Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Skrzynia automat 4.0i - wymiana oleju Warszawa

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Skąd
    Polski

    Post Skrzynia automat 4.0i - wymiana oleju Warszawa

    Koledzy, co raz bardziej kapie olej spod uszczelki w skrzyni. Jestem zdecydowany na wymianę, ale ponieważ auto jest w nienagannym stanie, ale wiek robi swoje, to muszę wymienić olej i uszczelkę z racji wieku.

    Czy możecie polecić warsztat, który to zrobi zgodnie ze sztuką w Warszawie lub okolicy?

    Byłem w ********, diagnoza 50zł, że wymiana, ale gość niemiły to się nie zdecydowałem, a na necie mają różne opinie. Semko raczej złe opinie, więc też odpada.

    Co robić? Możecie polecić warsztat, który zrobi to perfekcyjnie w E38 (benzyna 4.0) przedlift i który jest sprawdzony i godny polecenia? Bardzo zależy mi na jakości przede wszystkim.

    Pozdrawiam. R

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Skąd
    Polski
    to co wykropkowało w poście to firma, która jest w Raszynie, na Al. Krakowskiej, pewnie się domyślicie Midp....parts ale automat mi to zamienił na ****

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    84
    BMW
    E38 740iL, M4 F82 Competition
    Skąd
    Warszawa
    Jutro mam umówioną wymianę oleju w skrzyni w auto wawer, po opiniach wydają się spoko ;) więcej będę mógł napisać pewnie po wymianie ;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Skąd
    Polski
    Ooo to daj znać czy wymieniają tak jak tu rekomendują w tych filmach:
    http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ZbA-OqoPJQ
    http://www.youtube.com/watch?v=vOQ3Bp-RDBY
    czy robią to inną metodą, jak będziesz oczywiście na miejscu i się przyglądał procesowi.

    Trzymam kciuki, żeby niczego nie spartolili i daj proszę koniecznie znać jak poszło i jak robili.

    Pozdrawiam. R

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    84
    BMW
    E38 740iL, M4 F82 Competition
    Skąd
    Warszawa
    Niestety na miejscu nie będę, ale:
    "W naszym warsztacie wymieniamy olej dynamicznie specjalnie do tego celu sprowadzoną maszyną najlepszej firmy, co gwarantuje prawidłową i profesjonalną wymianę oleju, wraz z czyszczeniem układu chłodzenia i sterowania co gwarantuje PRO TEC SERVOMATIK - urządzenie do dynamicznej wymiany oleju w układzie kierowniczym i automatycznej skrzyni biegów, czyszczenia chłodnic i przewodów (po wymianie oleju w skrzyni biegów)."

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Skąd
    Polski
    słyszałem o tej metodzie, ale się obawiam jej i się nie zdecydowałem dla tej skrzyni po obejrzeniu tych zaleceń i poczytaniu w netach.

    W każdym razie daj znać "po" czy wszystko bangla jak należy.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Skąd
    Polski
    Cześć @Freez, jak tam po wymianie? Wszystko jest OK?

    Czy inni koledzy z forum mają jakieś doświadczenia w temacie, jesteście w stanie polecić jakiś dobry warsztat?

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    84
    BMW
    E38 740iL, M4 F82 Competition
    Skąd
    Warszawa
    Jestem po wymianie. Przy okazji też wziąłem pełną diagnostykę skrzyni. Znaleźli jakiś tam problem z uszczelniaczem z tyłu skrzyni, ale nie jest to jakoś bardzo ważne na chwilę obecną oraz przy okazji stwierdzili że jakieś tam wycieki oleju mam.

    Zaznaczam, że w sumie to kompletnie nie znam się na mechanice, więc wielu szczegółów nie jestem w stanie przekazać, jestem tylko użytkownikiem :)

    Co do wymiany, podobno olej był strasznie zgrzany i bardzo dobrze że go wymieniłem. Na chwilę obecną przejechałem tylko z 10-15km z warsztatu do pracy, więc za wiele nie mogę powiedzieć, ale według mnie automat naprawdę chodzi lepiej. Mam wrażenie, że zmienia biegi bardziej "elastycznie", delikatniej, nie szarpie, dzisiaj zrobię ze 100km to będę w stanie powiedzieć coś więcej. Razem z diagnozą wyszło 1400zł brutto. Mogę później podrzucić więcej szczegółów z faktury. Chyba ze 12litrów oleju użyli, a co tam dalej to nie pamiętam

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Skąd
    Polski
    hmmm 12l oleju?! Chyba, że w tej metodzie wymiany aż tyle zużywają. Daj znać po weekendzie jak trochę wykręcisz km czy jest wsio oki.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    84
    BMW
    E38 740iL, M4 F82 Competition
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ra_dzik Zobacz posta
    hmmm 12l oleju?! Chyba, że w tej metodzie wymiany aż tyle zużywają. Daj znać po weekendzie jak trochę wykręcisz km czy jest wsio oki.
    Jeśli dobrze pamiętam to do skrzyni wchodzi chyba około 10l oleju, a że również przepłukiwali układ to pewnie poszło trochę więcej, ale nie jestem ekspertem tak jak pisałem :) Jasne, dam znać co i jak po weekendzie :) Sam serwis wygląda i sprawia wrażenie kompetentnego, zajmują się tylko i wyłącznie skrzyniami, także warto nawet zadzwonić albo podjechać i popytać co i jak :)

Podobne wątki

  1. e32 730 automat Warszawa
    Przez axel.kol w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-08-2013, 19:54
  2. [skrzynia] skrzynia 4HP22 wymiana oleju, potrzebuję porady.
    Przez siodemka w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-11-2011, 13:50
  3. wymiana oleju w skrzynce automat...
    Przez SHOTGUN w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 24-06-2010, 17:44
  4. Wymiana oleju w skrzyni biegow automat?
    Przez SHOTGUN w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 14:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •