Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: e65 730D

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jagdtiger
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    211
    BMW
    brak
    Skąd
    Łódź

    Post e65 730D

    Witam. Dwa dni temu sprzedałem swoje ukochane E32, teraz rozglądam się za nowym nabytkiem. Wybór padł na E65, oczywiście jak zwykle lektura forum pomaga, natomiast jeśli chodzi o E65 ciągle się dokształcam.
    Udało mi się znaleźć takie auto https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...-ID6AAtA8.html z wyposażeniem które mi odpowiada. Wg vinu auto posiada adaptive drive. Czy to jest coś na co trzeba zwrócić szczególną uwagę, jest problematyczne i naprawy mogą być upierdliwe i kosztowne? Następna rzecz, opcja S843A MOTORAUSLEGUNG - redukcja mocy... Czego mam sie po tym spodziewać? Rozumiem że auto nie ma fabrycznej mocy 231 KM tylko założony jakiś kaganiec? Oglądająć to auto wchodziłem w menu serwisowe. Zdziwiła mnie jedna rzecz, Oil level too high. Na chłopski rozum albo auto pali olej i ktoś dolał za dużo, albo wtryski leją, ew. DPF próbuje sie wypalić i zalewa paliwem. Czy któryś z tych wariantów także może przekreślać to auto czy to pierdoła która w miare szybko się naprawi? Dodam że auto ładnie odpaliło i chodziło równo, nie kopciło. Niestety nie miałem okazji się przejechać.
    Tarcze na pierwszy rzut oka mają próg około 1-1.5 mm, poza tym wszystko inne bez zarzutu, z wyglądu. Przebieg potwierdzony. Niestety nie wiem nic o historii tego auta jeśli chodzi o wypadki/kolizje. Czy biorąc pod uwagę wyposażenie można ryzykować zakup bo te rzeczy są do ogarnięcia czy szukać czego innego? Muszę przyznać że oglądałem już kilka E65 w tej cenie i z podobnym przebiegiem, niestety wyglądały jak kocmołuchy i szczerze mówiąc moje 26 letnie E32 prezentowało się o niebo lepiej. Pozdrawiam i proszę o uwagi :)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril

    Post

    O adaptive drive poczytasz tu https://7er.pl/showthread.php/43028-...amic-Drive-EDC
    Moim zdaniem fajna opcja i przydatna, ale może być kosztowna. Redukcją mocy się nie przejmuj, bo można to obejść np. kodowaniem i programowaniem. Są też inne sposoby na to. Za wysoki poziom oleju może być każdą z opcji wymienionych przez Ciebie i nie lekceważyłbym tego, ale tez nie panikował, bo może to być też czujnik jak i ktoś za dużo mógl go nalać. Przy tym przebiegu obstawiam jednak przytkany dpf co nie jest problemem, bo 80 % przypadków można go jeszcze uratować. Jeśli chodzi o wyposażenie to wszystko jest do ogarnięcia jednak odnoszę wrażenie, że nie sprawdziłeś jeszcze tego auta. Przyznam, że nie wiem na dzień dzisiejszy czy to jest cena niska, czy wysoka za taki pojazd ale prezentuje się ładnie i warto sprawdzić czy nie uczestniczyło w jakiejś katastrofie drogowej oraz dobrze zdiagnozować od strony mechanicznej. Wykazanie np. zapchanego dpf może być dobrym argumentem na obniżenie ceny.
    P.S.
    Zamykając stronę zauważyłem dopiero gdzie auto jest sprzedawane. Ja bym odpuścił, ale jak masz ciśnienie na ten egzemplarz to musisz wszystko sprawdzić ze zdwojoną czujnością.
    Ostatnio edytowane przez Zbichu ; 26-07-2018 o 18:35

  3. #3
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Ograniczenie mocy wynika z tego, że auto pochodzi z rynku belgijskiego. Tam bardzo często tak się dzieje z dieslami, żeby wejść w niższy próg ubezpieczenia. Do przekodowania tak jak Zbichu pisał, tylko w dowodzie auto będzie pewnie miało niższą moc. Opis typowo handlarski. Trzeba dobrze sprawdzić auto. O Adaptive Drive się nie bój. Pojedź na ścieżkę diagnostyczną. Jak zużycie amortyzatorów będzie równe i w normie, to ewentualne późniejsze awarie, to raczej nie z powodu ukrytych wad. Zobacz, czy nie leje się ze stabilizatorów.

    Cena średnia handlarska. Wzmożona czujność przy oględzinach. Jak nie dadzą Ci spokojnie obejrzeć auta i zabrać na dłuższą przejażdżkę, tylko będą Ci makaron na uszy nawijać, to raczej odpuść.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez Zbichu Zobacz posta
    P.S.
    Zamykając stronę zauważyłem dopiero gdzie auto jest sprzedawane. Ja bym odpuścił, ale jak masz ciśnienie na ten egzemplarz to musisz wszystko sprawdzić ze zdwojoną czujnością.
    Dokładnie,tylko czujność razy trzy a nie dwa jak Zbichu radzi
    Poza tym tak ją wyszykowali ,że nawet klocki hamulcowe razem z zaciskami pomalowali sprayem na srebrno. :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Wygląda mega kozacko z zewnątrz, ale to chyba cecha każdego auta z tamtej lokalizacji. Czujność +100%
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    492
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie

    Post

    Jakby był wyciorany to by wszyscy chwalili, że "dobra baza do dopieszczenia". Dobry wygląd zewnętrzny to podstawa nawet jak się trafi na minę. Nawet jak wyjdą po zakupie dziwne problemy których ogarnięcie cie przerośnie finansowo, to nie ładuj kasy w auto tylko przeczekaj, polansuj się troche, i za pół roku wystawisz na sprzedaż. Swoja kase jeszcze odzyskasz w znacznej mierze, a i potencjalni kupujący /doradzający chwalić będą że auto dobrze wygląda bo "nie od handlarza".
    Ja mówie oglądać i jak jeździ, to brać, nie czekać, bo kto inny złapie.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez bmw Zobacz posta
    Jakby był wyciorany to by wszyscy chwalili, że "dobra baza do dopieszczenia". Dobry wygląd zewnętrzny to podstawa nawet jak się trafi na minę. Nawet jak wyjdą po zakupie dziwne problemy których ogarnięcie cie przerośnie finansowo, to nie ładuj kasy w auto tylko przeczekaj, polansuj się troche, i za pół roku wystawisz na sprzedaż. Swoja kase jeszcze odzyskasz w znacznej mierze, a i potencjalni kupujący /doradzający chwalić będą że auto dobrze wygląda bo "nie od handlarza".
    Ja mówie oglądać i jak jeździ, to brać, nie czekać, bo kto inny złapie.
    Fajne podejście do sprawy. Gratulacje za takie dobre rady.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jagdtiger
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    211
    BMW
    brak
    Skąd
    Łódź
    Niestety, a może i stety, tamto auto zostało sprzedane, zanim miałem okazję je drugi raz zobaczyć. Sprawdzałem już od tamtego czasu 5-6 aut i wszystko były kombinowane padaki... Wpadł mi w oko natomiast taki przedlifcik https://allegro.pl/ogloszenie/bmw-7-...ali-7500689022. Niestety nigdzie nie ma śladu na temat historii tego auta, pytanie do fachowców czy na pierwszy rzut oka widać ze coś jest nie tak z tym autem? 209 tys km, lekko przetarte krawędzie foteli, czy to możliwe? Odpryski na masce, norma, a poza tym? Wydaje się że auto jest lekko obniżone. Po dokumentacji widzę że auto robiło około 16-20 tys km rocznie, no ale nie oprócz książeczki nie ma żadnego śladu. Następna sprawa, sporo osób odradzało mi przedlifta, czytałem też trochę forum, ale czy faktycznie jest się czego bać? Szczerze mówiąc, patrząc na obecne ogłoszenia na allegro/otomoto, jeżeli chodzi o poliftowe e65 730d nie ma nic ciekawego..

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek89
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    264
    BMW
    F01 740XD
    Skąd
    EPJ
    Przebieg raczej przekręcony tak jak sam zauważyłeś boczki lekko przetarte ja mam przelot sporo ponad 300 i nie ma śladu na skórach, przed lift i moc 234 KM?

  10. #10
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    No i Płock to też jedno z zagłębi handlarzy.

Podobne wątki

  1. 730d
    Przez piter7898 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2015, 13:03
  2. [E38] 730d
    Przez Deska w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-01-2015, 21:02
  3. [E65/66] E65 730d
    Przez Suprnowa w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-01-2015, 22:45
  4. E65 730D
    Przez Bezi w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-08-2010, 20:17
  5. [E65] 735 czy 730D ?
    Przez szmiciu w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-03-2010, 21:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •