Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [ zawieszenie] Luz na tylnym kole

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    435
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Kargowa/Berlin

    [ zawieszenie] Luz na tylnym kole

    Zmieniajac kola na letnie zauwazylem dosyc spory luz w tylnym prawym kole. Felga wraz z piasta i tarcza chodzi "na boki" w plaszczyznie poziomej. Efekt czuc i widac jak na podniesionym lewarku pcham kolo w strone drzwi pasazera. Oczywiscie zbieznosc przestala istniec.

    Chwilowo nie mam jak podniesc auta. W sobote zajrze co i jak w zawiasie. Jak myslicie, czy to raczej jakas z tulei w zawiasie poszla, czy moze lozysko? (luz tylko w jednej plaszczyznie i nic nie wyje...).


    Pozdrawiam

  2. #2
    U mnie jak był mniej więcej taki luz jak opisujesz to do wymiany był wahacz. Bodajże część nr 17: http://www.realoem.com/bmw/showparts...44&hg=33&fg=30
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    do góry z lewej i z prawej masz wahacze. na dole z lewej (w kierunku tyłu auta) tuleję pływającą, z drugiej strony jest tuleja skrętna. Skoro koło wychyla Ci się w stronę drzwi masz wytrzaskaną na pewno tuleję skrętną i zapewne górny, przedni wahacz tylnego zawieszenia. U mnie poszły po przekątnej. Ogólnie koło w tedy można ruszać bardzo mocno, wręcz niewiarygodnie mocno. Stąd później nie idzie utrzymać auta w koleinach...

    Wiem bo nie mogłem dojść do ładu oglądając rysunki techniczne więc któregoś dnia się wkurzyłem podniosłem auto i ojciec ruszał mi kołem a ja patrzyłem co się rusza w zawieszeniu. Gdy skończyłem ściągnąłem koło i dokładnie zobaczyłem jak to jest skonstruowane i co tam jest :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    435
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Kargowa/Berlin
    Dzieki koledzy za podpowiedzi. Zabiore sie za to lada dzien.


    W mojej poprzedniej e36 tuleja wahacza rozwalila sie w drobny mak i tylne kolo skrecalo prawie tak mocno jak przednie :what: Stad moje podejrzenia ida wlasnie w tym kierunku.

  5. #5
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Część Nr. 2 jest do wymiany na pewno - może i jakiś wahacz jeszcze się do tego dosypał.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar _michaś_
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    263
    BMW
    730i
    Skąd
    Ruda Śląska
    lewo prawo elementy zawieszenia tak jak koledzy mowia gora dol lozysko pozdrawiam.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    435
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Kargowa/Berlin
    Tuleje zakupione :D Drążki skrętne w tej chwili również zamawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •