-07-2018 o 22:33

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Zajedź więc kumatego gościa co ma stację do klimy niech wszystko odessie ,zrobi vacu i niech nabije z nowym olejem tak jak masz na tabliczce i musi hulać.
    Auto masz z rynku niemieckiego czy może gdzieś z norweskiego ? Rozkodowałeś kiedyś VIN autka ?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    19
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Trójmiasto

    Post Nowe dane

    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Zajedź więc kumatego gościa co ma stację do klimy niech wszystko odessie ,zrobi vacu i niech nabije z nowym olejem tak jak masz na tabliczce i musi hulać. Auto masz z rynku niemieckiego czy może gdzieś z norweskiego ? Rozkodowałeś kiedyś VIN autka ?
    Klimatyzacja była "nabijana" wiosną rok temu po naprawie pękniętej aluminiowej rurki w BM Serwis SOPOT. Prawdę mówiąc po odbiorze wydawało mi się że troszkę słabiej chłodzi. Robiłem tam kilka rzeczy i praktycznie nie było nigdy problemów no może tylko kwestia wysokości kosztów. Auto jest z Francji i mam rozkodowany VIN.
    A teraz trochę nowych danych do tematu. Osobiście nie mam i nie używam laptopa więc obce mi są Inpy, NCS-y itp programy ale mogę powalczyć z błędami bo mam przyrząd diagnostyczny AUTEL który w zupełności wystarcza bo w przypadku przeprogramowania i tak pojadę do fachowców. Przy jego pomocy przeglądam i kasuję wszelkie błędy. Jak dotąd wszystko idzie bezproblemowo a nie jest to dla mnie (mam sporo lat i "siwy łeb") tak skomplikowane jak w w/w programach. Przy diagnozie sekcja klimatyzacji nie zgłasza błędów. W podglądzie LIVE wszystkie klapy się ruszają, jest pokazane w "%" ich otwarcie. Obie strony są idealnie symetryczne tzn. Jak prawa strona ma 100% to lewa też i tak samo dla 0%. Oprócz tego znalazłem jeszcze takie ciekawe wartości (LIVE):
    AUC sensor supply
    4,98V;
    AUC signal
    2,39V;
    Pressure-sensor supply 4,90V;
    Refrigerant pressure
    3,73 bar;
    Compressor refrigerating capacity
    128%.
    Czy ktoś obeznany w chłodnictwie albo klimie BMW potrafi to zinterpretować a zarazem porównać z wartościami otrzymywanymi w Inpie czy też innym programie? Może to rzucić światło na mój problem z klimatyzacją. Dodam jeszcze że zrobiłem ostatnio non-stop 750km i powietrze z nawiewów nie było gorące czy ciepłe ale nie było też zimne nie wspominając o bardzo zimnym. Moim zdaniem miało temperaturę powietrza na zewnątrz.
    Nadal proszę o pomoc.
    Ostatnio edytowane przez AndyS ; 03-08-2018 o 20:33

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Podjedź do kogoś uczciwego i kumatego niech ściągnie wszystko (maszyna policzy ile było faktycznie) i niech nabije tyle ile ma być.
    Pytanie mi się nasuwa jedno tylko ,czy ta spawana rurka nie ma zaspawanej trochę wewnątrz prześwitu i nie blokuje przepływu czynnika ?

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    19
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Trójmiasto

    Post

    Istnieje ryzyko i szansa że przekrój rurki mógł się nieco zmniejszyć bo była spawana na zgięciu. Czyli taka sytuacja może skutkować odczuwanym przeze mnie lekkim spadkiem wydajności.
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    i niech nabije tyle ile ma być.
    To znaczy ile? Przeglądałem internet, sprawdziłem w nastawach 2 różnych maszyn napełniających, czytałem w grubej książce serwisowej i wszędzie jest 810 a naklejka na masce podaje 700.
    I bądź tu mądry.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    A jest to na pewno ori naklejka czy ktoś taką nakleił żeby tylko była .....hmm ?

Podobne wątki

  1. [karoseria] e65 Rozbórka lusterka lewa strona
    Przez oizo_pl w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-09-2017, 19:10
  2. [elektryka] bmw e38 750 nie pracuje lewa strona silnika
    Przez zebamorki1 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-03-2015, 19:53
  3. Szkła reflektora prawa czy lewa?
    Przez maniek42 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 13:06
  4. Ogrzewanie-prawa grzeje lewa cały czas zimne powietrze
    Przez broniu1981 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 16:14
  5. e34 b10 turbo kiera lewa strona
    Przez kamiltar w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 17:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •