Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Wyprawa do Chorwacji samochodem 2018

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP

    Cool Wyprawa do Chorwacji samochodem 2018

    Cześć,

    wiem, że wątki już były ale wiadomo - są nowe drogi, nowe opłaty, nowe skróty :D itp.

    https://7er.pl/showthread.php/38183-...ight=chorwacja

    droga będzie z Wrocławia lub z Opola - zobaczy się.

    Ile was wyniosły łącznie opłaty za autostrady/drogi płatne jak jechaliście przez czechy-austria-słowenia-chorwacja ?
    Jak wyglądają stacje LPG po drodze ? Czy nie ma z tym problemu ?
    Czy lepiej jechać Czechy-Słowacja-Węgry-Chorwacja ?

    Ogólnie rozważam też trasę przez Słowację-Węgry drogami nie płatnymi (łącznie jest około 200km bliżej i jakieś 3h drogi dłużej) - powiedzcie tylko czy do dobry pomysł :D

    Aha i najważniejsze, co trzeba mieć w aucie obowiązkowo jadąc przez te kraje ?


    tutaj pokazuje 2 trasy z drogami płatnymi >> https://www.google.pl/maps/dir/Opole...1328!3e0?hl=pl


    tu bez opłat +/- 100km mniej ale ok. 4h dłużej
    https://www.google.pl/maps/dir/Opole...!2b1!3e0?hl=pl


    Aha, i jeszcze pytanie, jak tam się autem na tą wyspę dostać, jakiś prom jest czy coś ? :D
    Ostatnio edytowane przez JustBringIt# ; 19-07-2018 o 13:18

  2. #2
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Tak jest prom..na Street View na Googlu widac.

    Bierz drogi płatne. Słowacja z 8 ojro a jedziesz autostrada.
    LPG nie wiem.

    To co w aucie trzeba miec na stronie PZmotu jest.

    Ja z Wrocławia ta trasą niebieska co masz jechałem 11h. e39 z dziećmi i wcale nie cisnąłem. 140 srednia.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Szwagier mój wrócił w ub. niedzielę z okolic Zadaru. Jechał z Wrocławia i E38. To był już jego 3 czy 4 wyjazd, więc ma obcykane, że najlepiej jechać przez Austrię https://goo.gl/maps/RZpa91GF5rT2

    1. Przed granicą PL-CZ w okolicach miejscowości Gorzyczki jest ostatnia stacja PL, BP na górce. Tankujesz gaz i kupujesz od razu wszystkie winiety na autostrady po drodze. Jeśli jedziesz na 14 dni to kupujesz 30 dni na Czechy, 30 dni na Słowenię i 2 x 10 dni na Austrię.

    2. W zależności od wielkości butli (Szwagier ma 53 L), powinieneś przejechać całe Czechy i dopiero w miejscowości Mikulov (przejście graniczne) zatankować LPG. Stacja jest jakaś czeska, obok Lidla, 3. zjazd na rondzie w Mikulovie.

    3. Austrię przejeżdżasz całą i na Słowenii, zaraz za granicą (przed Mariborem) masz jakąś chorwacką stację Petrol albo Gasolin się nazywa. Szwagier dokładnie nie pamięta, ale ma barwy czerwono-niebieskie. Na dystrybutorach jest napisane GPL albo PLIN, nie ma napisu LPG.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 20-07-2018 o 09:52

  4. #4
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Jedynie dodam od siebie, że winietki warto jednak kupować w kraju docelowym, bo w krajach ościennych dość dużo sobie doliczają. Miesięczna winietka na Czechy kosztuje 440 koron, co daje jakieś 73PLN, a na PZM Travel widzę sprzedają po 89PLN. Podobne ceny są na przygranicznych stacjach po polskiej stronie. Podobnie w Mikulovie. Winieta na 10 dni na Austrię to koszt 8EUR + (0.5 - 1.0) EUR opłaty manipulacyjnej jak kupujesz po austriackiej stronie. Po czeskiej stronie krzyknęli sobie coś w okolicach 12EUR. Jak to wszystko pododajesz do siebie, to wyjdą już zauważalne pieniążki.

    Edit:
    Możesz też próbować oszczędzić przejazd przez Czechy omijając płatne drogi. Alternatywa prowadzi: (Wrocław - Międzylesie lub Opole - Prudnik - Głuchołazy - Sumperk) - Svitavy - Brno - Mikulov, gdzie tylko za Brnem trzeba omijać około 20km płatnej drogi. Jeżeli nie masz małych dzieci, które trzeba ogarniać w drodze i możesz sobie pozwolić na mniej postojów, to taka trasa jest też jakąś alternatywą.
    Ostatnio edytowane przez damned1 ; 20-07-2018 o 10:41

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP
    No właśnie też będzie E39 xD ogólnie całość będzie 7-8 dni (nie wiem jak to liczą w winietach, czy dzień czy godzina się liczy). Też raczej wolałbym płatnymi drogami.

    Sorry za takie amatorskie pytania ale nie jechałem nigdy tak daleko autem a ostatni raz za granicą to nie pamiętam kiedy byłem (nie licząc Czech xD).

    Bezi - ile cię łącznie wyszły drogi ? albo ile kosztują w każdym kraju bo nie potrafię tego odnaleźć nigdzie (mowa o 10 dniach max)

    Gdzie te winiety się kupuje ? W sensie jak wjeżdżam do danego kraju to gdzie mogę je kupić ?

    tak poza tematem - warto wyrabiać jakieś konto walutowe w banku czy po prostu tu w Polsce w kantorze zaopatrzyć się w kilka Euro, kun i koron ?

    aha i trochę pomyliłem wyspy - będzie Pag :D
    Ostatnio edytowane przez JustBringIt# ; 20-07-2018 o 11:37

  6. #6
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Jak jedziesz na 10 dni, to na Czechy wystarczy jedna winieta na 10 dni. Winietę na Czechy kupujesz albo na stacji przy granicy. Najczęściej w jakimś kantorze, ale cena wyższa, albo na stacji benzynowej po czeskiej stronie. Do każdej sieciówki do jakiej w Czechach zajechałem nie było problemu z zakupem winiety.

    Jeżeli będziesz przekraczać granicę w Mikulowie, to winietę na Austrię kupisz na stacji już po austriackiej stronie. Po czeskiej jest drożej. Jeżeli chodzi o Chorwację to nie pomogę, bo nigdy tam nie byłem.

    W sprawie waluty popatrz na Revolut'a.

  7. #7
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Winiety kupujesz przez strone internetową najtaniej a jeżeli chodzi o trase to ja nie polecam trasy przez Austrie ze wzgledu na zozbudowaną sieć fotoradarów wkur.ia jak ci błyśnie przed rozpoczeciem urlopu.Trasa przez Austrie jest wskazana jak jedziesz w okolice Istri i Puli jeżeli dajesz niżej czyli okolice Zadaru polecam droge przez Węgry


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  8. #8
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Po ostatnich wakacjach w chorwacji wolałbym lecieć na wyspy kanaryjskie w all inclusive za dokladnie tą sama kasę...

  9. #9
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Jak lecisz w 2 osoby lub z dziećmi do 3 lat jak najbardziej jak masz 3 i wiecej osób na kanary w lipcu sierpniu w średnim hotelu za 7 -8 dni na miejscu 6 z groszem wyskoczysz z min 8.5 tyś za 3os.przy 4 robi sie grubo ponad dycha a Chorwacje w 4 osoby z zajebistą kwaterą z basenem za 10 dni bez żadnych puszek czy zupek w proszku zamykasz w 8.8.5 tyś dieslem i plus 500 benzyna


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  10. #10
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    W ubiegłym roku 7dni na miejscu (2+1 dziecko 12 miesięcy) rozeszło mi się ok 8tys. We wrześniu czy paz za te same pieniądze bylem na Gran Canarii.

    Chorwacja jest bardzo urokliwa ale ostatnio stała się bardzo modna w Polsce, UA i RUS dlatego ceny tez tam szaleją.
    Ostatnio edytowane przez Dzuda ; 21-07-2018 o 09:19

Podobne wątki

  1. Wyjazd wakacyjny do Chorwacji
    Przez dealer25 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 12-08-2015, 13:47
  2. e32 trzęsie samochodem
    Przez benyhp w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 28-05-2012, 22:05
  3. Kolekcjoner z Chorwacji
    Przez tuczi77 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 09:43
  4. Wyprawa na koniec świata....
    Przez koNik_N w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-10-2010, 22:04
  5. jeszcze jedn grający talent z chorwacji POLECAM
    Przez darwaso w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-02-2010, 13:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •