Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Lemforder też Made in China?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    213
    BMW
    Jest 740iL 1995 r. Ex: e38 730i, e38 735i, E39 523i,E36 320i cabrio
    Skąd
    Warszawa

    Post Lemforder też Made in China?

    Zawsze myślałem, że ten producent produkuje w Niemczech... I teraz pytanie do tych co zamawiają więcej części od tego producenta: czy to norma? Czy już nic nie produkują w kraju skąd pochodzi firma?

    xxxxxxxxxxx (MOD edit) dysponuję blokadami rozrządu M60, M62, M62TU

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Ile zapłaciłeś za poduszki ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    W Niemczech to Lemiemu tylko konto w banku zostało. Produkcja w Chinach jak większość dużych i małych firm. Jakość jako,tako kontrolują ale to już na pewno nie ta sama jakość Lemfordera co 10 i więcej lat temu.
    Takie czasy :(

  4. #4
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Społeczeństwo ma tak samo mocno zakodowane w głowie, że chińska jakość, to słaba jakość jak, że niemiecka jakość, to bardzo dobra jakość. Tymczasem czasy się troszkę zmieniły. Lemforder produkuje części w różnych stronach świata. Na szybko znalazłem: Brazylię, Niemcy, Turcję, Słowację, Chiny, Włochy.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Ja nie twierdzę ,że każda chińska jakość to zła jakość. Twierdzę ,ze w tych czasach wszyscy produkują słabsze i gorsze produkty niż kiedyś a ,że przeważnie robią to w CHrl to jest oczywiste z oczywistych powodów.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    213
    BMW
    Jest 740iL 1995 r. Ex: e38 730i, e38 735i, E39 523i,E36 320i cabrio
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez czerwony16 Zobacz posta
    Ile zapłaciłeś za poduszki ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    ok 220zł szt

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    448
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8

    Post

    prawda są inne czasy , kiedyś jak kupowało się merca czy bmw to było auto na lata i przynajmniej w PL bralo się za gotówke . W rodzinie mieli dużo w124 , potem wszedł okular w210 i już było to dużo gorsze (mowie o aucie nowym z salonu) ,np lampy w nowym aucie zmatowiały po roku , kable szajsowate .Widać było już oszczednosci na materiałach - co wychodziło przez 5lat uzytkowania tego auta. Produkcja wielu częsci do w w210 w Chrl i krajach azji ,bo tak nam mówili starzy mechanicy z aso ,spieprzyła to auta pod wieloma względami. To tak troche historii. Poza tym Chrl to kraj autorytarny ,jak to w komunizmie trzymają ludzi za mordę tak czy inaczej robotników mają pod dostatkiem , partia komunistyczna ma wpływ i posiada w ofiicjalny czy nieoficjalny sposob jakaś tam kontrole nad firmami zagraczninymi ...... miałem przyadki jak handowałęm elektroniką że dało się kupić części które było robione np dla samsunga czy lg robione po godzinach oficjalnej pracy zakładu(czyli po zamknieciu zakładu na lewo produkowali ) jako tzw OEM ;-), BADZ zamiennik HIGH quality . A firmy zagraniczne muszą akceptować takie praktyki jeśli nie chcą wylecieć z tamtąd . Mozna wiec kupic jakaś cześć nawet z pudełkiem znanej firmy ,a cieżko bedzie dojśc czy to podróbka czy oryginał po godzinach , oni kopiują i kradną patenty na potęge i nie można z tym nic zrobić. Facet który handluje respiratorami z PL odpowiedział mi historie że mogł kupić niby podróbki bez loga za 50% ceny i Chinska firma jakas tam krzak dawała na to gwarancje że to oryginał ale bez loga. Dał mu probki towar gratis i działy bezawaryjnie gośc miał umowę ze szpitalami to wydygał bo jakby wyszło a by ktoś zmarł itp by jakieś śledztwo wyszło to wiecie sami.

    kuzwa ale egipkie znaki wyszly..
    Ostatnio edytowane przez mike333 ; 08-08-2018 o 22:58

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    ćˆ‘ćƒłĺƒč€ƒé€™ĺ€‹é™łčż°ďźŒä˝†ćˆ‘ä¸çŸĽé“äť–ĺŞ˝çš „ć˜Żäť€éşźďźŸ

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar toomas
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    101
    BMW
    E 65 735i
    Skąd
    boat city
    Ostatnio chciałem wahacze lemfordera kupić ale znajomy z hurtowni mi odradzil bo już od jakiegoś czasu przychodzi do nich towar z napisem na pudlach "masę in china" mówił, żeby wziąć trw a lemfordera trzeba sprawdzić co do jakości ale musi to potrwać. Okaże się czy będą jakieś reklamacje czy zwroty

  10. #10
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,646
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14

    Post

    Ja ostatnio zamówiłem tuleje wahaczy LEMA i na naklejkach na pudełkach jest made in germany.
    Tylko czy to znaczy, że naklejka była wyprodukowana w niemczech, a może pudełko, a może tuleja? :D

Podobne wątki

  1. [elektryka] Oświetlenie klamek zewnętrznych home made
    Przez yaz w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-08-2017, 22:32
  2. Febi, Lemforder czy Meyle?
    Przez Adrian1031 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 12:59
  3. Opakowanie Lemforder a w środku TRW??
    Przez artas270 w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 08:28
  4. Wiejski tuning made in Germany
    Przez Lilka w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-03-2010, 10:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •