Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 16

W±tek: Nie ¶wiec± siê kontrolki!! ¯adne na pozycji drugiej w stacyjce

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2018
    Posty
    13
    BMW
    E38
    Sk±d
    Pi³a

    Nie ¶wiec± siê kontrolki!! ¯adne na pozycji drugiej w stacyjce

    Panowie mam bardzo powa¿ny problem! Szuka³em wszêdzie nie mogê znale¼æ odpowiedzi!

    Ostrzegam nie jest to: roz³adowany akumulator, za¶niedzia³a klema, ani ¿adne z tego typu pierdó³ !!

    Kupi³em okazyjnie bardzo dobry sprzêt graj±cy i pod³±cza³em go do bmw, postanowi³em pod³±czyæ kondensator prosto do akumulatora i z kondensatora wzmacniacz i wiadomo g³o¶nik kable sygna³owe i tak dalej. Wed³ug mnie posz³o przepiêcie na samochód gdy¿ nie roz³adowa³em kondensatora przed pod³±czeniem. Posz³y iskry z akumulatora ale skrêci³em muzyczka zaczê³a graæ. Wchodzê chce jechaæ przekrêcam kluczyk na pozycje jeden ok, zaczyna graæ radio, dzia³aj± ¶wiat³a. Przekrêcam na pozycje dwa dalej to samo radio i ¶wiat³a! Zero kontrolek nic ! Pomy¶la³em ze posz³o przepiêcie przez ten kondensator. Zacz±³em cudowaæ: wykrêci³em bezpieczniki nad akumulatorem, posprawdza³em maja przej¶cie, rozebra³em pod³ogê pasa¿era, sprawdzi³em bezpieczniki maja przej¶cie, bezpieczniki pod maska tak¿e maja przej¶cie, zacz±³em wymieniaæ przeka¼niki nic nie da³o rêce mi opad³y. Pomy¶la³em raz na rowerkach wpad³ mi kluczyk do wody ale go wy³owi³em. Wiêc rozebra³em kluczyk, bo zauwa¿y³em ju¿ wcze¶niej problem raz otwiera³ raz nie otwiera³. My¶le sobie bateria pad³a ale bateria w kluczyku jest na sta³e i powinna ³adowaæ siê ze stacyjki. Za³ama³em rêce wsiad³em do auta kluczyk mia³em w pozycji dwa. Siedzê i szukam na forum, nie znalaz³em nic godnego uwagi, same problem z roz³adowanym aku, za¶niedzia³± klem± czy zaciêtym rozrusznikiem. NAGLE patrzê po kolei kontrolki zaczê³y siê zapalaæ. Moja diagnoza by³a taka : pewnie e38 ma jakie¶ zabezpieczenie termiczne które siê w³a¶nie sch³odzi³o i za³±czy³o wszystko, odpali³em autko i je¼dzi³o a¿ do dzi¶.

    Moje e38 zaparkowane by³o pod domem. Nie mia³em okazji je¼dziæ ale co dzieñ id±c do pracy wyci±ga³em z baga¿nika wodê. Poniedzia³ek ok klapa otworzy³a siê z kluczyka,wtorek, ¶roda to samo. W czwartek ju¿ kluczyk nie reagowa³, wiec przekrêci³em zamek i klapa siê otworzy³a. Na drugi dzieñ wchodzê do auta. Chce jechaæ a tu zonk, znów na pozycji dwa nie ma ani jednej kontrolki! Auto nie reaguje na krêcenie kluczykiem! Nie wiem ju¿ co mam robiæ!


    Czy rozkodowa³ siê pilot przez ta baterie bo d³ugo (a¿ 4 dni) nie mia³em jej w stacyjce i siê nie na³adowa³a. Nie wiem czy nie w³o¿yæ innej nowej baterii i wtedy sprawdzaæ lub jeszcze mo¿e zakoduje kluczyk na nowo i wtedy?? Rêce mi opadaj± maja panowie pomys³y ?? Co to mo¿e byæ??

    Gdyby to by³o imo, by³yby kontrolki gdyby, roz³adowana bateria tez powinny byæ kontrolki, mo¿e rozwalona stacyjka? Mo¿e sterownik siad³ przez przepiêcie ?? Mo¿e kluczyk przez zatopienie nie czyta danych?nie wiem panowie o¶wieæcie mnie.


    Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk

  2. #2
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Do³±czy³
    Jan 2011
    Posty
    2,643
    BMW
    e2431gt
    Sk±d
    in±d
    Blog
    14
    Podpina³e¶ auto do kompa? Jakie b³êdy?
    Mo¿e EWS siê rozjecha³ i kluczyk mu nie pasuje.
    Mo¿esz te¿ sprawdziæ kostkê stacyjki, mo¿e ona powoduje takie zachowanie.

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2018
    Posty
    13
    BMW
    E38
    Sk±d
    Pi³a
    W³a¶nie zastanawiam siê nad kostka!! Ona mo¿e nie ³apaæ bo ten kluczyk jako¶ miêkko chodzi , wydaje siê ze nie przeskakuje na drugi bieg. Kompa nie mam mo¿liwo¶ci aktualnie pod³±czyæ. Wymieniê baterie w kluczyku, spróbuje go zakodowaæ i napisze co i jak mo¿e odpali.

    A nikt nie mia³ takiego problemu? ¯eby nie pali³a siê ¿adna kontrolka? W³a¶nie czego to mo¿e byæ objaw ??


    Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk

  4. #4
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Sk±d
    Racibórz(¦l±sk)
    W E38 w³±czenie zap³onu dzia³a w pe³ni mechanicznie.
    ¯adne kodowanie kluczyków czy pod³±czanie komputera zapewne tu nic nie da.
    Rozbierz kolumnê kierownicy i sprawd¼ czy kostka stacyjki podaje napiêcie
    Celem wykszta³cenia nie jest nape³nienie umys³u cz³owieka faktami; zadaniem jest nauczyæ go, jak ma u¿ywaæ umys³u do.. my¶lenia. A czêsto zdarza siê, ¿e cz³owiek lepiej umie my¶leæ, nie bêd±c krêpowany wiedz± przesz³o¶ci.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz co¶, jest pw, mail, gg, w ostateczno¶ci sms

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Sk±d
    G-dz
    Lata wstecz przerabia³em podobny temat. U Ciebie po prostu zbieg³o siê w czasie z modyfikacj± Audio.
    Kostka stacyjki do wymiany i bêdzie OK.

  6. #6
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2018
    Posty
    13
    BMW
    E38
    Sk±d
    Pi³a
    Panowie w³a¶nie mam taka nadzieje !! Ze siê zbieg³o ! By³em z kluczykiem w naprawie (pó¼niej do³±czê zdjêcie). Chcia³em wymieniæ baterie. Wiedzia³em ze oryginalnie montowane s± kwarcowe ale zdziwili mnie w sklepie. Mieli taka oryginalna kwarcówkê bmw razem ze stela¿em na stanie. Poprosi³em, a tu mi³e zaskoczenie moja bateria okaza³a siê jeszcze lepsza mia³a wiêksze warto¶ci ni¿ ta nowa. Ale mój stela¿ mia³ rozlutowan± nó¿kê. Gdzie¶ czyta³em ¿e wystarczy 5 minut bez zasilania kluczyka i siê rozkoduje. Zap³aci³em 150 za dwa nowe przyciski bo moje ju¿ by³y zmienione na jakie¶ nieoryginalne nowa obudowa kluczyka razem z doszlifowaniem klucza. Oczywi¶cie ¶rodek zosta³ prze³o¿ony z mojego starego. Na mierniku wysy³a Hz. Mam nadzieje ze po w³o¿eniu tego nowego kluczyka w stacyjkê zakoduje mi siê samochód i pojawi± siê te kontrolki !! Nowy kluczyk jest solidny i wyglada ca³kowicie tak samo. Raczej nie jest to ta obudowa z Allegro za 15 z³ :)


    Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk

  7. #7
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2018
    Posty
    13
    BMW
    E38
    Sk±d
    Pi³a
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    W E38 w³±czenie zap³onu dzia³a w pe³ni mechanicznie.
    ¯adne kodowanie kluczyków czy pod³±czanie komputera zapewne tu nic nie da.
    Rozbierz kolumnê kierownicy i sprawd¼ czy kostka stacyjki podaje napiêcie
    Rozumiem ;) Czyli raczej kostka do wymiany. Mam jeszcze cicha nadzieje ze mój kluczyk by³ za bardzo wytarty ju¿ i nie ³apa³ dobrze stacyjki bo nie czuæ nawet przeskoku na druga pozycje stacyjki . Mo¿e pisze bzdury zobaczê jak bêdê przy aucie w domu


    Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk

  8. #8
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2018
    Posty
    13
    BMW
    E38
    Sk±d
    Pi³a
    obiecane zdjêcia


    Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk

  9. #9
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2018
    Posty
    13
    BMW
    E38
    Sk±d
    Pi³a
    No i panowie!! Biorê siê za kostkê stacyjki!! Idzie to naprawiæ, zlutowaæ?? Czy trzeba kupiæ drug±?? Wiem ze to grosze ale chodzi o czas! Widzia³ kto¶ gdzie¶ jakie¶ wskazówki ?? Naprawy? Wymiany kostki??


    Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk

  10. #10
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2018
    Posty
    13
    BMW
    E38
    Sk±d
    Pi³a
    idzie stwierdziæ czy ta kostka jest ca³a czy zepsuta ? Przekrecam plastikiem to wchodzi na pozycje pierwsza kluczyka co dalej? I tak nie ma kontrolek


    Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk

Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-09-2015, 16:02
  2. Nowy, ale stary :) ale ¿adne BMW
    Przez 728i w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 00:59
  3. [silnik] [e60] n62b44 brak drugiej odmy
    Przez nulek8 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-10-2014, 10:26
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 14:40
  5. [elektryka] Sygna³ pozostawionego kluczyka w stacyjce
    Przez michaelp492 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 19:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •