Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Gdzie wcięło polecane warsztaty?

  1. #11
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez michal.nowak1 Zobacz posta
    Wiem, wiem drugi dzień i sie mądrze:)


    Pozdrawiam,
    Michał
    Noł ofens ;) A numer komórkowy warsztatu, który jest jednocześnie numerem prywatnym właściciela, nie wypełnia zapisów ustawy? (pytam z ciekawości)

    Wyłączyliśmy ten dział dla świętego spokoju. Nie mamy ani czasu ani budżetu żeby zajmować się takimi rzeczami. Zresztą wydaje mi się, że korzyści dla nas (użytkowników) były z niego niewielkie, bo pewnie niewielu zaglądało tutaj w poszukiwaniu fachowców, a ze względu na dobre indeksowanie forum, robiliśmy im tylko darmową, lepszą pozycję w Google.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    136
    BMW
    Alpina b12
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Noł ofens ;) A numer komórkowy warsztatu, który jest jednocześnie numerem prywatnym właściciela, nie wypełnia zapisów ustawy? (pytam z ciekawości)

    Wyłączyliśmy ten dział dla świętego spokoju. Nie mamy ani czasu ani budżetu żeby zajmować się takimi rzeczami. Zresztą wydaje mi się, że korzyści dla nas (użytkowników) były z niego niewielkie, bo pewnie niewielu zaglądało tutaj w poszukiwaniu fachowców, a ze względu na dobre indeksowanie forum, robiliśmy im tylko darmową, lepszą pozycję w Google.
    Numer z danymi warsztatu (jeżeli jest ogólnodostępny) to nie dane osobowe (w rozumieniu rodo). Są to ogólnie dostępne dane które możemy znaleźć np. w sieci. Naruszenie danych osobowych miało by miejsce kiedy wrzucalibyśmy informację o osobach prywatnych bez ich zgody I wiedzy.
    Trzeba pamiętać również ze dane są wtedy chronione ustawą kiedy na ich podstawie mozemy określić W sposób jednoznaczny (bez angażowania środków pieniężnych) personalia osoby prywatnej.

    Pozdrawiam,
    Michał

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Dane warsztat to dane i co za tym idzie podlegają rodo i tyle

    Chyba że ty zostaniesz ich administrator to spoko pozwy pójdą do ciebie i z głowy
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 30-07-2018 o 08:47

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    136
    BMW
    Alpina b12
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    Chyba że ty zostaniesz ich administrator to spoko pozwy pójdą do ciebie i z głowy
    Nie masz niestety racji. Dane firm nie są danymi osobowymi.

    Art. 6

    1. W rozumieniu ustawy za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej.

    2. Osobą możliwą do zidentyfikowania jest osoba, której tożsamość można określić bezpośrednio lub pośrednio, w szczególności przez powołanie się na numer identyfikacyjny albo jeden lub kilka specyficznych czynników określających jej cechy fizyczne, fizjologiczne, umysłowe, ekonomiczne, kulturowe lub społeczne.

    3. Informacji nie uważa się za umożliwiającą określenie tożsamości osoby, jeżeli wymagałoby to nadmiernych kosztów, czasu lub działań

    Jak podkreśla ustawa o ochronie danych osobowych, chronione są te dane, które mogłyby umożliwić identyfikację osoby fizycznej. Ochronie prawnej zatem podlegają te dane, które wskazują na przedsiębiorcę jako osobę fizyczną - na przykład imię i nazwisko - oraz te, które nie są podane do wiadomości publicznej, takie jak adres mailowy. Dane, które przyporządkować można tylko do przedsiębiorcy, takie jak nazwa firmy lub adres jej siedziby, nie podlegają ochronie.

    Tak więc, w obowiązującym jeszcze stanie prawnym, ustawa o ochronie danych osobowych nie znajduje zastosowania do jednoosobowych przedsiębiorców (za wyjątkiem kilkunastu, wyraźnie wskazanych przepisów) . Przykładowo administratorzy danych nie są obecnie zobowiązani rejestrować zbioru danych przedsiębiorców ujawnionych w CEIDG. Zastosowania nie mają także przepisy dotyczące legalności przetwarzania tych danych osobowych. Administratorzy nie muszą spełniać wobec osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą obowiązku informacyjnego w zakresie przetwarzania jej danych z ewidencji.

    Mam nadzieję, że temat został wyczerpany.

    Pozdrawiam,
    Michał
    Ostatnio edytowane przez michal.nowak1 ; 27-07-2018 o 20:59

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Spoko jak jesteś taki pewny to otwieraj swoje forum i do dzieła

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    @Zdzira 850I czytając Twoje ostatnie posty na forum mam wrażenie ,że to czepianie się wszystkich sprawia Ci dużo przyjemności :)

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    136
    BMW
    Alpina b12
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    Spoko jak jesteś taki pewny to otwieraj swoje forum i do dzieła
    Pisze konkretnie, a nie co mi sie wydaje.
    To jest forum i widzę, że niestety w momencie w którym poziom dyskusji Cię przerasta to atakujesz.
    I po co ?
    Spodziewałem się rzeczowych dyskusji na temat samochodów, dla mnie temat warsztatów jest dość istotny, dlatego zabieram głos w tym wątku.
    Nie atakuje, nie jestem niemiły I nie gadam głupot.


    Pozdrawiam,
    Michał

  8. #18
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Chłopaki, wrzućcie na luz...


  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    136
    BMW
    Alpina b12
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Chłopaki, wrzućcie na luz...

    :)

    Pozdrawiam,
    Michał

Podobne wątki

  1. [audio/video] [e32] polecane glosniki
    Przez Bazyl w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-10-2012, 17:38
  2. [mechanika] warsztaty
    Przez jorgen w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2007, 13:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •